POMÔCKY, KTORÉ BY NEMALI CHÝBAŤ V ŽIADNEJ BEAUTY RUTINE

26.05.2022

Máte rady makeup plný farieb alebo máte radšej nude farby? Výrazné líčenie alebo líčenie na štýl "no make-up"? Nech už sú Vaše preferencie akékoľvek pripravili sme si pre Vás zbierku štetcov, ktoré by v kozmetickej taštičke nemali chýbať žiadnej žene.

Skosený štetec na očné tiene

Niektoré štetce na očné tiene sú zaoblené, iné sú zasa ploché. Tento štetec je však šikmý. Má podobnú siluetu ako skosený štetec s pevnými štetinami, ktorý sa bežne používa na vykreslenie očných liniek. Na rozdiel od neho je štetec na očné tiene plnší a nadýchanejší. Tvar štetín pomáha pri nanášaní tieňa do záhybu oka, ktorý siaha až po kontúry kosti pod obočím. Presne preto tento štetec môžeme neformálne nazvať aj "kontúrovacím" očným štetcom.

Štetec na kontúrovanie pier

Tento štetec je veľmi príznačný svojím výrazným špicatým tvarom. Napriek tomu, že je jeho hrot naozaj tenký, popočítať štetiny v ňom by nebolo také jednoduché. Je tvorený zo syntetických chĺpkov, ktoré pomáhajú udržiavať jeho tvar, aby ste mohli kresliť precízne čiary aj na tých najmenších plochách Vašich pier. Pozor! Hoci sa tento štetec používa najmä na pery, môžete ho využiť aj na kreslenie rôznych netradičných ale aj klasických očných liniek.

Štetec na makeup alebo podkladový štetec

Ak používate tekutý makeup je úplne na Vás, či si vyberiete na jeho nanášanie štetec, špongiu či vlastné prsty. Aplikovať púdrový makeup prstami však už nie je také jednoduché. Preto poznáme štetce, ktoré sú zvyčajne husté a ich tvar je plochý, zaoblený alebo kopulovitý. Pre najlepšiu aplikáciu akéhokoľvek makeupu je ideálne začať v strede tváre, na lícach a T-zóne. Makeup potom rovnomernými, hladkými ťahmi nanášajte smerom von, aby pri línii vlasov a čeľusti nevznikali viditeľné a neprirodzené prechody.

Hubka na makeup alias "blendovacia" hubka

Hubky na makeup už dávno nie sú novinkou. Mnoho ľudí si ich obľúbilo najmä preto, lebo sa s nimi dá ľahko vyčarovať líčenie bez fľakov a šmúh. Takýto výsledok sa dá dosiahnuť vďaka ich zaoblenému a hladkému tvaru. Tajomstvom najefektívnejšej práce s blendovacími hubkami spočíva v ich namočení a následnom vyžmýkaní. Ak po týchto krokoch svoju hubku ešte poriadne vyžmýkate v papierovej utierke či čistom uteráku, zabránite tomu, aby Vám hubka následne vpila veľké množstvo podkladu a tiež tým docielite ľahké a hladké rozotretie makeupu.

Štetec na korektor

Štetec na korektor je akoby zmenšenou verziou štetcu na makeup. V úlohách sa však rozlišujú - tento štetec slúži na zapracovanie produktu, ktorý zakrýva malé nedostatky či kruhy pod očami. Pri nanášaní korektoru dbajte na pohyb štetca, ktorým máte produkt do pleti jemne vklepať. Ďalším skvelým využitím štetca je aj upravenie nedokonalostí pri líčení pier a očných tieňov.

Štetec na púder

Ak je Vaším večným nepriateľom lesklá T-zóna určite ste sa už skamarátili s púdrom, a tým pádom aj so štetcom s dlhými hustými a nadýchanými štetinami. Dôležitou úlohou púdru je hlavne zafixovanie makeupu a zmatnenie. Na to, aby tento výsledok vyzeral prirodzene je dôležitá práca s produktom, ale aj so štetcom. Dôležitým bodom, ktorý nepreskočí žiadna správna kozmetička je poklepanie štetca, ktorým sa zbavíte prebytočnej vrstvy produktu na ňom.

Vejárovitý štetec

Názov tohto štetca dokonale zodpovedá jeho tvaru. Rozvetvené a ploché zoskupenie štetín vytvára veľmi príznačnú siluetu, ktorá sa výrazne líši od rôznych iných štetcov. Pomocou tohto štetca ľahko nanesiete na Vaše lícne kosti rozjasňovač, no aj tento štetec má svoje alternatívne využitie. Ak jednu z jeho menších verzií obtriete o kefku svojej obľúbenej maskary, štetec priložíte ku korienkom mihalníc a prejdete ním po ich dĺžke, môžete sa vyhnúť zlepeným zhlukom mihalníc a neprirodzenému vzhľadu.

Plochý štetec na očné tiene

Tento štetec je doslova kľúčom k získaniu rovnomernej vrstvy očného tieňa na viečkach. Zvyčajne je plochý, hustý a zaoblený na špičke. Produkt štetcom vklepte alebo pritlačte na očné viečka a jemnými krúživými pohybmi ho po krajoch ľahko vytieňujte. A malé beauty tajomstvo o tomto štetci - ak naň pred nanesením produktu nastriekate fixačný sprej, zvýraznite jeho pigment!

"Blendovací" štetec na očné tiene

Úlohou blendovacieho štetca je rozptýlenie jednotlivých očných tieňov s cieľom dosiahnutia čistého a dokonale vytieňovaného líčenia. Tento štetec je tou čarovnou paličkou, ktorá pomáha vykúzliť elegantné dymové líčenie. Štetec má nadýchané a mäkké štetiny, ktoré sú ideálnymi na vytvorenie nerušivého prechodu medzi jednotlivými očnými tieňmi.

Tenký oválny štetec

Tento štetec je naozaj multifunkčný: rozmaže očnú linku, vtlačí očné tiene tesne k línii mihalníc, pomôže rozmazať tiene pri spodných mihalniciach. V skratke, keď sú všetky ostatné štetce príliš veľké alebo príliš nadýchané, zoberte do ruky tento tuhý, tenký štetec, a ten Vám pomôže s akýmkoľvek detailným a precíznym krokom vo Vašom líčení.

Štetec na pery

Štetec na pery sa dá ľahko zameniť so štetcom na korektor. Oba majú podobný tvar, no štetec na pery je zvyčajne menší, aby sa s ním ľahko pracovalo pri líčení srdcových oblúčikov hornej pery. Tento štetec nie je len pre špičkové vizážistky. Naneste si svoju obľúbenú ceruzku na pery a štetcom rozmažte jej vnútorné okraje, aby sa jej farba lepšie prepojila s farbou Vášho rúžu.

Tak čo? Koľko z týchto beauty pomôcok by vo Vašej rutine nesmelo chýbať? Naša kozmetička Alex má ich používanie v malíčku a aj vďaka tomu sa jej vždy podarí zákazníčkam vykúzliť úžasne dokonalý makeup. Príďte si aj Vy po svoje vytúžené líčenie k nám, do salónu AristorA. 


BLOG - pozrite si najnovšie články