Aký tvar nechtov je ten správny pre vás?

16.05.2019

Dokonalá manikúra je ozdobou každej ženy, ktorá sa chce páčiť najmä sama sebe a dbá o svoj zovňajšok. V dnešnom svete existujú mnohé štýly, farby a motívy, vďaka ktorým si každá z nás nájde to pravé. Vedeli ste však, že jedným z rozhodujúcich faktorov dokonalej manikúry je najmä tvar vašich nechtov?

Nechtové lôžko a dĺžka prstov

Aj keď výber tvaru nechtov prispôsobujeme predovšetkým svojmu vlastnému vkusu, mali by sme zohľadniť aj iné faktory a to dĺžku prstov a tvar nechtového lôžka. Ak máte nechtové lôžko kratšie a širšie, pristane vám hranatý tvar alebo mandľový tvar. Ak máte lôžko širšie ale dlhšie, najvhodnejší tvar pre vás je oválny alebo ballerina. Správne zvolený tvar nechtov zabezpečí krásny vzhľad vašich rúk, preto vám dnes predstavíme sedem základných.

Oval - Oválny tvar nechtu

Oválne nechty sú najvhodnejšom alternatívou, ak sú vaše nechty dlhé a široké. Nechty pôsobia dlhšie čo opticky zoštíhli aj vaše ruky. Tento tvar patrí medzi najobľúbenejší a najpoužívanejší. Hodí sa totiž aj ženám, ktoré neboli obdarené dlhými a štíhlymi prstami. 

Round - Okrúhly, zaoblený tvar nechtu

Najideálnejší tvar pre dámy s krátkymi nechtami. Ak ste skôr praktická žena, ktorá sa chce zároveň páčiť, stavte na okrúhly tvar. Zaoblený tvar nechtu najlepšie vynikne, ak máte široké nechtové lôžko a dlhé, štíhle prsty. Okrúhly tvar na krátkych nechtoch je odolný a praktický. Zväčša po ňom siahajú manuálne pracujúce ženy, športovkyne alebo mamičky s malými deťmi. K zaoblenému tvaru sa hodia neutrálne farby ako telová či bledoružová alebo krikľavé farby, vďaka ktorým vyniknú a zaujmú. Netreba sa však báť ani výraznejších farieb.

Square - Hranaté nechty

Ak máte široké prsty a tiež široké nechtové lôžka, hranatý tvar nechtov je pre vás to pravé. Vďaka nemu budú vaše ruky pôsobiť jemnejšie a ženskejšie. Hranaté nechty sú stabilnejšie a odolnejšie voči lámaniu. Pre dámy, ktoré najradšej nosia stredne dlhé nechty je hranatý tvar najvhodnejšou voľbou. 

Squoval - Hranaté nechty so zaoblenými hranami/ kombinácia oválneho a hranatého tvaru

Kombinácia oválneho a hranatého tvaru patrí v poslednom čase medzi najpopulárnejšie tvary nechtov. Ideálny kompromis medzi hranatými a oválnymi nechtami volia najmä ženy, ktoré preferujú hranatý tvar, no zároveň chcú zoštíhliť svoje ruky. Je vhodný pre ženy s dlhšími nechtovými lôžkami a prstami. Dosiahneme ho obrúsením ostrých hrán na hranatých nechtoch. K jemne zaobleným hranatým nechtom sa perfektne hodí francúzska manikúra či pastelové alebo krémové farby. Pri tomto tvare sa však kreativite medze nekladú a môžete si dovoliť aj rôzne vzory či minimalistické motívy.

Stiletto - Špicaté nechty

Extravagantná voľba pre extravagantné typy. Dlhé nechty vytvarované do ostrej špičky sú vhodnou alternatívou najmä pre ženy so širšími prstami. Pred výberom špicatých nechtov treba zvážiť vaše aktivity a prostredie, v ktorom fungujete. Takéto nechty sú skôr ozdobou než praktickou záležitosťou a svojou ostrosťou môžu ľahko ublížiť. Špicatý tvar nechtov sa dokonale hodí napríklad na párty. Príznačné sú krikľavé farby a rôzne extravagantné vzory.

Almond - Tvar mandle

Mandľový tvar nechtov vám pristane najviac, ak ste fanúšičkou dlhých nechtov. Tento tvar ešte viac zdôrazní štíhlosť a dĺžku vašich prstov. Mandľové nechty sú obľúbenou voľbou celebrít. Tento tvar má jemne zaoblenú špičku, ktorá je ostrejšia ako pri oválnom tvare, ale oblejšia ako tvar špicatý. Mandľový tvar vám vďaka širšej ploche ponúka možnosť vytvárania pestrých vzorov podľa vašich predstáv.

Ballerina - Nechty na štýl ballerina (niekedy aj ako Coffin)

Tvar nechtu, ktorý je pomenovaný po baletných špičkách je netradičný a o to viac zaujímavý. Okrem tvaru majú takéto nechty s baletom spoločnú jemnosť a jednoduchosť. Na tomto tvare vyniknú všetky farby, hlavne tie najnezvyčajnejšie.

Každá z nás je iná a má jedinečný štýl, ktorý môžeme prejaviť aj v manikúre. Nepodceňujte preto výber toho správneho tvaru, ktorý je polovicou úspechu a nechajte si poradiť od manikérky. Spolu s vhodne zvolenou farbou či motívom ľahko zvýrazníte svoju osobnosť a jednoznačne zahviezdite v spoločnosti vašich blízkych.  


BLOG - pozrite si naše najnovšie články