Vlnky na nechtoch: Obľúbený manikúrový trend nielen uplynulého leta

19.09.2021

Ak by sme mali zrekapitulovať letnú sezónu v nechtovom salóne, tak by sme povedali, že bola jednak veľmi pestrofarebná, no tiež ste si mimoriadne obľúbili prácu s negatívnym priestorom a abstraktné vzory. Konkrétne jeden manikúrový trend ste si zamilovali natoľko, že niekedy neubehol ani deň bez toho, aby ho po nás niektorá z klientok nechcela - trend, ktorý v sebe kombinuje všetko spomenuté vyššie, a tým je vlnková manikúra.

Čo je vlnková manikúra?

Vlnky na nechtoch sú veľmi rýchlo rastúcim trendom, ktorý teraz môžeme vidieť prakticky všade - či už v uliciach vášho mesta, alebo aj na rukách samotných celebrít a trend-setterov, ktorými sú napríklad aj Kendall a Kylie Jenner.

O čom vlastne táto "vlnková manikúra" je? V skratke, jej podstatou sú kreslené vlnky na nechtoch - čo vás, predpokladáme, ale vôbec neprekvapilo :) Tento hravý, no zároveň veľmi elegantný abstraktný nail art nepodlieha takmer žiadnym pravidlám, preto si ho môžete celkom prispôsobiť svojmu štýlu a dokonca aj aktuálnej nálade.

Áno, vlnky na nechtoch boli toto leto obrovským hitom, no výbornou správou je, že sa ich tak skoro vzdávať nemusíte - vlnky tu s nami zostávajú minimálne aj túto jeseň, a preto sa teraz pozrieme na to, čo nám tento trend ponúka a ako z neho vyťažiť maximum.

Pohrajte sa s farbami

Vlnková manikúra ponúka priestor pre množstvo rôznych farebných variácií, čo znamená, že sa môžete celkom odviazať a experimentovať s niekoľkými odvážnymi farbami naraz, no ak patríte medzi decentnejšie typy, zvoliť môžete aj jednofarebné vlnky v jemných farbách.

Na vlnkách záleží

Vlnky môžu mať rôzny tvar - výrazne zakrivené vlnky, jemné oblúčiky, špirály, hrubé vlnky, tenké vlnky - a môžeme takto pokračovať ďalej. Výber je celkom iba na vás, dokonca môžete zvoliť aj kombináciu rôznych typov a vytvoriť tak viac dramatický dizajn.

Výber podkladovej farby

Čo dať pod vlnky? Pri tomto štýle sa najčastejšie pracuje s negatívnym priestorom, no použitie podkladovej farby vôbec nie je vylúčené - dbajte však najmä o to, aby vaša zvolená farba dala pekne vyniknúť vlnkám navrchu, o čo sa dobre postarajú jemné nude tóny.

Buďte s nami na rovnakej vlne!

Kto by si vlnky na nechtoch neobľúbil, však? Ak sa aj vy po prečítaní tohto článku a prezretí našej fotogalérie nemôžete dočkať, až budete mať tie svoje, rezervujte si svoj termín a urobte si zaslúžený čas pre seba u nás v AristorA. 


BLOG - pozrite si najnovšie články