Čaro ricínového oleja – pleť, obočie, mihalnice aj nechty.

23.11.2023

Staré mamy ho využívali pri prvých príznakoch choroby, starovekí Egypťania ho z prírody prijímali ako veľmi silný prostriedok na starostlivosť o pleť. Kedysi ho v Indii využívali na hojenie pokožky alebo na trávenie. Vyrába sa z bôbov a tie sa pestujú najmä v Afrike, Južnej Amerike či Indii. Dnes táto esencia pomáha pleti, vlasom alebo aj mihalniciam a obočiu. Čo je táto mastná tekutina zač a prečo je tak prospešná?

Ricínový olej si našiel svoje miesto v rôznych odvetviach. Slúži tak na vonkajšie, ako aj na vnútorné použitie. Dávno bol používaný ako palivo, dnes je palivom najmä pre ľudí. Pomáha pri žalúdočných problémoch, aj pri výrobe náterov, ale pre tieto dôvody asi tento text nečítate. Vy chcete určite vedieť, ako vplýva ricínový olej na krásu, že? Tak sa poďme pozrieť na to, do akej miery nám môže tento olej pomôcť.

Pre každú vekovú skupinu

Či už máte problém s akné, prípadne máte vysušenú pleť alebo bojujete s vráskami, ricínový olej sa vie popasovať so všetkými týmito problémami s pleťou. Ricínový olej sa odporúča nechať pôsobiť cez noc alebo ako pleťová maska, ale nikdy ho neaplikujte len osamote. Zmiešajte ho s iným olejom (mandľovým, kokosovým...) a až potom ho naneste na pleť. Po uplynutí doby pôsobenia masky alebo na ďalšie ráno si zvyšky oleja zotrite.

Okolie očí je v poriadku

Ricínový olej je pre mnohých expertov v beauty svete niečo, čo má silu zahustiť chĺpky obočia a mihalnice. Niektoré produkty na pleť majú na sebe varovanie: "Vyhnite sa kontaktu s očným okolím." Na obale ricínového oleja toto varovanie nenájdete. Je dokonca aj súčasťou olejových očných kvapiek Na mihalnice, ale aj na obočie pôsobí hydratačne, a vďaka hydratácii sa potom chĺpky menej lámu a sú pevnejšie. Na nanášanie môžete zvoliť napríklad kefku na mihalnice, olej nechajte pôsobiť 2 hodiny, a potom zvyšky zotrite odličovacími tampónmi.

Čo neuškodí mihalniciam, neuškodí ani nechtom

Rovnako ako pri mihalniciach a obočí aj na nechtoch ricínový olej hydratuje, pôsobí regeneračne a pomáha proti lámavosti. A rovnako ho tiež môžete naniesť  na nechtové lôžka, nechať pôsobiť a po 20 až 30 minútach zotrieť. Potom už len sledujte čarovné účinky tejto tekutiny – vaše nechty by mali byť po čase pravidelného ošetrovania pevnejšie a menej lámavé. Taktiež odporúčame na suchú kožu okolo nechtov olejček s jojobovým olejom, ktorý je možné zakúpiť u nás v salóne za 7€.

V neposlednom rade – vlasy

Ricínový olej prináša množstvo benefitov aj pre vaše vlasy. Aké? Vlasy sú po jeho nanesení pružné, lesklé a hydratované. Olej môžete začať používať aj keď chcete, aby vaše vlasy o niečo rýchlejšie podrástli. Trápia vás rozštiepené končeky? Nanášajte si do nich jednu kvapku ricínového oleja a rozlúčte sa s nepekným vzhľadom končekov.

Je niekoľko takých všestranných pomocníkov, akým je práve ricínový olej. V našich článkoch sme sa podobne venovali benefitom nechtíka lekárskeho a repíka lekárskeho. Ak však potrebujete hydratovať vaše nechty, chcete zabrániť lámavosti končekov vlasov a chcete mať pevnejšie mihalnice zvoľte si určite ricínový olej.


BLOG - pozrite si najnovšie články