Microblading: Vyberú mi správny tvar a farbu obočia?

10.06.2021

Obočie ohraničuje tvár, zvýrazňuje oči a koniec-koncov aj váš celkový vzhľad. V stávke je veľa, a práve preto stojí za to si ho udržiavať v čo najlepšej forme. A jeden z najobľúbenejších a najefektívnejších spôsobov, ako dosiahnuť perfektné obočie, je práve semi-permanentný Microblading.

Hoci je táto procedúra známa tým, že výsledné tetovanie je na nerozoznanie od skutočného obočia, často sa stáva, že klientky sú plné obáv z toho, či im bude tvar a farba obočia po Microbladingu vyhovovať. A práve nasledujúce riadky sú tým miestom, kde vaše obavy nadobro zažehnáme. Poďme teda na to.

Microblading a tvar obočia

Nie každá z nás má to šťastie, že je obdarená hustým obočím s perfektným tvarom. No tam, kde na nás príroda ušetrila, tam prichádza na rad Microblading, ktorý obočie prirodzene zahustí a doplní chýbajúce miesta, čím sa dosiahne plný a súmerný tvar. No tu sa pýtate: 

"Aký tvar bude mať moje obočie a podľa čoho ho vyberiete?"

Keďže cieľom Microbladingu je dosiahnuť čo najprirodzenejší vzhľad, nedá sa inak, ako nasledovať tvar vášho vlastného obočia - pretože to je tvar, ktorý sa hodí k vašej tvári najviac (áno, príroda vie najlepšie, čo robí). Nemusíte sa báť žiadnych tenučkých oblúčikov či hustých "pralesov" nad očami - našou úlohou nie je dať vášmu obočiu celkom nový tvar, iba priviesť do dokonalosti ten váš pôvodný.

Microblading a farba obočia

"Nebude moje obočie príliš tmavé?" "Nebude bledé?" Už sme to počuli všetko... Jednoduchou odpoveďou na všetky vaše otázky ohľadom farby vášho obočia po Microbladingu je: "také prirodzené, aké len môže byť."

Pri výbere odtieňa vášho obočia je potrebné brať do úvahy niekoľko dôležitých faktorov, ako je vaša prirodzená farba obočia, farba očí a tón pleti. Každá skúsená make-up artistka ich správne zhodnotí a vyberie farebný odtieň, ktorý vo finálnej fáze dokonale splynie s vaším prirodzeným obočím.

Tu je tiež dôležité spomenúť, že v jednotlivých fázach hojenia po Microbladingu sa bude farba vášho obočia výrazne meniť - po niekoľkých dňoch od procedúry bude príliš tmavé, neskôr zasa bledé, dokonca takmer nebadateľné. Pamätajte si, že skutočná farba obočia sa odhalí až o niekoľko týždňov a akékoľvek nezrovnalosti (týkajúce sa ako farby, tak aj tvaru obočia) sa "doladia" počas korekcie.

Ďalšie otázky ohľadom Microbladingu?

Ak patríte medzi tie opatrné, ktoré nepresvedčili ani predchádzajúce riadky, potom vám už len poradíme, aby ste sa pozreli na príklady našej práce zo salónu AristorA, pretože jedna fotografia dokáže povedať oveľa viac, ako celé vety, ktoré tu pre vás píšeme. A na záver, aby sme nezabudli - ak budete mať hocijaké iné otázky alebo sa rovno budete k nám chcieť objednať, cesta je tá istá.


BLOG - pozrite si najnovšie články