Abstraktný nechtový dizajn je len o vás

19.04.2023

Tenké či hrubé linky. Čiary rovné ako podľa pravítka, ale aj tie, ktoré sa nepretržite vlnia. Nedefinované objekty, ktoré sú farbou len obtiahnuté alebo ňou aj celé vyplnené. Menej aj viac, no nikdy nič, čo by sme vedeli pomenovať konkrétne. V abstraktnom umení je podstata skrytá v stvárňovaní emócií a pocitov bez akéhokoľvek odkazovania na skutočnú realitu. S abstrakciou sa stretávame v rôznych typoch umenia, no môže sa tento princíp stvárnenia pocitov uplatniť aj v nechtovom dizajne?

Hravé abstraktné nechty

Chcete, aby vaša abstraktná manikúra žiarila pozitívnou energiou a nespútanou veselosťou? Potom v nej môže dominovať nekonečná paleta výrazných farieb, kamienkov a rôznych hravých dizajnov. Základná farba nechtu môže byť pokojne aj nude, ak vďaka nej vynikne iná farba (či kombinácia farieb) v popredí. Tak ako maliari abstraktných obrazov, nechajte vaše nechty, aby boli plátnom, na ktorom budú farby hrať. Nech už sa vám na vašich abstraktných nechtoch páči hocičo, nezabúdajte, že nič nie je cez čiaru. Výber je len na vás. Je to totiž vaša predstava, váš ideál, váš pocit.

Farebný, žiarivý a do očí udierajúci abstraktný nechtový dizajn v sebe môže reprezentovať vaše vnútorné dieťa či šťastného optimistu.

Elegancia v abstrakte

Ak naopak túžite po tom, aby vaša manikúra odzrkadľovala váš cit pre jemnosť a ženskosť, potom je tou pravou cestou elegantný abstraktný dizajn. Využite pastelové farby, nude farby či bielu a čiernu klasiku, nechajte na vašich abstraktných nechtoch dominovať jednoduchý, no okúzľujúci prvok alebo skombinujte abstrakt s technikou mliečnych nechtov. Elegantne môže vyznieť aj mramorový efekt, ktorý je vytvorený kombináciou dvoch farieb alebo vodový efekt, ktorý sa zasa tvorí pomocou akvarelu.

Jemný, elegantný a reprezentujúci abstraktný nechtový dizajn môže vašim rukám dodať umeleckú vznešenosť a upravenosť.

Ak premýšľate nad tým, ako by mala vyzerať práve vaša abstraktná manikúra, nechajte popustené uzdy svojej predstavivosti a vyjadrite takýmito nechtami to, čo je vo vás ukryté. Lebo presne o tom abstraktný nechtový dizajn je – o subjektivite, o fantázii a o vás samých. Máte už v hlave presnú predstavu svojej abstraktnej manikúry? Potom už len stačí nájsť si svoj termín a navštíviť nás. 

Tešíme sa na nové priateľstvá! 


BLOG - pozrite si najnovšie články