Ako nosiť farbu roka 2023?

30.12.2022

Farba tak odvážna a tak nespútaná. Farba tak výrazná, no zároveň inšpirovaná prírodou. Tak nekaždodenná a zároveň hlboká. Niekto si o nej možno myslí, že je bizarná, niekomu sa naopak páči odkaz v nej skrytý. Farba roka 2023.

Každoročne na sklonku nového roka prichádza spoločnosť Pantone s farbou dominantnou pre nastávajúci rok. Tak ako bol rok 2022 sprevádzaný farbou Veri Pery, pre rok 2023 bude v trendoch farba Viva Magenta. Táto farba s kódom 18-1750 je symbolom dynamiky, sily, energie a nekonečného optimizmu. Ukrýva v sebe tajný odkaz, že napriek ťažkým časom, ktoré nás už dlhšiu dobu sprevádzajú, všetci v sebe máme ukrytú nádej a silu pokračovať. Nech je život akokoľvek náročný, stále existuje dôvod, prečo sa nevzdávať. Ak chcete odkaz tejto trendy farby nosiť spolu s ňou, prinášame vám zopár nápadov, ako na to:

Líčenie

Overenou a dobre vyzerajúcou klasikou sú napríklad očné tiene či rúž. Magentová farba sa dá na očných viečkach kombinovať naozaj rôznymi spôsobmi. Líčenie s výraznými perami oplýva rovnakou energiou a silou ako samotná Viva Magenta. A keď ju doplníte o lesk, ktorý perám dodá šťavnatý vzhľad.

Čo by ste však povedali na riasy v tejto farbe? Farebné mihalnice sú skvelým a zaujímavým trendom, a tak môže mať jemné líčenie s trblietkami na očiach a magentovými mihalnicami naozaj okúzľujúci efekt. A čo tak netradičná linka? A netradičná nielen tvarom ale aj magentovou farbou! Lícenka s magentovým odtieňom, ktorá sa hodí ku každému typu pleti, dokáže naozaj podtrhnúť celé líčenie. Nejde však len o klasické líčenie. Líčeniu sa čoraz menej kladú medze, a tieto rozrastajúce limity normalizujú aj makeup využívajúci výhradne túto farbu.

Nechty

A čo tak Viva Magenta na nechtoch? Stokrát áno! Či už ombré, vlnky alebo iný dizajn, táto farba plná ženskosti dokáže na nechtoch naozaj vyniknúť. Vyzerá skvelo sama, ale aj v kombinácii s inými farbami - baby pink farbou, bielou, čiernou, ale aj trblietkami či mliečnym efektom. No posúďte samy. 

Oblečenie

Nebojte sa túto farbu nosiť aj vo forme oblečenia. Magenta sa veľmi dobre kombinuje s nude farbami či čiernou. Je výrazná, a preto dokáže tak efektívne rozžiariť váš outfit. No a ak by ste sa chceli naozaj odviazať, skúste Viva Magentu na vlasoch.

Ak by ste túžili nosiť túto odvážnu, silnú a dominantnú farbu a čítate tieto riadky, kontaktujte nás a čoskoro ju môžete mať na nechtoch alebo môže dominovať vášmu makeupu. Stačí veta: "Chcem Magentu!" Tešíme sa na vás. 


BLOG - pozrite si najnovšie články