Ako na nás vplývajú farby, ktoré nosíme?

14.12.2022

Počuli ste už o tom, že farby, ktorými sa obklopujete, dokážu veľmi ovplyvniť váš vzhľad? Vďaka správnej voľbe farieb môže vaša pokožka vyzerať zdravšie a naozaj o čosi lepšie. Ak sa pozriete na svoj šatník, možno si všimnete niektoré dominantné farby, ktorými ste ho prirodzene plnili bez toho, aby ste vedeli, že tieto farby pristanú podtónu vašej pleti. Neplatí to však len v móde, farby si totiž volíte aj v dekoratívnej kozmetike - vo forme očných tieňov, lícenky či rozjasňovača. A takisto môže podtón vašej pokožky podtrhnúť aj farba laku na nechtoch.

Ako zistiť, či má vaša pleť teplý alebo studený podtón?

· Žily na zápästí

Ak chcete prísť na to, aký podtón má vaša pokožka, tento krok je veľmi jednoduchým spôsobom, ako to zistiť. Ak sa pozriete na vaše zápästné žily a tie sú viac sfarbené do zelena, pravdepodobne máte teplý podtón pokožky. Naopak, pre studený podtón sú typické tmavomodré a fialové zápästné žily.

· Nechtové lôžko

Nechty, ktoré nie sú pokryté lakom, vám dokážu tiež pomôcť odhaliť, aký máte podtón pleti. Nechtové lôžko sfarbené do marhuľovej teplej farby je znamením teplého podtónu a viac dočervena, ružovo sfarbené nechtové lôžka značia chladný podtón.

· Ako pokožka reaguje na slnko

Ľudia s teplým podtónom pokožky sa poznajú aj tak, že sa ich pokožka na slnku rýchlejšie opáli. Ľudia s chladným podtónom sa častejšie a rýchlejšie spália.

· Porovnanie

Aké šperky nosíte? Ak samy inklinujete viac k zlatu, potom je možné, že máte teplý podtón pleti. Ak sa však cítite krajšie so striebrom, potom má vaša pleť chladný podtón.

Priložte si ku krku alebo k hrudi biely papier či vreckovku, ak vaša pokožka vyzerá v porovnaní s ním viac dožlta potom máte teplý podtón. Ak je skôr viac ružová či až domodra, potom máte chladný podtón pokožky.

Ak sa stále neviete rozhodnúť, ktorý typ je ten váš alebo ak v niektorých prípadoch patríte k jednej skupine, v iných k druhej, potom je pravdepodobné, že vaša pleť má neutrálny podtón. Ak ste tento typ, potom máte výhodu. Pristane vám totiž výraznejšia paleta farieb.

Teraz, keď už viete aký podtón má vaša pleť, otázkou ostáva, ktoré farby sa k nemu prirodzene viac hodia. Nebojte sa, nezmenená to, že ak máte teplý podtón, už by ste nemali nosiť modrú či fialovú. Každá farba má totiž nespočetne veľa odtieňov, z ktorých sa niektoré hodia viac pre teplý podtón, iné zas pre chladný.

Teplý podtón:

Ak máte rady červenú, skúste siahnuť po červenej s nádychom oranžovej, tehlovej červenej, či korálovej farbe. Horčicová žltá a slnečnicová žltá sa vám budú vskutku hodiť. Vyskúšajte tiež olivovú zelenú alebo zelenú, ktorá má v pozadí nádych žltej. Podobne aj modrá s jemným dotykom žltej či zelenej a skvelo na vás bude vyzerať aj tyrkysová. Béžová, krémová biela, slonovinová sú farby, ktoré krásne podtrhnú pleť s teplým podtónom.

Chladný podtón:

Z červenej sú to jej tmavšie odtiene: vínová červená, rubínová či kardinálska červená. Pri zelenej a žltej siahnite po tých odtieňoch, ktoré majú modrý podtón (napríklad morská zelená či citrónová žltá). Zafírová modrá či kobaltovo-modrá sú farby, ktoré vám naozaj môžu pristať. Na ľuďoch s chladným podtónom viac vyniknú bledé farby, napríklad trendová pastelová modrá, ružová, zelená či fialová. Snehová biela či výrazná čierna sú farby, v ktorých vynikne pleť s chladným podtónom.

Ak túžite po líčení, ktoré nielen vydrží celý deň či celú noc, ale farby v ňom zvolené zaistia, že budete vyzerať okúzľujúco, oddajte sa rukám našej kozmetičky Alex. Rezervujte si svoj termín u nás v salóne AristorA. Tešíme sa na vás! 


BLOG - pozrite si najnovšie články