Prečo sú matné nechty také obľúbené?

30.08.2023

Matné autá, matné prvky bytových dekorácií, matné nechty. Všimli ste si, že matné veci sú väčšinou považované za elegantné a luxusné? V nechtovom svete však nie sú len to. Matná manikúra totiž patrí k trendom, ktoré sú naozaj nesmrteľné. Môže byť akékoľvek ročné obdobie, akákoľvek udalosť, akýkoľvek vytúžený nechtový dizajn. Matné nechty vám pristanú v každej ideálnej predstave o nových nechtoch. Prečo je matná mani tak skvelá? Poďme si to zhrnúť.

Poviete nimi čokoľvek

Sedia ku každému štýlu a dokonca ho zvládnu aj posilniť. Chcete aby vaše nechty vyzerali ako nechty lesnej víly, teda možno v nude farbách a ozdobené akvarelom? Alebo ste sa rozhodli pre komiksový dizajn? Doplňte ich o matný efekt, ktorý dodá vílím nechtom tajomstvo a tým komiksovým zasa autentickosť.

Sú kombinovateľné

Matná manikúra vyzerá super na milión spôsobov. Sú jednoducho ozvláštnením akéhokoľvek dizajnu, ktorý si zvolíte pre svoje nechty. Či už jemná elegancia alebo niečo viac extravagantné či hravé. Vyberte si k nim napríklad blyštiaci sa prvok v podobe zlatej či striebornej farby a sledujte to kúzlo kontrastu. Ten luxusný kontrast dosiahnete napríklad aj skombinovaním matných nechtov s trblietkami či kamienkami. (Dokonca ich môžete kombinovať aj s klasickým lesklým vzhľadom a AJ TO vyzerá úžasne!)

Sedia s úplne každou farbou

Je to tak. A je to všeobecný fakt. Naozaj. Zoberte si akúkoľvek fotku matných nechtov a prídete na to, že niet farby, ktorej by matný efekt nepristal. A čo to znamená? Matná manikúra môže vyzerať úžasne práve s vašou obľúbenou farbou, ale dokonca môžete mať na nechtoch aj desať rôznych farieb a máte zaručené, že každá z nich vyzerá dobre aj v matnej verzii.

Pristanú všetkým (aj mužom!)

Áno, čítate správne. Hoci je ešte stále pánska manikúra uznávaná spoločnosťou menej, ako by mala byť, matné nechty vyzerajú štýlovo aj na pánskej ruke. Nielen, že ich páni v manikúre môžu skombinovať s hocijakým nechtovým dizajnom, ale dokonca vyzerajú na pánskej ruke ešte o čosi drsnejšie.

Vyzerá to tak, že matná manikúra má plné právo na titul milovaného nechtového dizajnu. Už sa vám v hlave rysujú tie vaše ideálne matné nechty? Vidíte ich vo vašej mysli? Tak šup, rezervujte si termín a uveďme ich spolu do reality u nás, v salóne AristorA


BLOG - pozrite si najnovšie články