Tajomstvo udržania upravenej nechtovej kožičky (aj doma!)

22.07.2023

Predstavte si krásne upravené nechty podľa vašich predstáv. Vidíte ich? A teraz sa na nich pozrite bližšie. Vaše dokonalé nechty veľmi pravdepodobne nemajú viditeľnú nechtovú kožičku, inak povedané kutikulu. Samozrejme, veď ak chodíte na manikúru, už ste si určite všimli, že každá manikérka pred tým, než začne upravovať vzhľad vašich nových nechtov, odstráni práve aj kutikulu. Tu ale prichádza jeden háčik. Manikérky odstraňujú nechtovú kožičku pomocou profesionálnych nástrojov a s odborným zaškolením, a preto je výsledok tejto úpravy pre vás bez následkov. Istý typ zamestnania či časté umývanie rúk spôsobí, že kožička rastie rýchlejšie, ako by ste si želali. Ak si však budete nechtovú kožičku odstraňovať samy, môžete na danom mieste spôsobiť infekciu.

Pýtate sa, ako sa teda dá o kutikulu starať aj doma? Poďme to zistiť.

Na čo ju vlastne máme?

Nechtová kožička je tak, ako všetko iné na našom tele, potrebné z istého dôvodu (aj keď sa nám to z estetického hľadiska nemusí pozdávať). A hoci je pre veľa z vás aj z nás na dokonalých nechtoch nelichotivá, práve ona ochraňuje naše nechty a zabraňuje, aby sa nám do tela dostali nežiadané baktérie. Šetrná a odborná úprava však z dlhodobého hľadiska nepredstavuje problém.

Ako sa o kutikulu správne starať?

  • Vo väčšine nechtových štúdií sa na odstránenie nechtovej kutikuly používame profesionálne nástroje, medzi ktoré patrí napríklad aj brúska na nechty. Najjednoduchším na používanie a najviac dostupným prostriedkom, vďaka ktorému si bezpečne nechtovú kožičku upravíte aj doma, je však pomarančové drievko. Prostredníctvom jeho skoseného konca trčiacu kožičku jednoducho zatlačíte. Pre jeho osvedčenú pomoc v tomto prípade ho používajú aj niektoré profesionálne manikérky. Avšak aj pri používaní pomarančového drievka treba v domácom prostredí dbať na hydratáciu nechtov. Pomarančové drievko môže nechtovú kožičku účinne zatlačiť, ale bez dostatočne hydratovaných nechtov, výsledok nebude ani zďaleka uspokojivý.

A čo používať na hydratáciu nechtov? No predsa to, čo používajú všetky manikérky – vyživujúci olejček. A viete čo? Ak chcete svoju nechtovú kožičku hydratovať, a tak sa o ňu starať, 

jeden vyživujúci, organický olejček si môžete kúpiť už aj u nás, v salóne AristorA.

 Je to 100% prírodný esenciálny olej, ktorý okrem toho, že krásne vonia, obsahuje aj vitamíny E a B. Takže jeho používaním svoje nechty nielen hydratujete ale vskutku aj vyživujete. Jojobový olej, ktorý je hlavnou ingredienciou nášho olejčeka vaše nechty posilní, obmedzuje ich lámavosť a podporuje ich rast. A k radu výhod sa pripája aj extrémne jednoduché nanášanie – proste ho len v kvapôčke naneste na svoje nechty a vmasírujte do okolia nechtovej kožičky. Nie, to naozaj ešte stále nie je všetko –

náš olejček je vegánsky, bez lepkov, bez parabénov a nie je testovaný na zvieratkách.

Tak čo vy na to? Myslíte, že by náš nový olejček stál za vyskúšanie? Ak sa chcete o svoju nechtovú kožičku starať medzi termínmi v salóne, olejček je určite niečo, čo vám nesmie doma chýbať. Po ten náš si môžete prísť k nám, do salónu AristorA. Ale pozor, táto naša letná ananásová limitka bude v predaji len do vypredania zásob 100 kusov za cenu 7€. Tak nepremeškajte príležitosť vyskúšať náš prvý kozmetický prípravok. Tešíme sa na vašu návštevu.


BLOG - pozrite si najnovšie články