Hľadáte halloweenske líčenie? Máme pre vás niekoľko tipov.

18.10.2023

Po lete je tu konečne čas na tematické párty. Fakt je to tu. Začínajú padať listy, vo vzduchu cítiť jeseň, a tak je zrejmé, že sa blíži čas vyrezávaných tekvíc, strašidelných filmov a (hlavne) halloweenskych párty. Hľadáte svoj tohtoročný makeup look, ktorý bude na párty žiariť a vy tak spolu s ním? Tak si poďme zhrnúť vaše možnosti.

Na úvod nesmie chýbať 9 nápadov na "masky", ktoré vám na Halloween môžu byť skvelou inšpiráciou, a to nielen na makeup, ale aj na celý kostým.

H – Harley Quinn

A – Abstraktné líčenie

L – Lady clown

L – Lovkyňa duší

O – Oceľová dáma

W – Wednesday

E – Elfka

E – Euphoria líčenie

N – Nočná víla

Tak a teraz poďme na štyri kategórie, do ktorých by sa dali extravagantné líčenia v halloweenskom štýle zhrnúť:

Filmové postavy

Toto nikdy nebude krok vedľa. Stačí si len vybrať svoj obľúbený charakter z filmu, rozprávky, či dokonca hry a napodobniť ho vo všetkom, v čom to ide. Keď sa pre tento look rozhodnete, verte, že to presahuje líčenie. Pri vžívaní sa do akéhokoľvek charakteru, by ste mali prihliadať nielen na jeho líčenie či vzhľad tváre, ale aj na správne a vystihujúce oblečenie a účes. Zvoliť si môžete postavu, ktorá hrá vo vašom obľúbenom seriáli, ale aj klasiku, ktorú už dnes pozná asi každý. Notoricky známe sú postavy superhrdinov, elfovia, avatari, postavy z hororov ako mníška, Annabel či To, ale ak ste skupina, môžete zvoliť kolektívny kostým – čo tak Charlieho anjeli, Adamsovci či Avangers? Nejde vôbec o to, či má daná postava extra charakteristické črty alebo extravagantný vzhľad. Tí, ktorí ju poznajú, budú váš zámer chápať a vašu snahu určite ocenia – odhliadnuc od toho, že napodobňovanie niečoho, čo dokonalo poznáte, je vskutku hračka.

Klasika – lebky

Halloween nie je halloween bez looku lebky. Akejkoľvek. Či už v štýle Dia de muertos s kvietkami a ornamentmi alebo neónová disko lebka. Je to skrátka (doslove) nesmrteľná klasika. A najlepšie na tom je, že ju môžete uchopiť v akejkoľvek forme – fakt v akejkoľvek. Môžete vyzerať hrôzostrašne, ale aj étericky. Môžete zvoliť len čierno-bielu kombináciu, ale naopak aj kombináciu mnohých farieb. A čo je tiež super? Lebky sú dobré aj pre kolektívny kostým, a dokonca aj pre párový look.

Abstraktné líčenie

Ak idete do Halloweenskeho líčenia, ale nechcete nič extra, respektíve ste skôr za niečo menej do očí bijúce a viac neurčité, potom je pre vás abstraktný dizajn ako stvorený. Abstraktné halloweenske makeupy sú skvelé pre ich nespútanosť a maximálnu subjektívnosť. Keď do týchto vôd vstúpite, je úplne na vás akým prúdom sa ďalej vyberiete. Aj nekončiace linky po tvári či chodníčky z trblietok môžu byť originálnym halloweenskym kostýmom, aj keď to tak na prvé počutie nemusí vyzerať. Tu sa však fantázii medze vôbec nekladú. Nechajte sa inšpirovať a nasledujte svoje ja – tak to dopadne vždy dobre.

Dve tváre

Ak si neviete vybrať, toto je skvelá cesta, ako skombinovať dva looky, ktoré sa vám páčia. Tvár si môžete rozdeliť na polovice a každá z nich môže žiť vlastným životom. Čím viac kontrastné tieto polovice budú, tým lepšie. Jedna časť tváre môže byť strašidelná a drsná, druhá môže byť viac jemná a ženská. Alebo jedna z nich môže byť úplne ľudská a druhá všetko iné, len nie ľudská – výborným príkladom je look oceľovej dámy alebo robotky či mimozemšťanky v utajení. Proste a skrátka, čím väčší kontrast sa vám podarí, tým bude váš look nezvyčajnejším a zaujímavejším.

Halloween sa pomaly ale isto blíži. Je teda na čase vybrať si, za čo na najbližšiu tematickú párty pôjdete. Väčšinou v ten večer stretnete mnoho masiek a mnoho naozaj zaujímavých. Ale ak chcete v dave vyniknúť, neváhajte a príďte si po svoj halloweensky makeup k nám, do salónu AristorA. S Alex sa tešíme, ako sa na vás, s vami vybláznime.


BLOG - pozrite si najnovšie články