4 tipy, ako vybrať líčenie na udalosť

05.10.2023

Zostáva len zopár hodín. Darček je kúpený, šaty vybraté a teraz už len stačí nalíčiť sa. Či už mierite na svadbu, rodinnú oslavu, promócie, stužkovú či párty, dobrý makeup je vždy must have. A aj keď si každá udalosť vyžaduje iné oblečenie či inak prepracované líčenie, je zopár krokov, ktoré by mala vaša rutina obsahovať pred hocijakou z nich.

Rozžiarte svoju pleť

Sedíte na oslave a svietia na vás slnečné lúče. Vaša pleť žiari, a tak žiarite celá. Jasná pleť vyzerá zdravo a okrem iného určite pridáva na kráse celého looku. Preto ju poriadne vyživte a nebojte sa rozjasniť rôzne časti tváre. Okrem klasiky, rozjasňovača na lícnych kostiach, si zvoliť môžete napríklad širokú paletu trblietavých očných tieňov. Ak ste viac tím nenápadnejšie oči, rozjasňovač dajte pokojne na kosť pod obočím, na špičku, ale aj na kosť nosa alebo nad hornú peru. 

Malý tip: ak ste to ešte neurobili nájdite si ten správny odtieň rozjasňovača, ktorý vám dokonale sadne. Ak neviete, ako ho rozoznať, skúste nájsť inšpiráciu v našom článku o teórii farieb. Podľa neho ľahko zistíte, či sa vám viac hodia teplé trblietavé odtiene, či skôr chladné. So správnym rozjasňovačom dokáže žena divy. No a, samozrejme, zažiariť môžete nechať aj vaše pery – stačí len zvoliť lesk s trblietkami. 

ALE POZOR: Tak ako to chodí, menej je niekedy viac. A preto nezabúdajte, idete na udalosť, nie na vianočný stromček.

Neprežeňte to s kontúrovaním

Svadby a rodinné či priateľské oslavy väčšinou končia neskoro v noci, no často začínajú ešte za denného svetla. Preto nie je úplne šťastnou voľbou zvoliť si na takúto udalosť silné kontúry. Zvýraznené lícne kosti dodajú celkovému vzhľadu nenahraditeľný šmrnc, ale v týchto prípadoch treba myslieť na jemnosť. Na dennom svetle môžu vytúžené ostré lícne kosti pôsobiť skôr ako dva veľké hnedé ostrovy na vašich lícach.

Venujte pozornosť očiam

Spoločenské udalosti sa nazývajú spoločenskými, pretože sú založené na ľudskom kontakte. A čo je najprirodzenejšou formou neverbálnej komunikácie a kontaktu s inými ľuďmi? No predsa pohľad. Preto nešliapnete vedľa, ak sa rozhodnete nechať vyniknúť vaše oči. Dobrou pomocníčkou v tejto oblasti je napríklad ceruzka na oči. Biela farba pozdĺž spodného viečka vaše oči opticky zväčší, naopak čierna dodá vášmu pohľadu dramatickosť. S prehĺbením pohľadu vám pomôcť môže aj dobrá maskara, ktorá riasy zahustí a vytočí.

Nezabudnite na pery

Pery sú počas osláv najviac vyťažené. Prečo? Pretože jeme a pijeme. Keď máme hotové líčenie, chceme, aby vydržalo nedotknuté a krásne celú akciu. Kto by chcel sedieť medzi hosťami na svadbe so "zjedeným" rúžom? Pery preto pred nanesením rúžu určite obtiahnite ceruzkou a zvoľte si taký produkt, ktorý sľubuje naozaj dlhú výdrž.

Máte to? Viete, ako by malo vyzerať vaše dokonalé líčenie na spoločenskú udalosť? Tak ešte posledná rada: nezabudnite si do kabelky pribaliť púder keby náhodou (poznáme to).

No... A teraz už naozaj posledná rada: ak to chcete mať bez roboty a na vysokej úrovni kvality, neváhajte a zverte svoje líčenie do rúk našej šikovnej vizážistky Alex. Nebudete ľutovať a my sa budeme tešiť na Vás v salóne AristorA.


BLOG - pozrite si najnovšie články