Ktorý typ valentínskeho líčenia si vyberiete?

01.02.2024

Hudba v kuchyni hrá naplno, varia spolu valentínsku večeru len v teplákoch, smejú sa, žena do hrnca pridáva soľ, muž peper... A pod ich oknami kráča iný pár, ktorí držiac sa za ruky smerujú do kina na rande. Prejdú námestím a za oknami kaviarne vidia ďalší párik, ktorý si vychutnáva okrem dobrej kávy aj spoločný valnetínsky čas. Viete, čo majú všetky tieto ženy spoločné? Niekoľko hodín pred týmto okamihom sedeli alebo stáli pred zrkadlom či kozmetičkou a vymýšľali svoj valentínsky makeup. Ak ešte stále čítate tieto riadky, potom je možné, že aj vy práve hľadáte inšpiráciu na svoje valentínske líčenie. Tak poďme na to. V podstate máme dve možnosti.

Romantické jemné líčenie

Ak ste ten typ, ktorý radšej zvolí jemnosť pred tmavými očnými tieňmi či umelými riasami, potom je nenápadné líčenie, ktoré rozžiari pleť a vyzdvihne prirodzenú krásu, vašou cestou. Trendy čoraz častejšie ukazujú, že čím viac je líčenie prirodzenejšie, tým viac je obľúbené. Ale ako dokáže valentínske líčenie čo najviac vyzdvihnúť prirodzenosť tak, aby ho nebolo "až príliš veľa"? Tu je zopár tipov:

  • Zvoľte skôr jemnejšie odtiene ružovej. A celkovo, nude odtiene sú cestou k úspechu.
  • Upustite od vrstvenia. Aj v tomto platí, menej je niekedy viac. Ak sa bojíte, že cez tenkú vrstvu budú nelichotivo presvitať nedokonalosti.
  • Siahnite po dobrej podkladovej báze.
  • Korektor by mal byť efektívnym pomocníkom pri prirodzenom rozjasnení vášho očného okolia.
  • Nezabudnite na jemnú ružovú lícenku, ktorá líčkam dodá zdravú farbu. Rozjasňovač tiež nemôže ostať nepovšimnutý, ale pri trblietkach tiež pozor na zachovanie jemnosti a prirozdenosti.
  • Jemne a predsa efektne vyzerá aj nenásilná (napríklad hnedá) očná linka, ktorá sa ľahko vytvorí pomocou očného tieňa.
  • Ak chcete naozaj prirodzený vzhľad, skúste zvoliť namiesto čiernej maskary hnedú.

ROMANTICKY romantické líčenie

Srdiečka, farby, Cupidove šípy... Určite tušíte, ako by na vás vyzeralo líčenie, z ktorého srší, že ste romantická duša. Na takomto valentínskom líčení je skvelé, že je založené na farbách, ktoré sa v kozmetických zásobách bežnej ženy určite nájdu. Ak teda túžite po výraznejšom valentínskom líčení, nemusíte vybrakovať celú drogériu – bude vám úplne stačiť rúžová či červená v rôznych podobách. 

A čo s týmito farbami? Dominovať vášmu valentínskemu líčeniu môžu napríkad očné tiene v odtieňoch ružovej, alebo farebná linka. Nič nepokazíte ani sýtymi červenými či ružovými perami, no a pokojne sa vyhrajte aj s lícenkou či rozjasňovačom. Ak chcete niečo odvážnejšie, skúste kresby na líčkach alebo na nepohyblivom viečku – a nemusia to byť len srdiečka, ale napríklad krídla či malý nápis a pridať môžete aj farebné kamienky. To do akej miery to bude nezvyčajné, je len na vašej predstavivosti. Čo by ste povedali na očnú linku či srdce v podobe ružového neónového svetla? A máte už svoju valentínsku manikúru?

Rozhodli ste sa, ktoré valentínske líčenie tento rok zvíťazí na vašej tvári? Či už chcete podčiarknuť jemnosť alebo túžite po romantickom líčení so všetkým, čo k nemu patrí, u nás budete s oboma variantmi spokojné. Dokonca nebudete musieť ani pohnúť prstom. Jedine, že by ste chceli dvihnúť šálku s dobrou kávou :) . Tešíme sa na vašu návštevu v salóne AristorA.


BLOG - pozrite si najnovšie články