Krásne nechty – povrchnosť alebo sebahodnota?

27.03.2024

O duševnom zdraví a psychike sa posledné roky otvorene rozpráva (našťastie) veľa. My vám v tomto článku podáme možno návod, ako si ho zlepšiť aj vďaka takej návšteve u nás, kedy odídete s novými nechtami. S určitosťou vám ale dáme, návod ako môže váš výber nových nechtov ovplyvniť veľkú časť vášho dňa, nálady, či duševného naladenia.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, že ten niekedy náročný výber z toľkých možností pri nechtoch nie je iba o estetike, ale častokrát aj o vašom aktuálnom naladení a psychickom rozpoložení? Že nie? Tak uvidíte sami, či vám tento článok bude pri budúcom výbere v hlave rezonovať.

Farby a ich psychologický vplyv

Farby majú schopnosť ovplyvňovať našu náladu a emócie. Dokonca východná medicína odporúča určité farby aj podľa krvných skupín. V našom salóne je výber farieb takmer nekonečný a každá z nich nesie svoj vlastný význam a energetický podtext. Ktorá to teda bude najbližšie?

Červená

Určite nie je úplne prekvapivá. Je dávno známe, že je to farba vášne a sily, ale tiež farba lásky a energie. Červená farba na nechtoch môže povzbudzovať sebadôveru a zdôrazňovať pocit vitality.

Modrá

Je spojená s pokojom, mierom a harmóniou. Modré nechty tak môžu pomôcť znížiť stres a upokojiť myseľ.

Ružová

Symbolizuje nežnosť, lásku a ženskosť. Je to tiež farba radosti a šťastia, ktorá môže zlepšiť náladu. Pozrite si našu galériu ružovej manikúry.

Čierna

Je farbou tajomstva a sily. Napriek tomu, že môže pôsobiť smutne, veľa ľudí ju vníma ako elegantnú a mystickú.

Vzory a ich vplyv na stav mysle

Vzory na nechtoch majú takisto silný vplyv na psychiku. Je im prikladaná veľká váha, a to v rámci ich uloženia kde tu v domovoch alebo pri výbere tetovaní. Každý vzor prináša svoju vlastnú energiu a môže vyvolať rôzne reakcie.

Geometrické vzory

Štruktúrované vzory ako trojuholníky alebo pravidelné čiary môžu pôsobiť upokojujúcim dojmom a zlepšovať koncentráciu.

Kvetinové motívy

Sú prirodzene spájané s prírodou a životom, preto aj kvety na nechtoch môžu priniesť pocit sviežosti a optimizmu.

Abstraktné umenie 

Vyvoláva zvedavosť a kreativitu. Pomáha oslobodiť myseľ od každodennej rutiny a inšpirovať k novým myšlienkam a nápadom. Vyjadrite svoju kreativitu skrz abstraktnú manikúru.

Štýl, dizajn a terapeutický aspekt

Štýl nechtov, ktorý si vyberáte môže odrážať aj osobný štýl a postoj k životu. Každý štýl od minimalistických vzorov až po extravagantný dizajn nesie svoj vlastný význam.

Klasické, jednoduché nechty 

Pre tie, ktoré ich preferujú symbolizujú eleganciu, rafinovanosť a komfort. Takýto minimalistický štýl môže zvýšiť sebadôveru a pocit pohodlia.

Extravagantné dizajny 

Pre tie, ktoré ich preferujú symbolizujú pocit odvahy a sebavedomia. Môžu vyjadrovať individualitu a túžbu po sebarealizácii.

Nechty sú jeden z mála aspektov vášho vzhľadu, ktorý je možné takmer kedykoľvek a celkom často meniť podľa vašich nálad, osobného vkusu, či iných okolností. Preto môže voľba dizajnov slúžiť ako forma sebavyjadrenia.

Personalizované motívy 

Zvolenie si motívu, ktorý vám niečo pripomína alebo má pre vás hlbší význam, môže posilniť vašu identitiu a pripomínať vám i okoliu vaše hodnoty a ciele.

Pocitové motívy 

Zvolenie si motívu podľa pocitu, ktorý vás robí šťastnými môže posilniť vašu sebaúctu a sebadôveru. Koľko len žien si už povedalo, že vlastne k nám nechodia na nechty, ale na terapiu. Je to reálne istá forma relaxácie a terapie. Naše jedinečné prostredie, vôňa, hudba a starostlivosť určite znižuje stres, napätie a tak aspoň na chvíľu "vypnete".

Starostlivosť o seba 

Nové nechty sú spôsobom ako sa zastaviť, dopriať si čas iba pre seba a získať pocit pohody.

Rituálny aspekt 

Pre mnohé z nás to môže byť rituál, ktorý nám pomôže pripraviť sa na nový týždeň a návšteva v AristorA môže byť vlastnou odmenou za vaše úsilie a pracovné, či rodičovské nasadenie.

Nechty teda jednoznačne vedia byť viac ako len módnym doplnkom. Majte teda na pamäti, že starostlivosť o vaše nechty je tiež starostlivosť o vaše duševné zdravie. Nech každý váš nový vzhľad nechtov prináša nie iba krásu, ale aj radosť a harmóniu do vášho života. 

Tešíme sa na vás a vaše nové dizajny, farby, nálady a kreácie, nech sú akékoľvek!

BLOG - pozrite si najnovšie články