Dobrá pedikúra nie sú iba hebké chodidlá

21.08.2019

Pre mnohé z nás sú ešte stále synonymom dobrej pedikúry päty "ako bábätko" a pekne nalakované nechty. Nenechajte sa pomýliť, už dávno to nestačí!

Naše babky v tom mali jasno: Dobrá pedikérka bola tá, ktorá im namočila nohy, päty poriadne orajbala skalpelom, zarastajúce nechty dobre hlboko vystrihla alebo vyrezala a nakoniec dala voňavý krém. Čo na tom, že niekedy tie päty boleli ešte týždeň a zarastajúci necht si zarastal ďalej? Veď o mesiac to pedikérka opäť "opravila".

Dnes však, našťastie, už toto neplatí. Dnes si môžete vybrať medzi mokrou a suchou pedikúrou. Suchá, teda prístrojová, je vhodná najmä ak nemáte veľmi zhrubnutú kožu na chodidlách a tiež pre diabetikov či ľudí s poruchou zrážanlivosti krvi. No prístroj si poradí aj s veľmi zhrubnutými pätami a najmä s hrubými nechtami. Nech sa rozhodnete pre jednu či druhú alternatívu, na dobrej pedikúre vám:

  1. Vydezinfikujú chodidlá a nechty sprejom alebo vlhčenou dezinfekčnou utierkou a prehliadnu nohy
  2. Skrátia nechty cvikačkami alebo kliešťami, upravia ich pilníkom a vyčistia valy, teda okolie nechtov špeciálnym nástrojom exkavátorom. Spoznáte ho hneď - pripomína zubárske náčinie.
  3. Ošetria pokožku na prstoch a chodidlách. Pri mokrej pedikúre skalpelom alebo pedikérskou škrabkou, pri suchej prístrojom s patričnou násadou.
  4. V prípade potreby ošetria kurie oko či iné defekty
  5. Na zarastajúce nechty odporučia špony, na praskliny oklúziu, poradia pri individuálnych problémoch
  6. Nohy nakrémujú, resp. napudrujú
  7. Odporučia domácu starostlivosť podľa vašich potrieb

To by mal byť základ každej pedikúry. V prípade, že máte zdravotné problémy ako napríklad mykózu, praskliny alebo zarastajúce nechty, dobrá pedikérka vám odporučí či už možnosti liečby, alebo nápravy a po dohode s vami ich aplikuje. 
A ešte jedna vec, ktorá vám napovie, či ste boli na dobrej pedikúre - váš celkový pocit. Lebo najlepšie sa z pedikúry odchádza nielen na ľahkých nohách, ale aj s ľahkým srdcom. 


BLOG - pozrite si najnovšie články