Je lepšia suchá alebo mokrá pedikúra?

25.04.2019

Krásne ruky a nechty na rukách sa snažíme udržiavať neustále. No s príchodom slnka a tepla by sa pozornosť mala upriamiť aj na chodidlá. 

Starostlivosť o naše nohy nie je len estetickou záležitosťou, aj keď pohľad na farebné nechty v sandálkach poteší.

Aj keď samotná pedikúra úplne nenahradí starostlivosť lekára, niektoré menej závažné problémy s nechtami a kožou na nohách môže odborná pedikúra vyriešiť.

Kedy je lepšia suchá pedikúra?

Výhodou suchej pedikúry je hlavne to, že pedikérka môže zbrúsiť len jemnú časť kože. Malou brúskou sa tak odstráni len toľko, koľko je potrebné. Zároveň nehrozí, že sa zasiahne príliš hlboko pod kožu. Suchú pedikúru preto odporúčame hlavne tomu, kto má jemnú pokožku aj na chodidlách. Jemná brúska je zároveň bežným a bezpečným nástrojom, ktorý sa používa nielen v kozmetickej pedikúre.

Suchá pedikúra sa taktiež odporúča ako vhodnejšia pre diabetikov, pre suché nohy, ale aj pre ľudí s náchylnosťou na plesňové ochorenia.

Pre koho je lepšia mokrá pedikúra?

Mokrú pedikúru by mal zvoliť skôr ten, kto má výraznejšie zhrubnutú kožu. Tento druh pedikúry je zároveň stále tým najbežnejším, pretože zmäknutie suchej kože vo vode uľahčuje jej odstraňovanie.

Namočenie tiež pomôže vyplaviť nečistoty na nohách a je vhodnejšia pre ľudí, ktorí majú potivejšie nohy.

Keďže je potrebné odstrániť prebytočné kusy kože, používajú sa v tomto prípade pilníky na kožu (niekedy aj skalpel). Pri skúsenej pedikérke nemusíte mať obavy z necitlivého brúsenia. Zvyšok kože, samozrejme, treba zahladiť jemnejšími nástrojmi.

Pedikúra pre zdravie

V našom salóne robíme väčšinou tzv. kombinovanú pedikúru, ktorá je spojením toho najlepšieho z mokrej a suchej pedikúry. Ide síce o najzložitejšie, ale zároveň aj najúčinnejšie ošetrenie chodidiel.

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek typ pedikúry, jej pozitívne účinky si budete užívať v každom prípade. Pravidelnou pedikúrou môžete predchádzať nepríjemným otlakom, kožným problémom aj zarastajúcim nechtom.

Pridaním dodatočnej masáže nôh dokonca pomôžete celému telu. Je predsa známe, že väčšina reflexných bodov sa nachádza práve na chodidlách. Ďalšou príjemnou súčasť správnej pedikúry býva aj lakovanie nechtov gél lakom. Z kvalitnej pedikúry tak budete odchádzať oddýchnutí aj krásni. 


BLOG - pozrite si najnovšie články