Od poškodenia k dokonalosti – všetko o protetike nechta

20.06.2024

Dokonalosť je veľmi preceňovaná a všade spomínaná. Inak tomu nie je ani v nechtovom svete. Dokonalé nechty sú už nielen pre mnohé ženy, ale aj mužov prioritou. Či už kvôli estetike, alebo kvôli práci, kde čistota a starostlivosť o ruky a nechty často hrajú dôležitú rolu. Mnohí z nás však zápasia s problémami, ako sú slabé, lámavé nechty, rôzne druhy mykóz a iné defekty. V takýchto prípadoch prichádza na rad protetika nechta. Poďme sa spolu vzdelať v tom, čo to vlastne je.

Protetika je výroba umelých náhrad pre nechty. Ide o procedúru, pri ktorej sa na poškodená alebo chýbajúca vlastná nechtová platnička nasadí umelá náhrada, ktorá má za účel zlepšiť celkový vzhľad ruky a nechtov. Protetické nechty sú vyrábané z rôznych materiálov, najčastejšie gélu, polygélu, akryl-gélu, silikónu alebo keramiky.

Kedy je vhodné pristúpiť k protetike nechta

Ak riešime niektorý z nasledujúcich problémov a nepríjemností:

  • Mykózy rôzneho druhu – infekcie nechta
  • Poranenia nechtov – napríklad zarastanie nechta
  • Deformácia alebo chýbanie nechta – vrodené alebo získané
  • Oslabené nechty – spôsobené zdravotnými problémami alebo napríklad chemoterapiou

Postup a priebeh procedúry protetiky

Samotná aplikácia protetických nechtov je pomerne jednoduchý a rýchly zákrok, ktorý v našom salóne trvá do pol hodiny. Najprv sa dezinfikuje a upraví poškodená nechtová platnička, potom sa vymodeluje umelý nechtík pomocou gélu, podobne ako pri gélových nechtoch. Procedúra je bezbolestná a výsledok vydrží niekoľko mesiacov, až kým narastie váš nový prirodzený necht.

Mýty a pravdy o protetike nechta

· Mýtus: Protetické nechty sú viditeľné a neprírodné.

Pravda: Moderné protetické nechty sú vyrábané s veľkým dôrazom na prirodzený vzhľad. Pri správnej aplikácii s takmer nerozoznateľné od vlastných nechtov.

· Mýtus: Protetické nechty sú drahé a nedostupné.

Pravda: Ceny protetických nechtov sa v posledných rokoch výrazne znížili a v súčasnosti sú už veľmi dostupné. Investícia do nich sa oplatí, najmä pri vážnejších problémoch s nechtami. U nás je cena 20€.

· Mýtus: Protetické nechty sú krehké a poškoditeľné.

Pravda: Moderné protetické nechty sú veľmi odolné a dlhotrvácne.

· Mýtus: Protetické nechty škodia vlastným nechtom

Pravda: Pri správnej aplikácii a údržbe protetické nechty nepoškodzujú vlastné nechty a neovplyvňujú ich rast.

Nakoľko všetko populárne je niekedy zároveň aj kontroverzné, existuje aj množstvo mýtov a nepravdivých informácií, ktoré odrádzajú ľudí od využitia tejto procedúry. Veríme, že tým vám, ktorých táto technológia zaujala a potrebujete ju, sme priblížili možnosti, pravdy a výhody. V salóne AristorA  túto procedúru ponúkame za bezkonkurenčnú cenu €20, postará sa o vás certifikovaná, zaškolená pedikérka s 10-ročnými skúsenosťami. Tím AristorA sa na vás teší.


BLOG - pozrite si najnovšie články