Nadčasová a pôvabná ombré manikúra

13.04.2023

Francúzska manikúra, mliečny dizajn, či nude nechty. Toto všetko sú trendy, ktoré sa vo svete nechtového dizajnu držia v rebríčku obľúbenosti. Nosia sa bez ohľadu na to, čo aktuálne letí, pretože sú nadčasové. Nosia sa bez ohľadu na ročné obdobie, pretože sú univerzálne a každá z nás nejaký z nich už aspoň raz vyskúšala. Môžu sa akokoľvek kombinovať tak, aby nechty vyzerali originálne a štýlovo. Do skupinky týchto nehynúcich trendov patrí aj technika ombré-farebný gradient. Akými rôznymi spôsobmi môže ombré nechtový dizajn vyniknúť?

Biele ombré – babyboomer

Tak ako francúzska manikúra vznikla najprv ako biele oblúčiky a až postupom času sa vytvorili jej rôzne kreatívne alternatívy (ako obrátená či hranatá francúzska manikúra), tak aj ombré manikúra má svoje korene, ktoré dodnes považujeme za nestranúcu klasiku. Je to ombré vytvorené bielou farbou, inak sa tento dizajn nazýva aj babyboomer. Ak sa rozhodnete ho vyskúšať, výsledkom budú jemné, elegantné a romantické nechty, ktoré podtrhnú krásu akejkoľvek ženskej ruky. Hľadáte dizajn na svadbu či len túžite po jemnej kráse? Potom je manikúra babyboomer práve pre vás. 

Celá farebná paleta

Ak sa vám páči tieňovanie jednej farby, tak ako pri predchádzajúcom type ombré nechtov, no chceli by ste sa trochu viac odviazať, potom môžete zablúdiť ďalej do farebnej palety a pokojne siahnuť po inej ako bielej farbe. Tak ako dokáže celkovému vzhľadu vašej ruky dodať iný tvar nechtu, rovnako to dokáže aj iná farba. Skúste bielu vymeniť za modrú, rúžovu či čiernu, alebo nechajte vaše nechty hrať najrôznejšími farbami v spojení s ombré nechtovým dizajnom. A ak by to náhodou nestačilo, nezabúdajte, že hranice kombinovateľnosti tohto dizajnu si stanovujete len vy samy.

Prechod z farby do farby

Máte rady farebnosť, a preto si neviete predstaviť, že by ste na svojich nechtoch mali mať len jednu farbu? Potom by ste si mohli skúsiť viacfarebné ombré nechty. Nech už si zvolíte akékoľvek farby, podstatou tejto techniky je vytvoriť medzi nimi dokonalý a nerušivý prechod. Nestačí vám len jeden? Nevadí! 10 nechtov ponúka dosť priestoru na akékoľvek farebné šibalstvo.

Ak ste presvedčené, že pri najbližšej návšteve salóna to bude práve ombré manikúra, čo si budete prosiť na svoje nechty na ďalšie 4 týždne, rezervujte si viac času-asi 2 hodiny, keďže je to náročnejší dizajn na prevedenie. A ak ste si už vybrali, ktorý z uvedených variantov tejto manikúry by sa vám najviac páčil, potom ostáva už len rezervovať si termín

Tešíme sa na nové priateľstvá!


BLOG - pozrite si najnovšie články