Akú farbu nechtov si vybrať? Pomôže vám 5 pravidiel

04.07.2019

Tvar a dĺžka sú už hotové a pred vami je najťažšia úloha - vybrať si odtieň. A aj keď ste k nechtárke alebo pedikérke išli s určitou predstavou, vzorkovník s mnohými farbami vás dokonale zmätie a zrazu si nie ste istá, akú farbu zvoliť. Kedysi platilo, že farba nechtov na rukách a nohách by mala byť rovnaká. Dnes je to ako s kabelkou a topánkami - tiež nemusia mať rovnakú farbu, ale mali by spolu harmonizovať.

Nechty odrážajú osobnosť

Prvým krokom k výberu správnej farby vašich nechtov je pocit, ktorý vo vás farba vzbudí. Temperamentným typom nebudú vadiť žiarivé ani nevšedné farby ako zelená, modrá, žltá či oranžová, ktoré sú pre konzervatívnejšie dámy príliš odvážne a radšej si vyberú z nenápadnejších ružových alebo nude odtieňov či červenej klasiky.

Vyberajte podľa odtieňa pokožky

Priložte si vybranú vzorku na necht. Farba nechtov by mala ladiť s farbou pokožky. Pre chladné, svetlé typy sú vhodnejšie studené farebné odtiene, teplé zas pristanú tmavším typom. Nie je to ale jednoznačné pravidlo. Vzorka vám hneď povie, či ste si vybrali dobre.

Trblietky pridávajú objem

Trblietavé, zlaté, metalické, pastelové a perleťové farby pridávajú nechtom na objeme. Na krátke, nenápadné nechty sú preto práve tieto farby ideálne, najmä ak máte také nechty na nohách. Pokiaľ ale máte široké a krátke nechty, myslite na to, že svetlé tóny a trblietavé efekty ich opticky ešte viac rozšíria.

Nude nesmie splývať

Pokiaľ túžite po niečom nenápadnom a vyberáte z nude odtieňov, dajte pozor, aby lak nesplýval s tónom vašej pokožky. Vyzeralo by to, ako keby ste nemali nechty.

Laďte s oblečením, topánkami

Vyžaduje si vaše zamestnanie určitý dress code? Myslite na to! Krikľavé nechty vám v banke, poisťovni alebo pri osobnom styku s klientom na vážnosti nepridajú. Platí to aj o nechtoch na nohách, ak je ich vidno v otvorených topánkach. Farbu môžete ladiť aj s kabelkou alebo topánkami, ktoré nosíte najčastejšie a tiež s farbami vášho šatníka.

Univerzálne pravidlo

Stále sa nedokážete rozhodnúť? V práci musíte byť slušná, ale v súkromí ste divoška? Máte radi jemnú ženskosť, no ani pivo s kamarátmi neodmietnete? Univerzálnym riešením je červená alebo francúzska manikúra či pedikúra. Tie nepokazia žiadnu príležitosť a môžete ísť s nimi hoci aj z pracovného pohovoru na dovolenku. 


BLOG - pozrite si najnovšie články