Dokonalé nechty na svadbu. Objavte tohtoročné trendy

12.06.2019

Každá nevesta túži po tom, aby bol jej veľký deň nezabudnuteľný. Aby vaša krásna obrúčka vynikla ešte viac, myslite na kvalitnú manikúru. 

Najväčšiu chybu, ktorú zvykneme pri plánovaní svadobných nechtov robiť, je podceniť ich. Svojpomocné lakovanie môže ušetriť čas aj peniaze, finálny efekt však vôbec nemusí stáť za to. A navyše, nie je to len farba či samotný dizajn, čo dodá šmrnc vašim rukám, ale aj tvar nechtu a úprava nechtového lôžka. Povedzte "áno" profesionálnej manikúre a deň v salóne si užite ako skutočná kráľovná!

Lak, gél-lak alebo gél, aký je vlastne rozdiel?

Pri klasickej manikúre sa na upravený necht nanáša lak podľa výberu. Rozdiel oproti takejto procedúre v pohodlí domova je ten, že skúsené manikérky majú omnoho väčší cit a profesionálne nástroje. Vďaka tomu vám dokážu lak naniesť rovnomerne a vyčarovať tiež rôzne maľby. Nevýhoda lakovania je v jeho trvácnosti. Pri nešťastnom otretí sa celá práca zmarí a vám ostanú oči pre plač. 

Gél-lak je hustejší lak, ktorý tvrdne v lampe. Vydrží približne 3-4 týždne. Práve gél-lak je obľúbený u tých neviest, ktoré bežne na manikúru nechodia a túžia po nechtoch len na špeciálnu príležitosť.

Gélové nechty sú najodolnejšie a vydržia najdlhšie, približne 4-6 týždňov. Sú ideálne, ak máte záujem o dlhé nechty alebo náročný dizajn s kamienkami.

Aby sme vám, milé nevestičky, rozhodovanie uľahčili, pripravili sme pre vás zhrnutie top 6 nechtových trendov tohtoročnej sezóny. Ktorý bude pre vás ten pravý?

Francúzska manikúra

Mnohé nevesty na ňu prisahajú a nad inou by ani len nepremýšľali. Nestarnúci štýl Francúzok sa dnes teší mnohým úpravám. Odvážite sa aj vy na niektorú z netradičných obmien, alebo dáte prednosť klasike?

Jemné nude farby

Ak chcete podčiarknuť svoju prirodzenosť, stavte na takzvané "nude" farby. Bledá ružová, béžová či púdrová dodá vašim nechtom eleganciu. Našim tipom je manikúru oživiť jedným či dvoma výraznými nechtíkmi, napríklad na prstenníku.

Po vzore mramoru

Mramorový efekt sa teší obľube v móde, architektúre aj bytovom dizajne a manikúra rovnako nie je výnimkou. Pôsobí nesmierne luxusne a nadčasovo. Zlato a striebro popri ňom navyše vyniknú ešte o niečo viac. Dokonalé! Nemyslíte?

Hodina geometrie

Čiara sem, trojuholník tam a o jedinečné nechty máte postarané. Geometria najlepšie ukáže v čisto minimalistickej forme alebo v spojení s výraznejším zdobením. Záleží len na vás a vašej nálade.

Extravagantný 3D dizajn

Kamienky, kryštáliky, glitre, perly, malé kvietky alebo iné doplnky. To všetko môže zdobiť vaše nechty. Pozor však, aby nebol váš svadobný look príliš prekombinovaný. Výrazná manikúra skvele doplní jednoduchšie šaty bez výrazných aplikácií. Výraznejšie zdobenie si môžu dovoliť tzv. Glamour nevesty a "alternatívne mladuchy".

Ombré nielen vo vlasoch

Manikérky po celom svete hlásia revolúciu. Ombré manikúra je absolútnym hitom tejto sezóny. Buďte originálna! 

Nezabudnite na nôžky

Ak v svadobný deň túžite byť dokonalou princeznou od hlavy po p̶ä̶t̶y̶  pršteky, nemali by ste zabudnúť dopriať starostlivosť aj vašim nohám. A to najmä ak sa vydávate v lete! 

Nezabúdajte tiež na to, že na svadobných fotkách nevidno len vaše ruky, ale aj ruky vášho nastávajúceho. Preto nepreceňujte jeho schopnosti v úprave nechtov, a objednajte ho na pánsku manikúru. Ktovie, možno sa mu to tak zapáči, že bude chodiť k nám do salónu rovnako rád ako vy :) Ďalšie inšpirácie nájdete aj na našom Instagrame.


BLOG - Pozrite si najnovšie články