Nude nie je nuda: týchto 7 typov manikúr vás presvedčí

08.03.2022

Pamätáte si ešte tie časy, kedy sme si niektoré takmer denno-denne menili farbu laku na našich nechtoch, aby nám ladila k šatám? Áno, vtedy sme na to mali jednak oveľa viacej času, no tiež sme s každou zmenou dizajnu neutekali do nechtového salónu. Dnes, keď toľko času nazvyš nemáme a navyše si potrpíme na kvalitne spracované nechty, ktoré vydržia čo najdlhšie, pri výbere dizajnu našej manikúry je dobré myslieť aj na to, aby sme ju vedeli čo najviac využiť - pri všetkých príležitostiach aj pri väčšine outfitov.

A práve na to je nude manikúra celkom ako stvorená. V skratke ide o nechty v neutrálnych tónoch, ktoré aj napriek svojej jednoduchosti a nenápadnosti toho dokážu naozaj veľa. Len sa na to pozrite:

- opticky predlžujú nechty;

- prinášajú upravený, svieži a elegantný vzhľad;

- vyzerajú dobre vo všetkých dĺžkach a tvaroch nechtov;

- sú veľmi univerzálne, hodia sa ku všetkému;

- nikdy nevychádzajú z módy, takže ste stále IN.

Ako na nude manikúru?

Možno sa nazdávate, že nude nechty spočívajú iba v ozdobení nechtov jednou farbou, a tým to hasne. A hoci takáto jednoduchá jednofarebná manikúra vyzerá sama o sebe úchvatne, nude manikúra môže byť taká originálna a zábavná, ako si ju vy sami urobíte.

Nechajte sa inšpirovať našimi najobľúbenejšími variáciami nude nechtov, vďaka ktorým budete mať vždy čo nosiť - a to počas hocijakej udalosti, ročného obdobia či desaťročia.

1. Jednofarebné nechty

Na dosiahnutie dokonalého dizajnu s neutrálnymi farbami netreba veľa - aj použitie jednej jedinej farby dokáže ohúriť vaše okolie. Základom úspechu je predovšetkým jej správny výber. Vždy sa držte pravidla nevoliť rovnakú farbu nechtov, ako je odtieň vašej pleti, keďže takto by ste sa úplne vyhli želanému efektu. Ideálna farba je tá, ktorá je minimálne o jeden odtieň bledšia alebo tmavšia - no s tým vám skúsená nechtová dizajnérka určite poradí.

2. Glitre

Ak patríte medzi tie odvážnejšie, ktorým príde nude manikúra ako príliš nevýrazná, máme pre vás zaručený tip, ako oživiť a rozžiariť inak celkom nenápadnú manikúru - je to gliter. A keď hovoríme o neutrálnych farbách, vašou najlepšou voľbou budú trblietky v "chic" zlatej farbe.

3. Leopardí vzor

Chcelo by to ešte niečo divokejšie? No čo už len môže byť lepšie, ako leopardie škvrny? Tie vyzerajú na nechtoch veľmi elegantne a navyše sa skvele hodia k neutrálnym farbám. Veď posúďte sami.

4. Ozdobné kamienky

Svetlo odrážajúce drobné kamienky sú univerzálnym doplnkom, ktorý oživí úplne každý druh manikúry - a tá nude rozhodne nie je výnimkou.

5. Drobné detaily

Jednoduchý pôvab neutrálnych tónov povznesiete na ďalšiu úroveň, ak si nechty ozdobíte rovnako jednoduchými detailmi - napríklad decentnými bodkami či čiarkami, ideálne v čiernej či zlatej farbe.

6. Francúzske špičky

Nič nie je elegantnejšie, ako francúzska manikúra - iba tak možno tá nude. A čo ak sa spoja obe dokopy? No, asi už tušíte, kam tým mierime... Aby sme nezabudli, okrem klasickej francúzskej špičky to môžete zobrať aj celkom z opačného konca a nechať si farebne ozdobiť oblúčik pri nechtovom lôžku.

7. Neóny

Na záver vám predstavíme niečo farebnejšie, a to doplnenie neutrálnych tónov s výraznými neónmi. Vhodné najmä pre tie, ktoré už nedočkavo očakávajú príchod skutočnej jari.

Zaraďte neutrál aj vy

Elegantné, moderné, nadčasové. Nude nechty si za posledné roky ukradli srdcia mnohých a ak nim prepadnete aj vy, máme pre vás výbornú správu - tento trend nie je žiadnou chvíľkovou záležitosťou, preto sa môžete nimi dosýta nabažiť, kedykoľvek na ne dostanete chuť.

No prečo to odkladať? Zarezervujte si svoj termín v AristorA a vyskúšajte svoj obľúbený neutrálny dizajn čo najskôr. Sľubujeme, že neoľutujete.


BLOG - pozrite si najnovšie články