Tajomstvá festivalového líčenia

26.01.2023

Už sa blížite. Z diaľky počuť hudbu, ktorá znie celým okolím. Všade sa rozlieha smiech a dobrá nálada. Prejdete mestečkom zo stanov a uvidíte veľké pódium, ktoré je nielen zdrojom hudby, ale aj pobehujúcich farebných svetelných lúčov... Festivalové obdobie je skvelou príležitosťou na to, vyčarovať si na tvári nezvyčajný, nekaždodenný a zaujímavý makeup. A viete, čo je na takomto líčení najlepšie? 

Žiadne hranice, žiadne stopky - to ako bude vaše párty líčenie vyzerať je len v rukách vašej fantázie. 

V tomto článku vám prinášame niekoľko inšpirácií, ako si zostaviť šik festivalový makeup, vďaka ktorému určite zažiarite.

Výrazné oči

Máte doma paletku očných tieňov, ktorá je zložená aj z farebných a výrazných tieňov, ktoré ste použili len príležitostne? Pri líčení do práce veľa žien nenanesie na štetec jasnú žltú, tyrkysovú či neónovú ružovú. Práve poriadna párty je tou udalosťou, kedy sú tieto farby žiadúce. Prvou radou, na ktorú môžete myslieť, keď budete vymýšľať svoj makeup na festival, by bola teda: nebojte sa siahať po odvážnych a jasných farbách. A dodatok: nebojte sa ich kombinovať! A hlavne poďte do toho vo veľkom. Využite celé očné viečko, zvoľte si nezvyčajnú a farebnú linku, dodajte pohľadu dramatický výraz prostredníctvom dymového líčenia alebo sa vyhrajte s farebnými odrazmi a čarom trblietok.

Tvárové šperky

Každý makeup, ktorý zdobia malé kamienky, pôsobí o čosi luxusnejšie. Na festivaloch sa však decentné a elegantné zdobenie okolia očí posunulo trochu inde. Kamienky, perly či iné šperky môžu pokrývať pokojne aj polovicu vašej tváre. Orámujte nimi obočie, zakomponujte ich do líčenia očí, použite ich namiesto rozjasňovača, ozdobte si nimi čelo do tvaru pomyselnej korunky. Možností je mnoho. Nech už zvolíte ktorýkoľvek variant, je zaručené, že vaše líčenie priláka vďaka tejto ozdobe nejeden zvedavý pohľad.

Tvárové umenie

Ak by ste chceli experimentovať ešte o čosi viac, môžete vyskúšať do vášho festivalového líčenia zakomponovať aj tvárové kresby. Len pomocou ceruzky na oči môžete vášmu looku dodať šmrnc v podobe nenápadných bodiek či liniek, ktoré majú korene až v indiánskej kultúre. To je však len začiatok. Na tvári sa vám môže vynímať pokojne aj nakreslený ornament, kresba na očnom viečku či šupiny morskej panny... Zájdite kamkoľvek vás fantázia zavedie a vyskúšajte, čo vám pristane. Použiť môžete akúkoľvek dekoratívnu kozmetiku alebo aj farby na tvár.

Poďme ešte ďalej

Ak už máte predstavu vášho vysnívaného festivalového makeupu, urobme spolu dva, tri kroky dozadu. Zrazu nevidíme len tvár, ale celú postavu. Čo tak potiahnuť prvky z líčenia aj na dekolt a ozdobiť napríklad kľúčne kosti? Alebo čo tak doladiť k makeupu aj účes, doplnky a celý outfit? Zrazu sa ponúka nespočetne veľa možností, ako sa vyhrať s celým lookom. Môžete si zvoliť tematiku párty víly, sexy kovbojky či nespútanej indiánky (a mnoho, mnoho ďalších).

A prečo by tieto možnosti mohli mať len ženy? Hudobný festival je dokonalou príležitosťou na to, aby ste sa so svojím výzorom pohrali aj vy, páni. Makeup, outfit, doplnky... poďte do toho a odviažte sa.

Nezabúdajte, že pri festivalovom líčení nie je nič cez čiaru. Letné festivaly a koncerty ponúkajú priestor na to, aby ste sa s makeupom vybláznili tak, ako len chcete. No a keď už budete mať kúpený lístok na festival plný dobrej hudby, zábavy a západov slnka, nezabudnite si k nám prísť po váš unikátny a dokonalý párty makeup. Tešíme sa na vás.  


BLOG - pozrite si najnovšie články