Pastelová manikúra? Vyberte si farbu, ktorá s vami bude znieť.

22.06.2023

Sú také elegantné, no zároveň také hravé. Nekričia a nie sú výrazné, a zároveň vedia tak dobre rozjasniť aj pochmúrny deň. Sú spájané s krehkosťou a nežnosťou. Ak ste ešte trendu pastelových farieb nepodľahli, toto je vaše znamenie, aby ste im dali šancu práve na vašich nechtoch. Rozmýšľate už, ktorá z nich by sa vám najviac páčila a hodila? Ich paleta je vskutku krásna, a tak môže byť niekedy problém vybrať si jednu. Ak teda chcete, aby vaše pastelové nechty odrážali zároveň aj vašu osobnosť, skúste si farbu vybrať podľa jej významu.

Modrá pastelová manikúra

Okrem toho, že modrú si automaticky spájame s oblohou a vodou, táto farba symbolizuje aj múdrosť, hĺbavosť či slobodu. Spojiť sa dá napríklad s abstraktným dizajnom, ale keď chcete zvýrazniť pokoj, ktorý v sebe nesie, môžete ju nechať len samotnú vyznieť na ruke. Modrá môže byť spojená aj s optimizmom a čistotou, a preto môže dobre vyniknúť aj jemná francúzska manikúra s modrými oblúčikmi. A ak vás náhodou čakajú skúšky či maturita, modrá vraj zlepšuje aj pamäť :)

Zelené pastelové nechty

O zelenej sa vraví, že je upokojujúcou farbou. Nechajte zelenú na vašich nechtoch znieť harmóniou, mladosťou, čistotou a vytrvalosťou. Práve preto, že je zelená farbou prírody, symbolizuje aj rast a iskru života. Rôzne odtiene zelenej v nás dokážu vyvolať pocit bezpečia a rovnováhy. Práve pre tieto jej vlastnosti spojené so životnou energiou a sviežosťou je aj zelená dokonalou farbou leta. No a ako inak posilniť myšlienku života zelenej pastelovej farby ako kvietkami, či plynúcimi linkami.

Ružová a fialová pastelová manikúra

Aká iná farba v sebe nesie viac ženskosti ako práve ružová. Okrem toho je však ružová aj farbou hravosti a pozitivity. Odtiene ružovej odrážajú energiu, ale zároveň aj jemnosť. Ak chcete z ružovej vyťažiť jemnosť, môžete si k jej pastelovej verzii zvoliť dizajn elegantnej rastlinky. Ak naopak túžite po hravosti, môžu vaše pastelové nechty hrať rôznymi odtieňmi ružovej.

Fialová pastelová farba sa často prirovnáva k levanduli. A to nie náhodou. Už samotná táto rastlina má niektoré charakteristiky rovnaké ako fialová farba. Tak ako sa s honosnosťou a prestížou spája levanduľa, rovnako sa s nimi spája práve aj fialová. Okrem iného sú aj táto voňavá rastlina a aj táto pastelová farba spojené s jemnosťou a ženskosťou.

Žlté pastelové nechty

Siahnite po žltej farbe ak svojimi pastelovými nechtami chcete vyjadriť optimizmus, energiu či chuť do života. Žltá vyvoláva nie len pocity radosti, ale reprezentuje tiež kreativitu, duševnú pohodu či zdravé sebavedomie. Preto ju môžete skombinovať napríklad s maličkými usmievajúcimi sa hlavičkami alebo jednoduchými kvietkami (napríklad margarétkami!).

Zmes pastelových farieb

Neviete sa rozhodnúť? Chceli by ste radosť zo žltej, slobodu z modrej a hravosť z ružovej? Potom je najlepším riešením kombinácia farieb. Pastelové farby svojou jemnosťou umožňujú ich vzájomnú kombináciu, a tá dokáže parádne posilniť ich hravosť. Nechty však zároveň môžu vyzerať elegantne a žensky. Na desiatich prstoch môžete nechať hrať aj niekoľko farieb a tie môžu vyznieť napríklad vo farebnej francúzskej manikúre, v manikúre s prepeličím dizajnom či abstraktnými linkami.

Každá farba má v sebe ukrytý istý odkaz či myšlienku. Hoci sa odkaz pastelovej farby oproti jej výraznému variantu nemení, stále je obohatený o odtienok nežnosti a jemnosti. Takže ak túžite po jemných, nekričiacich, no zároveň farebných nechtoch, pastelové nechty môžu byť vašou ideálnou voľbou. Teraz si už len zvoliť tú ideálnu farbu. Tešíme sa na vašu návštevu v salóne AristorA.


BLOG - pozrite si najnovšie články