Korektúra po Microbladingu obočia: Kedy a prečo ju potrebujete

13.05.2021

Microblading je v súčasnosti veľmi populárna procedúra semi-permanentného make-upu obočia, ktorá nielenže dlho vydrží, no navyše dodá vášmu obočiu trendy a prirodzený vzhľad. Väčšinou ide o 2-krokový proces, pričom po niekoľkých týždňoch od prvej procedúry Microbladingu obočia je potrebné navštíviť salón druhýkrát na takzvanú korektúru (korekciu). Ak je dokonalá pokožka, dodržaná dokonalá starostlivosť po zákroku a priaznivé vonkajšie aj vnútorné faktory, niekedy sa stáva, že stačí jedno sedenie a korekcia nie je potrebná.

Čo sa vlastne pri korektúre robí, kedy ju treba absolvovať a potrebujem ju vôbec? Tú sú niektoré z najčastejších otázok, ktoré vám v dnešnom článku zodpovieme.

Čo sa deje po prvej procedúre Microbladingu?

Prvá procedúra Microbladingu obočia sa končí dvomi rozličnými reakciami - buď sa vám okamžite vaše nové obočie naozaj páči alebo spočiatku oľutujete vaše rozhodnutie - pretože zo salónu budete pravdepodobne odchádzať s oveľa tmavšou a výraznejšou farbou, akú ste možno čakali. No tu je dôležité pochopiť proces hojenia, ktorý po Microbladingu obočia nasleduje.

Ako sa vám pokožka bude hojiť, do týždňa sa vám začnú tvoriť drobné chrasty. Neodlupujte ich, odpadnú samé . Potom sa odhalí pokožka, ktorej farbivo pravdepodobne opäť nebude také, ako by ste čakali - obočie bude tentoraz paradoxne bledé. Netreba však panikáriť, pretože proces hojenia v tomto bode nie je ani zďaleka dokončený - celé hojenie trvá cca 4 týždne. Na jeho konci vám totiž farbivo pekne vystúpi na povrch a odhalí nám výslednú farbu a tvar obočia.

Prečo a kedy potrebujem korektúru obočia?

Po 4 až 5 týždňoch po prvej procedúre, kedy bude proces hojenia úplne dokončený, si môžete všimnúť, že na vašom novom obočí sa nachádzajú bledé medzery, alebo že vaše obočie nemá dostatočne intenzívnu farbu.

Nie je to však preto, že by bol Microblading urobený zle. Každá pokožka reaguje inak a je veľmi individuálne, ako sa pigment udrží práve na tej vašej. A práve tu sa dostávame k dôležitosti korekcie, ktorej cieľom je vyplniť bledé miesta, zvýrazniť farbu a priviesť vaše nové obočie do dokonalosti.

Keďže pri korekcii, ktorú je vhodné absolvovať v období od 6 do 10 týždňov od prvej procedúry, sa obočie iba dolaďuje, ide o značne kratší proces ako pri prvom sedení. V našom salóne trvá približne 1 hodinku. 

Mám za sebou korekciu, čo ďalej?

Po absolvovaní korekcie úspešne ukončíte celý proces Microbladingu a ako odmenu za to si môžete užívať dokonalého obočia 24 hodín denne po dobu 1 až 3 rokov. Avšak to, ako dlho vám tetovanie v skutočnosti vydrží, závisí od mnohých faktorov, ako napríklad typ vašej pokožky, životný štýl či vaša každodenná beauty rutina.

Existuje však zaručený spôsob, ako zabezpečiť, aby Microblading vydržal čo najdlhšie, a tým je absolvovanie korekcie hneď, akonáhle si všimnete, že farba vášho obočia začína blednúť. Ak tak urobíte do 12 mesiacov od vášho prvého sedenia, v AristorA vám takúto korekciu urobíme so zľavou -  konkrétne 80% z ceny, teda za 200€.

Dokonale prirodzené obočie z centra Bratislavy

Zároveň sa vám chceme ospravedlniť, že sme vaše obočká nechali počas posledných mesiacov (hoci nechcene) "v štichu", no verte nám, že sa viac ako len tešíme na to, až vám ich dáme opäť do poriadku. A preto - kto potrebuje "oprášiť" starý Microblading alebo urobiť celkom nový - hláste sa u nás v AristorA! 


BLOG - pozrite si najnovšie články