Mám slabé nechty. Existuje spôsob, ako ich posilniť?

01.07.2020

Po celý život som mala slabé nechty. Keď som sa raz za čas tešila z toho, že mi troška podrástli, netrvalo dlho a moje toľko vytúžené nechty sa okamžite zlomili. Kedykoľvek si nalakujem nechty, moja manikúra sa dokáže zničiť niekedy aj v priebehu hodín. Existuje spôsob, akým sa dajú dosiahnuť zdravé, silné a nelámavé nechty, alebo mi zostáva sa už len zmieriť s faktom, že vytúžené nechty nikdy mať nebudem?

Pripadá vám, že ste úvod tohto článku napísali vy samy? Potom ste u nás na tej správnej adrese, pretože tento článok je priamo napísaný pre vás.

Čo spôsobuje, že sú moje nechty také slabé?

Slabé nechty majú zvyčajne dve rôzne podoby - buď sú tenké a jemné alebo tvrdé a krehké. To, ako silné vaše nechty sú, závisí od toho, do akej miery sú schopné odolať tlaku bez toho, aby sa ohli či zlomili. Neznamená to však, že silné nechty by mali byť automaticky hrubé, keďže tu ide skôr o ich hustotu.

Pýtate sa, čo je dôvodom, prečo máte slabé nechty? Môže ich byť hneď niekoľko - genetika, povrchové poškodenie nechtov (napríklad nesprávnou aplikáciou či odstránením gélových a akrylových nechtov), zdravotné problémy a dokonca aj užívanie silných liekov. Pokiaľ sú vaše nechty pomerne odolné, no po náraste do určitej dĺžky vám zoslabnú, na vine je častokrát nechtové lôžko, nie samotné nechty. Závisí to najmä od jeho dĺžky - ak je nechtové lôžko príliš krátke, nechať si narásť dlhé nechty je veľmi obtiažne aj napriek tomu, že sú inak vaše nechty úplne zdravé a silné.

Tipy ako posilniť slabé nechty


1. Udržujte správnu dĺžku a tvar nechtov

Pokiaľ máte slabé nechty, udržovať ich krátke je tou najlepšou voľbou. Taktiež dbajte na to, aby ste vaše nechty brúsili pilníkom vždy iba jedným smerom a vyvarujte sa rýchlym pohybom hore a dolu. Ak sa však predsa len rozhodnete pre dlhšie nechty, odporúčame, aby ste pri tvarovaní špičky nasledovali prirodzený tvar vašej kutikuly (miesta, odkiaľ necht vyrastá), vďaka čomu bude akýkoľvek tlak na povrchu nechta rovnomerne vyvážený, a tak je menšia šanca, že sa vám zlomí alebo inak naruší.

2. Absolvujte regeneračnú kúru

Či už je dôvodom vašich oslabnutých nechtov nesprávna výživa, manuálna práca či dokonca aj ich obhrýzanie, hĺbkové regeneračné kúry sa stanú vašim najlepším priateľom. Tou najefektívnejšou je IBX systém, ktorý je určený pre regeneráciu a výživu pomaly rastúcich, lámavých či inak poškodených nechtov. A čo je na tom najlepšie - táto kúra je založená na úplne prírodnej báze. Výhodou IBX systému oproti iným regeneračným kúram je to, že sa môže aplikovať aj pod gélové nechty, gél lak alebo aj obyčajný lak, a dokonca podporuje lepšiu priľnavosť produktov, preto vám manikúra vydrží oveľa dlhšie.

3. Neodlupujte a neodtrhávajte si lak z nechtov

Áno, my vieme, že odolať pokušeniu odlupovať si lak z nechtov je naozaj ťažké, no vložte všetko úsilie do toho, aby ste tak nerobili - a pri gélových lakoch na nechty to platí dvojnásobne. Ak ste si už niekedy takto lak z nechtov odlúpli, isto ste si všimli, že sa vám spolu s lakom odlúpla aj tenučká vrstva z povrchu nechta, čo rozhodne nie je nič dobré, ak sa snažíte o pevné a zdravé nechty. Starého laku sa najlepšie (a najbezpečnejšie) zbavíte s odlakovačom na nechty a vatovým tampónom.

4. Hydratujte svoje nechty

Ak máte slabé vlasy, kaderník vám odporučí rôzne vyživujúce a hydratačné produkty, ktoré im pomôžu navrátiť stratenú silu - a keďže vlasy a nechty sú tvorené z rovnakých proteínov, pri starostlivosti o nechty platí to isté. Jednou z najdôležitejších, a zároveň najjednoduchších vecí, ktoré môžete pre spevnenie oslabených nechtov urobiť, je každodenná aplikácia hydratačného olejčeka. Okrem toho nezabudnite ani na pravidelné absolvovanie regeneračných kúr a dopomôcť si tiež môžete aj aplikáciou hydratujúceho laku na nechty.


BLOG - pozrite si najnovšie články