Mužský pohľad na gélové nechty: Toto si myslia!

29.09.2023

Máte ich okolo seba aj vy. Niektorí milujú, keď ich s gélovými nechtami škrabkáme na hlave, niektorí nechápu, ako s nimi môžeme normálne fungovať, niektorí si sami nechajú upraviť nechty a iní si ani nevšimnú, že máme novú manikúru. To všetko sú muži v našom okolí. Už ich ako-tak poznáme. Vieme, čo si môžu myslieť o ženskom líčení či obliekaní, ale viete, aké názory majú na gélové nechty? Poďme sa spoločne pozrieť, ako vnímajú túto našu každomesačnú radosť. Pýtali sme sa hlavne našich chlapov. 

Do akej miery sú podľa vás gélové nechty na ženách atraktívne?

Matúš: Pre mňa osobne do značnej miery, ale neviem ako by som ich vnímal, keby som v tomto segmente nepracoval. Pre mňa v prvom rade musí mať žena aspoň dobrú manikúru, ale ideál ak má aj vkusné gélové nechty či gél lak. Alebo potom, radšej žiadne gélové ako nevkusné.

Andrej: Nechty na ženských rukách sú atraktívne do tej miery, kým nie je ich dĺžka až moc veľká a neprirodzená.

Maroš: Znesiem to vo výnimočných prípadoch, napríklad svadba či oslava.

Martin: Sú atraktívne, pokiaľ sú decentné.

Braňo: Je to na žene pekné.

Jozef:  Nie je to kritérium, podľa ktorého by som selektoval, či sa mi žena páči alebo nie, ale je to milé a pekné, ak má žena decentne urobené nechty. Ak je to príliš, ako to nazvať, extravagantné, tak ma to skôr odrádza.

Čo sa vám na gélových nechtoch vyložene nepáči?

Matúš: Gýč, neestetickosť, teda prekombinované či zastaralé dizajny. "Orlie pazúriky" vyzerajú tiež nepríťažlivo. Mimo gélových-ohryzené, to je fakt odpudzujúce.

Andrej: Proti gélovým nechtom nemám nič, čiže sa mi na nich nemá čo nepáčiť.

Maroš: Nepáči sa mi, keď sú príliš dlhé, extravagantne vymyslené. Neznášam ten smrad z brúsenia nechtov.

Martin: Ak sú dlhé, extravagantné. No najmä ak je to prvé, čo si na žene všimnem.

Braňo: Na žene preferujem krátke nechty s jednoduchou farbou.

Jozef:  Ak sú špicaté alebo takmer špicaté, ak sú s ostrými hranami, ak pretŕčajú cez bruško o viac ako 0.7 milimetra alebo ak na nich sú nápisy, príp. nalepené šperky/bižu.

Aké farby sa vám na ženských nechtoch najviac páčia?

Matúš: Pastelové farby, letné dizajny, prípadne niečo tematické k aktuálnemu eventu, nálade.

Andrej: Farby, ktoré sa mi páčia, sú modrá, biela, červená a zelená (podľa obľúbených farieb).

Maroš: Neriešim to.

Martin: Červená a perleťová.

Braňo: Páčia sa mi odtiene červenej, prioritne taká "krvavá".

Jozef: Skôr jemné pastelové farby, nie príliš krikľavé. Kľudne aj kombinácia dvoch-troch farieb v nejakom tvare, prúžky, krivky, geometrické tvary alebo inšpirované prírodou ako napr. kvety. Svetloružová, svetlozelená, nebíčková v kombinácii s bielou napríklad.

Do akej miery by sa mala žena podľa vás starať o svoje nechty?

Matúš: Aspoň do takej ako sa väčšina ľudí stará o svoje zuby. Pre mňa sú zuby a nechty vizitkou.

Andrej: Žena by sa o svoje nechty mala starať do takej miery, aby to vyzeralo normálne a prirodzene, a aby nemala ruky a nechty ako človek ktorý pracuje v bani.

Maroš: Do takej, aby to nepreháňala a neobmedzovalo ju to v bežnom živote. Takže asi na tie výnimočné situácie to postačí.

Martin: Žena by sa mala o nechty starať proporčne ako o svoje telo. Čiže mal by to byť krásny súlad. Nie tak, že krásne nastajlovaná žena s neupravenými alebo obhryzenými nechtami. Alebo opačne krásne nechty, no ostatné neupravené.

Braňo: V podstate nerozlišujem, či má žena gélové nechty alebo len manikúru, páči sa mi, keď sú nechty vkusne upravené.

Jozef: Môže ich mať prírodné aj kúsok dlhšie, tak aby jej to nebolo nepohodlné a nemusela sa každú chvíľu obávať o to, že si necht vylomí. Z času na čas nejaká manikúra, zafarbenie a skrášlenie si nechtov. Ženy si potrpia na tom, aby mali všetko tip-top a keď im začnú nechty vyrastať, tak to riešia úpravou, doladením, aby neboli nedokonalé, ale nie je všetko len o dokonalosti Za mňa starať sa o ne v rozumnej miere, nepreháňaj to a tu a tam si ich dať skrášliť podľa toho, čo sa im páči.

Červené gélové nechty, jemná perleť či pastelové farby – muži si o ženských nechtoch myslia svoje! Opäť raz sa potvrdilo, že nič nekomplikujú (ani svoje odpovede na otázky :). Nechcú len nič extravagantné a ani príliš dlhé nechty. Hoci sme sa dozvedeli, ako na ženských rukách vnímajú manikúru muži, treba si pripomenúť jednu dôležitú vec. Jediný človek, ktorý môže vaše nové nechty posudzovať ste len vy. Či už na svojich nechtoch chcete nakreslené ovocie, či chcete poriadne dlhé pazúriky alebo sa chcete vyblázniť s neónovými farbami. Vy ich predsa nosíte, takže páčiť sa majú najmä vám. 


BLOG - pozrite si najnovšie články