Gél-lak pre mužov je nový normál, žiadne tabu!

09.02.2022

Osobný štýl je o tom vyjadrovať svoju identitu. Nejde iba o to, ako vyzeráte navonok - dôležité je, čo vyjadrujete. Zoberte si napríklad také oblečenie - kúsky látky vášmu okoliu dajú okamžite nahliadnuť do toho, kto ste a za čím si stojíte. Make-up a manikúra? Tie idú s oblečením ruka v ruke a vzájomne sa dopĺňajú.

Dlho boli tieto domény módy čisto ženskou záležitosťou, no doba sa neustále posúva dopredu a dnes sa už vôbec nečudujeme mužom nakupujúcim oblečenie či brázdiacim uličkami obchodu s kozmetikou. A vedeli ste, že vstupenkou do nového, moderného sveta mužov je práve nechtový dizajn?

Je gél-lak naozaj aj pre mužov?

Zdobenie nechtov je s nami už zopár tisícročí. Už starovekí Egypťania ním vyjadrovali svoje postavenie v spoločnosti a hádajte, kto bol zvyčajne medzi TOP smotánkou? Áno, boli to práve muži!

Hoci za ideu ozdobených nechtov vďačíme práve pánom, časom sa manikúra stávala čoraz populárnejšou u ženskej komunity a reklamy na laky boli výhradne zamerané na dámy. To malo za následok, že mužov zo sveta manikúry úplne vytlačili a tí zasa dospeli k domnienke, že ozdobené nechty pre pánov skrátka nie sú to pravé.

Je to naozaj tak? Odpoveď dostanete, ak sa na ulici dobre poobzeráte alebo si jednoducho otvoríte sociálne siete. Pánska manikúra momentálne zažíva veľký comeback a nič nám to nepotvrdí lepšie, ako samotné ruky celebrít - vrátane mien ako Harry Styles, Lil Nas X, A$AP Rocky, Johny Depp či Zac Efron, z ktorých si niektorí občas, a druhí zasa pravidelne, skrášľujú svoje nechty.

Prečo stojí gél-lak manikúra za to?

Keď si slávny americký kuchár Kwame Onwuachi nechal po prvýkrát upraviť nechty lakom, ich výzor nebol to, čo ho oslovilo najviac. Bol to pocit posilnenia a sebadôvery - taký, keď si uvedomíte, že nikomu nemusíte nič dokazovať. 

Kto by bol povedal, že trocha čiernej farby na nechtoch dokáže celkom zmeniť pohľad sám na seba?

Áno, nechty zdobené gél-lakom vyzerajú pekne - možností je veľarôzne farby a vzory, je škoda sa im brániť:

  • čierno-biely dizajn
  • jednofarebný dizajn
  • viacfarebný dizajn
  • priesvitný gél lak s rôznymi nálepkami
  • nail art
  • geometrické či abstraktné tvary
  • váš originálny návrh :) 

No o čo tu naozaj ide, je presne to, čo je napísané vyššie - dobrý pocit zo seba a sloboda, ktoré nám prinesie drobná fľaštička gél laku a šikovná manikérka. A ešte keď vydržia celé 3 týždne? O tom je darmo hovoriť!

Ak ste voči tomu, milí páni, skeptickí, nie je lepšieho spôsobu, ako sa o niečom presvedčiť, ako to vyskúšať na vlastnej koži! V salóne AristorA v samotnom centre Bratislavy vaše nechty dajú do parády skúsené nechtové dizajnérky, a to aj v prípade, že si zdobenie nakoniec rozhodnete nechať na neskôr - stále si totiž môžete užiť chvíľku relaxácie a dopriať si benefity, ktoré pánska manikúra prináša.


BLOG - pozrite si najnovšie články