Nájdite sa v čare nechtového dizajnu s našou Miškou

20.12.2023

Prechádzate internetom a hľadáte odpovede. Ako nájsť kvalitnú nechtovú dizajnérku? Aká by mala byť? Na ktorý nechtový dizajn si musím vyčleniť viac času? Ktorý je naopak jeden z tých jednoduchších, ktoré sú hotové za kratšiu dobu? Téma nechtového dizajnu je naozaj obšírna, zahŕňa teda širokú paletu otázok. A tak sme sa na niekoľko z nich rozhodli opýtať našej hlavnej nechtovej dizajnérky a šéfky Mišky.

Do akej miery je podľa teba v práci nechtovej dizajnérky dôležitá kreativita? Prečo?

Kreativita dôležitá je, aj nie je. Každým rokom je nechtový dizajn jednoduchší, viac minimalistický a na veľa vzorov existujú pomôcky alebo nálepky, ktoré uľahčia prácu. Avšak kreativita pridáva manikérke na hodnote, odlišuje ju od konkurencie, robí ju žiadanejšou. A taktiež - koho baví robiť dokola to isté? Je to zmena aj pre nás, akési ozvláštnenie práce :)

Aký je tvoj najobľúbenejší nechtový dizajn?

Rada robím všetko, čo je v súlade s mojím vkusom. To je základ. Najradšej mám elegantný minimalizmus a hlavne dokonalý tvar nechtu!

Ktorý nechtový dizajn je podľa teba najnáročnejší na vytvorenie a prečo?

Najnáročnejšie je niekedy dohodnúť sa s klientkou, čo ideme robiť. Ale všeobecne existuje veľa dizajnov, ktoré pôsobia jednoducho, ale sú nečakane veľmi komplikované. A naopak. Medzi najkomplikovanejšie patrí kreslenie rôznych postavičiek, alebo vrstvenie viacerých dizajnov tak, aby to dokopy ladilo a vydržalo.

Ktorý dizajn je naopak najúspornejší čo sa týka času?

Medzi takéto patrí napríklad komplikovane vyzerajúci mramorový vzor či jemné linky.

A taká klasika ako francúzska manikúra? Čo je najnáročnejšie na vytvorení tých známych oblúčikov?

Francúzska manikúra je vo všeobecnosti zložitejšia technika v nechtovom dizajne, ale závisí to aj od profesionality nechtovej dizajnérky. Vyžaduje si poriadny zrak, sústredenie a aj plný žalúdok – inak sa trasú ruky! :D Veľa tiež závisí od toho, ako klientka spolupracuje, či je pri tvorení oblúčikov trpezlivá a pokojná.

Francúzske oblúčiky sú nesmrteľné hlavne v tom, že sa dajú nekonečne kombinovať. Môžu byť v tvare U aj V, môžu byť v rôznych farbách, hrúbkach, s pigmentom, trblietavým podkladom, obrátená či vstavaná francúzska a podobne. Každý rok nás prekvapí iný trend.

Pri hľadaní nechtového dizajnu máte otvorených nekonečno dverí. Vyberať si môžete naozaj z množstva nápadov. Ak ste náhodou nerozhodný typ alebo sa vám nechce tráviť hodiny pri hľadaní nechtového dizajnu, rezervujte si termín k nám do salónu AristorA a spoločne určite vymyslíme niečo, čo bude pre vás ako uliate.


BLOG - pozrite si najnovšie články