Svadobné líčenie: 5 tipov, ako sa pripraviť na veľký deň

23.02.2022

To, ako vyzeráte, je bezpochyby dôležité v každej situácii, no v živote každej z nás je (minimálne) jeden mimoriadny deň, ktorý si vyžaduje extra prípravy a pozornosť - a tým nie je nič iné, ako deň vašej svadby. Pozrite si našu svadobnú kompletku za zvýhodnenú cenu.

A keďže počas vášho výnimočného dňa chcete, aby bolo všetko tip-top a bez chybičky, je potrebné sa naň patrične pripraviť - a to nie iba v deň svadby, ale dokonca celé mesiace vopred! Čo všetko potrebujete premyslieť, naplánovať, zariadiť a pripraviť, aby bol váš svadobný make-up dokonalý?

Make-up artistky z AristorA pre vás pripravili 5 tipov, vďaka ktorým bude vaša príprava o niečo jednoduchšia.

1. Zbierajte fotky svadobného líčenia, ktoré sa vám páči

Ako najlepšie vysvetliť make-up artistke, aký typ líčenia chcete? No predsa tak, že jej ho priamo ukážete! Prvým (a aj tým najzábavnejším) krokom vašej prípravy by malo bezpochyby byť surfovanie na internete a hľadanie inšpirácie na líčenie - overenými a zároveň nekonečnými zdrojmi môže byť samotný Instagram či sociálna sieť Pinterest. Tak hľadajte a ukladajte!

2. Poctivo sa starajte o svoju pleť

O svoju pleť by ste sa rozhodne nemali starať iba pred vašou svadbou, ale každý jediný deň v roku. No, samozrejme, občas sa medzi nami nájdu aj také, ktoré občas vo svojej starostlivosti zlenivejú a následne ich potrápia vrásky, suchá/mastná pleť či nepekné vyrážky. Stavíme sa, že ani jednu z týchto nepríjemností nechcete vidieť, keď si o pár rokov budete prezerať svadobný album, však? Tak šup pred zrkadlo a dajte svojej pleti, čo potrebuje. Každý deň.

3. Zabudnite na horúce trendy

Hoci sú trendy v beauty svete na to, aby sme sa nimi riadili, pokiaľ ide o svadobné líčenie, istota je istota. To, čo chcete dosiahnuť, je klasický a nadčasový look, ktorý vám ani po 30 rokoch od svadby nepríde smiešny, keď budete svadobné fotky či video ukazovať už možno svojim vnúčatám. Experimentujte, keď idete s kamoškami na kávu, nie keď ide o najdôležitejší deň vášho života.

4. Vyberte si beauty salón

Vyberať si salón podľa toho, ktorý je najbližšie k vášmu domu, je ako strieľať naslepo. Hoci to môže byť pre vás komfortné, no keď ide o svadbu, treba vyberať múdro, a to na základe skúseností make-up artistiek a referencií. Dajte si stretnutie s viacerými a pýtajte sa. Aké produkty používajú? Ako dlho sa venujú svadobnému líčeniu? Aké majú portfólio? Nezabudnite tiež ukázať inšpirácie, ktoré ste medzitým nazbierali a zistite, čo si o nich make-up artistka myslí.

5. Skúška svadobného líčenia

Po tom, čo ste si už vybrali svojho favorita, je načase si dohodnúť skúšku svadobného líčenia, ktorá vám nielen ukáže, či vami zvolený make-up je ten pravý pre vás, ale takisto otestuje schopnosti samotnej make-up artistky - ak totiž nebudete spokojné, stále môžete zájsť na skúšku do iného salónu na vašom zozname (a preto tiež odporúčame, aby ste skúšku líčenia absolvovali v dostatočnom časovom predstihu pred samotnou svadbou). Niekedy sa jednoducho na prvýkrát netrafíte.

Aby ste z vašej skúšky vyťažili čo najviac a pre lepšiu predstavu, ako budete vyzerať ako nevesta, odporúčame vám, aby ste na skúšku prišli v oblečení, ktoré je rovnakej farby ako vaše svadobné šaty (takto pekne uvidíte, ako daný make-up vynikne v kombinácii so šatami) a takisto je ideálne si v ten istý deň zájsť najprv na skúšku svadobného účesu, aby ste videli, ako ide vaša tvár a vlasy ruka v ruke (alebo opačne).

Zahájiť prípravy nie je nikdy príliš skoro!

Pokiaľ ide o svadbu a prípravu na ňu, čím skôr začnete, tým lepšie. Venujte už teraz svoj voľný čas každému z krokov, ktoré sme vám tu popísali, a ak sa rozhodnete vyskúšať, čo dokážu práve naše make-up artistky z AristorA, dohodnite si váš termín už teraz - ako viete, svadobná sezóna je už za rohom a voľné termíny sa míňajú doslova ako teplé rožky! Na všetky budúce nevesty sa veľmi tešíme:)


BLOG - pozrite si najnovšie články