5 dôvodov, prečo na pedikúru nezabúdať ani v zime

13.11.2019

V lete sme zvyknutí na to, že objednávky na pedikúru nestíhame ani len zapisovať - toľko z vás sa snaží mať krásne chodidlá. S nástupom jesene však už v duchu počujeme výdychy úľavy mnohých zákazníčok, ktoré si myslia, že konečne majú na pár mesiacov od starostlivosti o svoje chodidlá pokoj. Veď predsa v zime ich nikde neukazujeme, tak prečo si nedopriať prestávku? Ak sa aj vy hlásite do tejto skupiny, čítajte ďalej a zistite, prečo by ste pedikúru nemali zanedbávať ani v zime.

Pravidelná pedikúra = jemné a hladké chodidlá

Nízke teploty počas zimných mesiacov vysušujú pokožku celého nášho tela a dobre vieme, že sa o ňu treba patrične starať. Pokožka na chodidlách v tomto nie je žiadnou výnimkou a pokiaľ sa vysuší, má za následok popraskané päty, no v extrémnych prípadoch až krvácanie.

Pravidelná starostlivosť o vaše chodidlá zabráni vysušeniu a udrží ich jemné a hladké na dotyk. Dôraz by sme tu však chceli dať najmä na slovo "pravidelná", pretože pokiaľ na starostlivosť o pokožku chodidiel na pár mesiacov zabudnete, 

pred letom ich budete do dobrej kondície dostávať veľmi ťažko.

Relaxácia nielen chodidiel, ale celého tela

Po náročnom (a najmä chladnom) dni nie je nič lepšie, ako si ponoriť chodidlá to teplej vody, zohriať sa a poriadne sa zrelaxovať. Máčanie chodidiel v teplom kúpeli zjemní pokožku a pripraví ju na ďalšie kroky procedúry. A keď už hovoríme o relaxácii, nemôžeme nespomenúť ani masáž chodidiel, ktorá vás príjemne uvoľní, a navyše má blahodarné účinky na celé vaše telo.


Tip: Ak je to pre vás skôr otázka finančná ako časová, doprajte si pedikúru (30€) aspoň každý druhý mesiac a vyhnite sa tak možným prasknutiam pokožky či infekciám.


Výživa pre pokožku chodidiel

Pedikúra nie je nevyhnutná iba z hľadiska prevencie pred suchou pokožkou a popraskanými pätami, ale rovnako dôležité je dodať pokožke na nohách živiny, ktoré potrebuje. Po teplom kúpeli a zjemnení pokožky je čas na vmasírovanie vyživujúceho krému, ktorý dodá chodidlám potrebnú hydratáciu. Správnou výživou si udržíte jemné a vláčne chodidlá aj počas tých najväčších mrazov.

Včasné identifikovanie problémov s chodidlami

Naše chodidlá sú počas chladných mesiacov neustále uzavreté v teplých čižmách a hrubých ponožkách, čo spôsobuje, že sa stávajú náchylnejšie na infekcie či iné problémy s chodidlami. Výhodou pedikúry je, že špecialista dokáže tieto problémy identifikovať v skorom štádiu a minimalizovať tak ich dopad na vaše zdravie. Rovnako vieme pomôcť pri probléme so zarastajúcim nechtom. 

Krásne upravené nechty

Že v zime vaše chodidlá nikto neuvidí? To nie je vôbec pravda - uvidí ich minimálne váš manžel/priateľ, vaša rodina, spolubývajúci a, čo je najdôležitejšie, uvidíte ich vy samy! Mať dobrý pocit sama zo seba je to najdôležitejšie a pekne upravené nechty na nohách vám k tomu rozhodne dopomôžu. A okrem toho, že sa budete cítiť super, upravené nechty sú tiež veľmi dôležité z hľadiska našej celkovej hygieny.

Vaše chodidlá sa vám odvďačia

Ako ste sa dočítali v článku, starostlivosť o chodidlá nie je iba o pekne upravených nechtoch, ktorými sa pýšime na verejnosti - ide aj o naše zdravie a najmä dobrý pocit zo seba. Pokiaľ ste si dali aj vy posledné 2 mesiace prestávku, zmeňte to a nechajte sa rozmaznávať u nás v AristorA

Verte nám, za tú starostlivosť  sa Vám telo určite odvďačí. 


BLOG - pozrite si najnovšie články