Tetovanie pier – vaše najčastejšie otázky

25.08.2022

Chceli by ste plnšie a šťavnatejšie pery, no máte otázky, ktoré vám bránia dôverovať metóde tetovania pier? V tomto článku vám zodpovieme všetky najčastejšie sa pýtané otázky, ktoré by vás mohli zaujímať pred tým, ako sa rozhodnete pre tento semi-permanentný makeup.

Ako prebieha samotná procedúra?

Ešte pred akýmkoľvek úkonom spolu prekonzultujeme celý zákrok, aby ste boli s výsledkom spokojné. Procedúra tetovania pier trvá približne stodvadsať minút. Pred zákrokom sú pery adekvátne ošetrené, vyčistené a dezinfikované a je aplikovaná lokálna anestézia. Prvým krokom tetovania je zvýraznenie tvaru pier a následne sa prechádza na ich vyplnenie - rovnako ako keď si pery líčite ceruzkou a rúžom. Po prvom zákroku si spolu naplánujeme termín korekcie, ktorá by sa mala uskutočniť do dvanástich týždňov od prvého tetovania.

Bude ma tetovanie pier bolieť?

Hoci je pravda, že pery sú na tetovanie citlivejšie ako koža na akejkoľvek inej časti tela, vďaka anestetikám vaše pery dokonalo znecitlivíme tak, aby ste necítili takmer žiadnu bolesť.

Ako sa o pery musím starať po zákroku?

To, ako sa vám budú pery hojiť, závisí od niekoľkých faktorov. Jedným z nich je aj individualita každej klientky. Po tom, ako odídete z nášho salónu, je veľmi dôležité, aby ste počas obdobia hojenia dbali na starostlivosť o svoje pery. Čo všetko môžete alebo nemôžete robiť vám pripomenieme aj v salóne, no v skratke by ste mali svoje pery dostatočne hydratovať balzamom a nemali by ste ich vystavovať priamemu slnečnému žiareniu. Medzi ďalšie patrí aj odporúčanie, že by ste sa pier nemali príliš dotýkať a mali by ste obmedziť pálivé jedlá. V procese hojenia je normálne, že budete mať suchšie pery, a že sa vám na nich začnú objavovať malé chrastičky. Je veľmi dôležité, aby ste tieto chrasty samy nezlupovali, ale nechali ich prirodzene odpadnúť. Ak ich totiž odtrhnete predčasne, môže sa stať, že vám na danom mieste nechytí správne pigment a nedosiahneme tak žiadaný výsledok.

Ako dlho mi tetovanie vydrží?

To, ako dlho vydrží tetovaniu jeho sila a pigment je tiež otázkou jedinečných čŕt každej z vás. Okrem životného štýlu a dodržiavania starostlivosti o pery je tiež významným faktorom aj typ pokožky klientky. Ak máte mastnejší typ pleti, je možné, že vám tetovanie vydrží o čosi kratšie. Všeobecne však trvácnosť tohto zákroku stanovujeme na 12 až 18 mesiacov.

Bude mi vybraný odtieň pigmentu sedieť?

V našom salóne je prioritou, aby váš semi-permanentný makeup vyzeral čo najprirodzenejšie. Je pre nás dôležité, aby ste boli s výsledkom spokojné práve vy. To znamená, že spolu prekonzultujeme všetko, od farby pier, po ich tvar. Ak by ste mali po zákroku pocit, že sú vaše pery príliš výrazné, nemusíte sa báť. Bezprostredne po tetovaní majú pery ešte výraznú farbu, no po procese hojenia sa farba zosvetlí a vytvorí sa prirodzený efekt pier.

Čo herpes a tetovanie pier?

Tetovanie spôsobuje zásah do nervových zakončení pier, a preto je možné, že sa vám po zákroku objaví herpes. Samozrejme, nie je to pravidlom. Aby sa tomu predišlo, odporúča sa týždeň pred zákrokom natierať pery antivírusovým prostriedkom a brať tabletky proti herpesu (Herpesin na lekársky predpis). Ďalším krokom, ako telo pred herpesom ochrániť, môže byť jeho dostatočné zásobovanie vitamínmi. Ako sme už uviedli, hojenie je veľmi individuálne, a preto sa nedá stopercentne zaručiť, že ak tieto kroky dodržíte, herpes sa neobjaví.

Môžu tetovanie pier podstúpiť aj tehotné ženy?

Ak chcete tetovanie podstúpiť v období tehotenstva, nemusíte mať obavy. Tetovanie pier a samotné pigmenty nemajú absolútne žiaden vplyv na dieťatko v tele a ani na materské mlieko. Je to veľmi individuálne, ale nevylučuje sa, že hormonálne zmeny spôsobené tehotenstvom môžu ovplyvniť prijatie pigmentu pokožkou. Tento problém sa však dá veľmi jednoducho vyriešiť korekciou.

Neprekáža ak má žena v čase dohodnutého termínu tetovania menštruáciu?

Počas týchto dní v mesiaci je ženské telo náchylnejšie na bolesť a je citlivejšie. Je normálne, že práve preto, môžu pery počas zákroku krvácať. Preto je vhodnejšie termín preložiť, alebo si ho dopredu dohodnúť na dni, kedy menštruáciu nemáte.

Koľko stojí tetovanie pier a kde sa môžete objednať? 

Cena tetovania pier metódou Aquarelle lips je 290€ vrátane korekcie, bez ďalších doplatkov. Pred objednaním je potrebné vyplniť dotazník otázok ohľadom možných prekážok a zaplatiť zálohu 30€ za termín, ktorá sa po absolvovaní procedúry odpočíta od celkovej sumy. Veríme, že sme vám týmto článkom pomohli objasniť celú vedu tetovania pier. Ak sa predsa len nájde otázka, ktorú sme nespomenuli, určite nás kontaktujte. Radi vám poradíme a ochotne pomôžeme. A ak sme zodpovedali všetky vaše otázky a prípadne vymazali akékoľvek možné pochybnosti, veríme, že dáte tetovaniu pier šancu. Neváhajte a rezervujte si termín u nás v salóne AristorA. Tešíme sa na vás! 


BLOG - pozrite si najnovšie články