Typy pleti alias Viete, po čom túži vaša pleť?

05.09.2022

Skúsili ste už rôzne produkty, ale stále vás trápi nevyhovujúci makeup. Máte problém s akné a žiaden z produktov, ktoré ste používali vám nepomáha v liečbe. Vaša pleť je neustále mastná a lesklá a utierať či pudrovať si pleť na toaletách je zbytočné, pretože lesk sa po chvíli dostaví opäť. Ak tieto problémy poznáte, ich korene môžu byť ukryté práve v tom, že produkty, ktoré používate, nie sú vyhovujúce pre váš typ pleti. Práve ten je pri výbere produktov zo skincare, ale aj dekoratívnej kozmetiky veľmi kľúčový a môže zmeniť celú hru. Ale ako rozoznať, či moja pleť potrebuje väčšiu hydratáciu, či naopak potrebuje jemne zmatniť? V tomto článku vám pomôžeme objasniť čím sú isté typy pleti špecifické a čo môžeme urobiť pre to, aby bola naša pleť naozaj spokojná.

TYP PLETI #1: NORMÁLNA PLEŤ

Táto pleť je akýmsi pleťovým ideálom. Ak vaša pokožka nie je ani príliš mastná ani príliš suchá a nemáte problémy s akné, je normálny typ pleti práve ten váš. Normálna pleť je bez výraznejších nedokonalostí, vyznačuje sa hladkým a zdravým vzhľadom a póry nie sú príliš veľké. Ak však máte normálnu pleť, neznamená to, že nemusíte svojej pokožke dodávať kvalitnú dávku starostlivosti. Tak ako pri ostatných typoch, aj tento si vyžaduje isté kroky, ktoré pomôžu pleť udržať v dobrom stave, hydratovanú a zdravú.

AKO SA O ŇU STARAŤ?

Pri výbere produktov pre normálnu pleť môžete siahnuť po takých, ktoré nie sú ani príliš hutné, ale ani po takých, ktoré sú naopak až príliš ľahké. Váš nočný krém by mal byť o čosi hutnejší ako ten denný a tiež nezabúdajte na pílingy, oleje či séra.

TYP PLETI #2: MASTNÁ PLEŤ

Ak pri pohľade do zrkadla môžete povedať, že vaše póry sú väčšie, môže to byť znakom práve toho, že máte mastný typ pleti. Pleť sa rýchlo a viac mastí, často sa leskne, a preto na nej aj ťažšie drží makeup. Pre tento typ pleti je častejší aj výskyt akné. Ak ste sa v tomto opise našli, radi vám poradíme, čo je najlepšie práve pre vašu pokožku.

AKO SA O ŇU STARAŤ?

Pre väčšie množstvo mazu, ktorý vytvorí mastná pleť je dôležité dbať na jej dôkladné čistenie. Čo sa týka krémov, vaša pokožka určite ocení tie, ktoré nie sú príliš hutné, ale naopak tie, ktoré majú ľahkú gélovú konzistenciu, aby zbytočne neupchávali vaše póry. Tiež sa nemusíte obávať používania pílingov či iných pleťových masiek. POZOR! To, že je pleť mastnejšia ešte neznamená, že nepotrebuje hydratáciu. Nezabúdajte na ňu.

TYP PLETI #3: SUCHÁ PLEŤ

Mali ste niekedy pocit, že vaša pleť je príliš napnutá či šupinatá? Taký ten pocit, akoby sa vám pokožka na tvári zrazu zmenšila a na to, aby stále pokryla celú vašu tvár sa musí celá napnúť. Práve to vám robí nepríjemným každý pohyb tváre. Ak tento pocit poznáte, potom je pravdepodobné, že vaša pleť je prevažne suchá. Tento typ pleti môže spôsobovať časté svrbenie, lúpanie či rýchlejšie tvorenie vrások. Na rozdiel od mastnej pleti, suchá pleť tvorí menej mazu.

AKO SA O ŇU STARAŤ?

Pri suchej pleti je nadmieru dôležitá, už niekoľkokrát spomínaná, hydratácia. Mali by ste sa vyhnúť produktom, ktoré môžu vašu pleť ešte výraznejšie vysušovať. Používajte vyživujúce a hydratačné krémy a najmä hydratačné pleťové masky či hydratačnú kúru u nás v salóne. Pre tento typ pleti sú vhodnejšími aj pleťové oleje, ktoré zasa veľmi neocení pleť mastná.

TYP PLETI #4: ZMIEŠANÁ PLEŤ

Zmiešaný typ pleti je kombináciou predošlých. T-zóna je mastná a zbytok tváre je relatívne normálny či suchý. Akoby tie dve odlišné časti pokožky k sebe ani nepatrili. Ak sa v tom vidíte, nebojte, nie ste Frankenstein. Pravdepodobne máte len zmiešaný typ pleti.

AKO SA O ŇU STARAŤ?

Tak ako tento typ pleti mieša ostatné typy pred ním, aj starostlivosť o takúto pleť musí byť trochu zmiešaná. Pri stanovení rutiny musíte nájsť balans medzi odlišnými potrebami vašej pokožky v rôznych miestach. Lesklé časti potrebujú zmatniť, naopak časti suché potrebujú výraznejšiu hydratáciu. Nebojte sa, v súčasnosti už existujú produkty, ktoré vám zabezpečia oba. Ak neviete aký krém použiť, stačí vyhľadať napríklad hydratačný krém pre zmiešanú pleť alebo sa poradiť s našou kozmetičkou Alex.

Prišli ste na to, po čom vaša pleť naozaj túži? Nech už máte akýkoľvek typ pleti, v našom salóne vám ponúkame službu hĺbkového čistenia a ošetrenia, ktorým nepohrdne žiadny z nich. Ak chcete svojej pleti dopriať luxusnú starostlivosť a sebe zaslúžený relax, neváhajte a rezervujte si svoj termín. Tešíme sa na vašu návštevu v salóne AristorA. 


BLOG - pozrite si najnovšie články