Francúzska manikúra a všetko, čo ste o nej nevedeli

11.07.2019

Francúzska manikúra, nadčasový dizajn nechtov s ikonickou bielou špičkou a telovým alebo bledoružovým základom, sa vďaka svojej neutrálnosti a univerzálnosti stal jedným z najviac skloňovaných pojmov vo svete úpravy nechtov. Každá z nás ju pozná, mnohé z nás jej zostávajú verné, ale koľko o nej vlastne vieme? Ako vlastne francúzska manikúra vznikla a prečo sa stala takou obľúbenou? Vydajte sa s nami na krátku exkurziu do histórie.

Je francúzska manikúra naozaj z Francúzska?

Krajinu pôvodu francúzskej manikúry by si trúflo spochybniť iba veľmi málo z nás - odkiaľ by mala pochádzať, ak nie práve z Francúzska? Na rozdiel od toho, čo samotný názov napovedá, francúzska manikúra nemá s jej vznikom veľa spoločného - nepochádza odtiaľ, a dokonca ju ani nevymyslel žiadny Francúz. Za pôvodom francúzskej manikúry sa musíme vydať do Ameriky.

Hoci o krajine jej pôvodu - Amerike - je celkom jasno, o tom, kedy vlastne francúzska manikúra vznikla, môžeme polemizovať. Niektoré zdroje uvádzajú, že tento štýl úpravy nechtov sa nosil už koncom 19. storočia, iné zasa tvrdia, že otcom francúzskej manikúry sa stal v 30. rokoch samotný Max Factor. Pojem "francúzska manikúra" však ako prvý použil Jeff Pink v roku 1978, ktorý sa tiež zaslúžil o jej popularitu. Spomínali sme ho aj v článku o Evolúcii nechtového dizajnu. A tu sa už dostávame k otázke: PREČO.

Univerzálny štýl hodiaci sa ku každému outfitu

Ku každému outfitu sa hodí iná farba nechtov - to je pravda pravdúca. A meniť si farbu nechtov každý deň podľa toho, čo máme práve oblečené, nie je práve najpraktickejšie a hlavne je to časovo náročné. Práve na toto sa v 70. rokoch sťažovali aj hollywoodski režiséri a žiadali vytvoriť štýl úpravy nechtov, ktorý by sa hodil ku každému typu outfitu, a tým by ušetril filmovým štúdiám čas aj peniaze. Tejto úlohy sa zhostil spomínaný Pink, ktorý vytvoril elegantný štýl inšpirovaný prirodzenou farbou nechtov - a Hollywood si ho zamiloval.

Následne sa Pink vydal do Paríža, kde francúzskou manikúrou zdobil nechty modeliek na mólach. Aby sa odvďačil svojim priateľom a modelkám v Paríži, pomenoval túto manikúru ako "francúzsku" a po tom, čo tento štýl začala nosiť Cher a Barbra Streisand, sa rozšíril po celom svete.

Je francúzska manikúra vhodná aj pre mňa?

Francúzska manikúra je svojou univerzálnosťou vhodná naozaj pre každého a pre každú príležitosť - od bežného nosenia až po vašu svadbu. Pokiaľ vám príroda prirodzene pevné nechty nenadelila, dopomôcť si môžete gélovými nechtami či gél lakom, ktoré budú vyzerať skoro tak prirodzene, ako vaše vlastné (pokiaľ ich manikérka urobí správne, samozrejme). Čo poviete, idete do toho aj vy? 


BLOG - pozrite si najnovšie články