Keď je málo naozaj viac -  MINIMALIZMUS NA NECHTOCH

02.11.2022

"Dobrý deň, dnes by som chcela na nechty niečo výrazné. Hmm, pokojne aj viac ladiacich farieb, ale žiadne pastelové. Na jeden alebo dva prsty dajme aj pekné kamienky a pridať by sme mohli aj nejaký štýlový dizajn. Nech to spolu hrá a nech to má šťavu. Ideme do toho?"

Nie, nie, nie, dnes nie. Dnešnou témou bude totiž presný opak - jemná minimalistická manikúra.

Otázkou je, prečo ženy po celom svete siahajú po minimalistickej manikúre denne. Čo dodať, koho by raz za čas nezlákala 

jemnosť, čistota a detail,

ktoré v sebe minimalizmus ukrýva? Tieto tri ingrediencie robia z minimalizmu štýl, ktorý nepôsobí elegantne a vkusne len na nechtoch, ale aj v móde či dekoráciách do bytu... Ako by teda mohla vyzerať minimalistická manikúra? Môžeme pracovať najmä s nenápadnými nude farbami či pastelovými farbami. A nesmieme zabudnúť ani na nadčasovú klasiku, čiernu a bielu! A čo keď by ste chceli na nechtoch vytvoriť minimalizmus, ale s červenou? Aj to je možné. Hoci sa takto výraznejšími farbami tento štýl primárne nevyznačuje, nechty môžu pôsobiť minimalisticky aj s nimi - záleží na celkovom vzhľade. Tu by sme mohli pokojne skončiť. Čistá a neporušená farba bez akýchkoľvek doplnkov charakterizuje predsa aj jemnosť aj čistotu.

Ak však chcete pokračovať, ďalším krokom po vybraní podkladovej farby bude vytvorenie jemného prvku. Pri tomto je už dôležité dbať na to, aby ostal v hraniciach troch charakteristických slov, ktoré sú definované v úvode. Minimalizmus najčastejšie pracuje s linkami, geometrickými tvarmi či abstraktnými obrazcami. Tak môžu vzniknúť abstraktné tváre vytvorené z nekončiacich liniek, malé bodky, čiary a dokonca aj jednoduché kvietky.

Ak ste medzi našimi dizajnmi nenašli tú dokonalú minimalistickú manikúru pre vás, určite neváhajte a podeľte sa s nami o vaše predstavy. Stačí si len rezervovať termín a v našom salóne AristorA spolu určite vykúzlime minimalizmus jedinečný pre vás. 


BLOG - pozrite si najnovšie články