5 tipov, ako na kvalitnú manikúru

10.09.2019

Upravené a zdravo vyzerajúce nechty zďaleka nie sú iba otázkou módy. Vzhľad nechtov dokáže o človeku veľa prezradiť a už od dávnych čias má manikúra pre ľudí veľký význam. Možno ste počuli, že už starovekí Egypťania si na vzhľad svojich rúk veľmi potrpeli a svoje nechty si farbili hennou. A čo je na tom najzaujímavejšie, farba nechtov dokonca určovala postavenie človeka. Hoci si v súčasnosti svoj spoločenský status vďaka upraveným nechtom zrejme nezískate, pekné nechty sú vizitkou toho, ako sa o seba a o svoj zovňajšok staráte.

Kvalitná manikúra nie je však iba estetickou záležitosťou, ako si možno niektorí myslia. Zahrňuje v sebe aj starostlivosť o zdravie nechtov, preto by ste jej mali venovať pozornosť aj v tom prípade, že nie ste práve fanúšikom gélových nechtov či iných typov ich úpravy. Pozrime sa teda spoločne na to, ako má kvalitná manikúra vyzerať a na čo by ste nemali pri starostlivosti o nechty zabúdať.

1. Čisté nechty sú základ

Prvým krokom ku kvalitnej manikúre je dôkladné vyčistenie nechtov (možno sa vám tento bod zdá zbytočný, no čudovali by ste sa, koľkí túto zjavnú vec zanedbávame). A čo vlastne myslíme tým čistením? Dôkladné odstránenie akýchkoľvek stôp laku na nechty a nečistôt. Pokiaľ budú vaše nechty dokonale čisté, docielite tým aj lepšie priľnutie laku k ich povrchu, vďaka čomu vám lak vydrží dlhšie.

2. Úprava dĺžky a tvaru nechtov

Pravidlo číslo jedna: každý váš necht by mal vyzerať úplne rovnako. To sa týka ich dĺžky, tvaru a rovnako aj akéhokoľvek zdobenia. Preto dbajte o to, aby ste svoje nechty pravidelne skracovali na požadovanú dĺžku (a snažili sa zo všetkých síl o to, aby sa vám nechty nelámali, pretože to odnesie výzor celej vašej ruky). Rovnako dôležité je aj vyhladenie povrchu nechtov pilníkom, ale pozor na techniku - vždy pilujte od kraja smerom do stredu nechta, pohyby hore-dolu vám necht môžu zničiť.

3. Starajte sa o nechtové lôžko

Hoci by sme sa jej najradšej celkom zbavili, koža nášho nechtového lôžka zohráva veľmi dôležitú úlohu - chráni naše telo a okolie nechta pred baktériami a infekciami. Je dôležité sa o ňu pravidelne starať najmä aplikovaním vyživujúceho olejčeka, čím navyše dopomôžete zdravým a pevným nechtom. Dôležité je tiež spomenúť, že kožu nikdy nestriháme, ale zasúvame ju gumovou alebo drevenou manikúrovou tyčinkou.

4. Vyživené nechty sú zdravé nechty

Aj nechty potrebujú výživu. Potrebné látky im môžete dodávať užívaním doplnkov s vitamínom E, C, B, zinkom a biotínom, alebo aj priamou aplikáciou výživných látok na povrch nechtov. Možno ste už počuli o japonskej manikúre, ktorá je na to ako stvorená - počas procedúry sa na nechty aplikujú vyživujúce pasty, ktoré sa následne zapracujú špeciálnou leštičkou. A výsledok? Pevné a zdravé nechty s vysokým leskom.

5. Používanie kvalitných produktov

Či už ide o laky na nechty, gély alebo rôzne iné prípravky, vždy používajte kvalitné a overené značky. Na trhu sa totiž predáva veľké množstvo nekvalitných produktov, ktoré obsahujú látky škodiace nielen vašim nechtom, ale aj vášmu celkovému zdraviu - škodlivé chemikálie, toxíny a karcinogény. Pokiaľ si manikúru robíte doma sami, určite sa s výberom produktov poraďte s nechtovou dizajnérkou.

Je manikúra iba pre ženy?

Predstavu o tom, ako sa o svoje nechty máte správne starať, už máte. Možno sa pýtate: "A čo muži?" Dámy, odkážte doma svojim gentlemanom, že manikúra nie je čisto ženskou záležitosťou, ako si možno myslia. Tak, ako často chodia k barberovi, by mali aj do nechtového salónu. Ukážte, že aj vám záleží na (celom) svojom zovňajšku a prezentujte sa dobre udržiavanými nechtami! Bude to stáť za to.


BLOG - pozrite si najnovšie články