Či ich milujete alebo nenávidíte, glitrové nechty sú stále IN!

14.10.2020

Glitre. Malé trblietavé tvary, ktoré stačia na to, aby ste rozžiarili inak nudnú manikúru a povzniesli dizajn svojich nechtov na úplne iný level. Mnohé si možno myslia, že trblietky sú niekedy až príliš, no my vás presvedčíme, že glitrové nechty dokážu byť naozaj sofistikované. Hoci sa glitre nosia už dlho, stále nevychádzajú z módy a svoj priestor zažiariť dostali opäť aj v roku 2020 - a to nielen počas sviatkov, ale v akomkoľvek ročnom období!

Pozrime sa spoločne na to, čo vlastne tie malé trblietky sú, ako sa nosia a ako dosiahnuť dokonalú glitrovú manikúru, galéria dole v článku.

Čo sú vlastne glitre?

Opisovať, čo sú glitre, je asi celkom zbytočné - každý vie, že ide o akési malé telieska odrážajúce svetlo, vďaka čomu sa parádne trblietajú a dodávajú nášmu look-u na jedinečnosti. Glitre však nie sú iba doménou moderných čias - využívali sa už v dávnej minulosti a niekedy slúžili aj ako znak postavenia, teda čím trblietavejšie, tým lepšie. Zatiaľ čo v minulosti sa vyrábali rozdrvením rôznych prírodných materiálov, tie moderné sa od roku 1934 vyrábajú z plastu a dnes majú široké využitie - a ako inak, aj v beauty svete a nechtovom dizajne.

Ako na glitrové či trblietavé nechty?

Asi každá z nás má skúsenosť s glitrovými nechtami ešte z čias pred tým, než sme začali navštevovať nechtové salóny. Veď to poznáte, zavítali sme do najbližšej drogérie, kúpili ten najviac trblietavý lak v ponuke a dúfali, že naše nechty budú vyzerať presne tak, ako sľuboval obal produktu. Väčšinou nasledovalo sklamanie, pretože glitre boli na nechtoch nanesené veľmi neúmerne a príliš nariedko. A dať ten lak preč z nechtov bolo priam nemožné!

Dosiahnuť dokonalé glitrové nechty nie je žiadna hračka, no našťastie máte k dispozícii šikovné ruky nechtových dizajnérok a kvalitné produkty pre žiadaný efekt. Tieto sú napríklad kvalitné UV gély s obsahom glitrov alebo glitre samotné, ktoré si nechtová dizajnérka namieša podľa potreby a aplikuje na podkladovú vrstvu UV gélu alebo gél laku.

Ako sa glitre nosia?

Glitre sa dajú v manikúre nosiť na množstvo rôznych spôsobov a môžete sa s nimi poriadne vyhrať! Medzi najobľúbenejšie spôsoby použitia glitrov v manikúre patria tieto:

Glitre po celom povrchu nechtov

Manikúra, ktorá vyzerá priam úchvatne. Skombinujte trblietky a podkladovú farbu v kontrastných farbách pre poriadnu dávku dramatickosti.

Trblietavé línie

Oživte inak jednoduchú manikúru s trblietavými prúžkami či rôznymi ornamentmi z tenkých línií.

Glitrová francúzska manikúra

Klasické biele prúžky, ktoré sú navyše doplnené o biele trblietky, vyzerajú naozaj krásne a decentne. Avšak rôzne farebné kombinácie francúzskej manikúry a glitrov nie sú žiadnym tabu!

Trblietavý akcent 

Použite glitre na jednom nechte, ktorý celú manikúru oživí a podčiarkne jej celkový vzhľad.

Glitrové ombré 

Či si zvolíte prechod jednej farby trblietok do druhej alebo prechod glitrov do podkladovej farby vašich nechtov, dosiahnete zaujímavý efekt, ktorý bude pútať všetky pohľady.

Nechajte sa inšpirovať prácami našich nechtových dizajnérok z AristorA a vôbec sa nebojte experimentovať - glitre sú najmä o zábave! A keď sa už rozhodnete dať im šancu, stačí zavolať a objednať sa k nám, my sa už postaráme o všetko ostatné.


BLOG - pozrite si najnovšie články