Krásne upravené nechty na nohách pre každú príležitosť

27.02.2020

Krásne upravené nechty nesvedčia iba rukám. Nechty na nohách si zaslúžia rovnakú úpravu a starostlivosť, no častokrát na ne zabúdame, najmä počas chladnejšieho obdobia. Pokiaľ máte pocit, že v téme pedikúra či úprava nechtov na nohách máte určité medzery, tento článok je od toho, aby sme ich vyplnili. Čítajte ďalej a dozviete sa, aké sú možnosti ich skrášlenia a ako si zvoliť ten správny dizajn.

Klasický lak na nechty

Začneme rovno dôverne známym spôsobom skrášlenia nechtov, ktorý praktikuje každá z nás už od detstva. Je pravda, že klasické lakovanie nechtov nám šetrí čas aj peniaze, no má celú radu nevýhod. Hoci aplikáciu laku na nechty zvládne každá z nás aj svojpomocne a svoj účel vždy splní, z pekných nechtov sa môžeme tešiť iba veľmi krátko. To iste poznáte.

Gélové nechty

V súčasnosti najobľúbenejší spôsob úpravy nechtov - gélové nechty - nie je vôbec vyhradený iba pre nechty na rukách. Gélové nechty sú najodolnejšou a najtrvácnejšou formou pedikúry, ktorá vám vydrží zvyčajne 4 až 8 týždňov v závislosti od toho, ako rýchlo vám rastú vaše prirodzené nechty. Okrem toho, gélové nechty sú vhodné pre každú z nás, ktorá túži po náročnejších dizajnoch, kamienkoch či iných aplikáciách. Na nohách sú však často zbytočne hrubé, preto viac odporúčame aplikáciu gellaku.

Gél-lak

Pokiaľ neobľubujete gélové nechty, no chcete si ich ozdobiť napríklad na špeciálnu príležitosť, zvoliť môžete gél-lak, ktorý je zlatou strednou cestou medzi obyčajným lakom na nechty a gélovými nechtami. Gél-lak sa od obyčajného laku odlišuje tým, že má hustejšiu gélovú konzistenciu, musí tvrdnúť v UV lampe a na rukách vám vydrží po dobu 3 až 6 týždňov.

Pedikúra na špeciálne príležitosti

Špeciálne príležitosti, ako napríklad ples, oslavy, svadba, či dokonca aj letná dovolenka, vyžadujú aj špeciálnu úpravu vašich nechtov. Ako si ich správne zladiť?

Ak sa chystáte na ples či inú spoločenskú udalosť, otvorené topánky s upravenými nechtami iba podčiarknu celý váš outfit. Pokiaľ máte jednoduché jemné šaty, výraznými nechtami s glitrami, kamienkami či inými ozdobami ničomu neuškodíte. Naopak, ak ste sa rozhodli pre bohato zdobenú večernú róbu, zvoliť by ste mali radšej jednoduchší dizajn - napríklad jednofarebné nechty či univerzálnu francúzsku pedikúru.

Pokiaľ ste budúcou nevestou, jemný dizajn nechtov je základom. Staviť môžete na klasiku, ktorou je francúzska pedikúra, babyboomer či nude farby (bledoružová, béžová, púdrová).

Čo sa týka "dovolenkových" nechtov, tak tu sa medze naozaj nekladú. Dovolenka je najmä o uvoľnení sa a zábave, preto si môžete aj pri výbere dizajnu nechtov troška uletieť. Nechty najrôznejších farieb sú u dovolenkárok veľmi obľúbené.

Pedikúra na každodenné nosenie

Ideálna pedikúra na každodenné nosenie je taká, ktorá vám bude ladiť s akýmkoľvek outfitom. Takouto nehynúcou klasikou je už niekoľkokrát spomenutá francúzska pedikúra, univerzálny štýl, ktorý môžete nosiť aj po celé roky a stále budete "IN". Univerzálnym dizajnom sú aj nechty v nude farbách, ktoré sú momentálnym trendom.

Základná pedikúra

Neobľubujete umelé nechty ani farby? Aj základnou pedikúrou, teda pekne upravenými prirodzenými nechtami a chodidlami viete ukázať, že vám na vašom vzhľade záleží. 


BLOG - pozrite si najnovšie články