Červené nechty: Najdlhšie trvajúci trend vo svete manikúry

01.04.2021

Zmeny v módnych trendoch sú vzrušujúce a zradné zároveň. Na jednej strane sa tešíme, že môžeme vyskúšať nové vzory a farby, no na druhú stranu, meniace sa trendy v manikúre nás dokážu vyviesť z miery, a to najmä ak váš obľúbený štýl je oficiálne OUT a vy musíte čakať roky, až si s ním budete môcť znova ozdobiť nechty bez pocitu viny. No ak obľubujete červenú, to je úplne iný príbeh...

Červené nechty len pre vyvolených

Červená farba má v sebe silu, ktorú si ľudia uvedomovali už pred tisíckami rokov a vyjadrovali ňou svoje postavenie. Napríklad už 3000 rokov pred n. l. si ňou svoje nechty skrášľovala čínska šľachta a podobne tak robili aj v starovekom Egypte, kedy bola červená farba na nechtoch symbolom nadradenosti, zatiaľ čo nechty obyčajných ľudí mali výhradne jemné ružovkasté odtiene.

No poďme o pár tisícok rokov neskôr, kedy zmesi včelieho vosku, vaječných bielkov a rastlinných farbív nahradili tekuté laky na nechty, ktoré boli v období Veľkej hospodárskej krízy dostupné iba v neutrálnych odtieňoch. Vtedy sa zrodila hviezda s názvom Cherries in the Snow od firmy Revlon, prvý nepriehľadný červený lak na nechty, ktorý vďaka marketingovým kampaniam a farebným filmom urobil z červenej manikúry nový štandard krásy.

A čo o vás povie červená manikúra dnes? 

Že ste odvážna, sexy a nebojíte sa pozornosti,

ktorú mimochodom červené nechty mimoriadne pútajú.

Objavte ten správny odtieň červenej pre vás

Dávno sú preč tie časy, kedy červená znamenala jednoducho červená. V modernom svete manikúry si musíte vybrať spomedzi desiatok rôznych odtieňov a vybrať si ten správny pre vás. No na základe čoho si vyberať?

Červená musí v prvom rade sedieť k typu vašej pleti. A aby nám bol výber uľahčený, pomáha nám rozdelenie červenej na teplé a studené odtiene. Teraz si urobte malý test - priložte si ku dlani zlatý šperk a následne to isté urobte so striebrom. S ktorým z nich vyzerá vaša pleť krajšie? Ak je odpoveďou zlato, voľte teplejšie odtiene červenej so žltým základom (ako farba paradajok) a naopak, ak vám viac pristane striebro, siahnite po chladnej červenej s modrým základom (ako černice).

Pre zväčšenie, kliknite na foto

Ako na červenú v manikúre

Keď už viete, aký typ červenej vám pristane najviac, zostáva sa už len rozhodnúť, akú podobu jej dáte. A tu máte naozaj priestor na vybláznenie. Jednofarebné červené nechty, neobyčajná no zaujímavá francúzska manikúra v červenom prevedení, glitre, metalické efekty - červená sa dá nosiť na desiatky rôznych spôsobov a vždy vyzerá úžasne. A pokiaľ milujete červenú, no zároveň chcete ísť ruka v ruke s aktuálnymi trendmi, nebojte sa a experimentujte s obomi! Ozdobte si napríklad každý necht iným odtieňom červenej a hneď budete mať na rukách jeden z najžhavejších trendov tejto jari.

Ktorá červená manikúra bude vaša nasledujúca?

Máte už premyslené, na aké nechty sa vrhnete pri najbližšej návšteve salónu? Dlho s tým nečakajte, pretože konečne svitá na lepšie časy! Pokochajte sa prácami našich nechtových dizajnérok z AristorA a rezervujte si čas pre seba u nás - pretože po dlhej dobe si ho zaslúžime všetky 💛.


BLOG - pozrite si najnovšie články