Kombinovaná pedikúra: Dokonalý mix pre hebké a zdravé chodidlá

09.09.2021

Či máte hebké chodidlá vôbec nezávisí od toho, čo vám nadelila príroda či genetická výbava po vašich rodičoch. Nie je to niečo s čím sme sa narodili, no niečo, čo získame pravidelnou a kvalitnou starostlivosťou.

A keď už hovoríme o pravidelnej starostlivosti, máme jednak na mysli dennú starostlivosť o chodidlá doma, ale tiež aj pravidelnú profesionálnu pedikúru, počas ktorej budú vaše nôžky nielen dôkladne ošetrené, ale tiež neskutočne zrelaxované. A tu si môžete vybrať - suchú, mokrú, medicinálnu pedikúru alebo dokonca aj ich kombináciu, ktorá v sebe spája len to najlepšie zo všetkých: kombinovanú pedikúru (cena, info). A práve tej sa dnes budeme venovať.

Čo je kombinovaná pedikúra?

Mix medicinálnej mokrej pedikúry a suchej prístrojovej pedikúry sa radí medzi najefektívnejšie prístupy v starostlivosti o chodidlá. Zatiaľ čo mokrá pedikúra vás príjemne uvoľní a následne zbaví odumretej kože a otlakov, počas postupov suchej pedikúry sa dosiahne perfektne hladká pokožka za pomoci špeciálnych prístrojov.

No to ani zďaleka nie je všetko, čo vás počas tejto procedúry čaká.

Aký je pri kombinovanej pedikúre postup?

Procedúra sa začína postupmi bežnými pri mokrej pedikúre, a tým je v prvom rade kúpeľ chodidiel, ktorá je pre vás nielenže príjemná, no zároveň sa postará a dôležitý krok, ktorým je zmäkčenie pokožky.

Po kúpeli sú vaše chodidlá perfektne pripravené na odstraňovanie akejkoľvek odumretej kože a otlakov, na čo sa príležitostne používa špeciálny skalpel, ktorý si ľahko poradí so všetkým, čo na vaše nôžky nepatrí.

Hoci skalpel a čistenie s ním je naozaj efektívne, vaše nohy nebudú 100%-ne bez chybičky bez použitia frézy, čo už je, mimochodom, moment, kedy prichádza na rad suchá pedikúra. Pomocou brúsnych kotúčov sa pokožka ešte dočistí a zarovnajú sa nedokonalosti.

A čo by to bolo za pedikúru, keby sme sa nepostarali o vaše nechty? Nebojte sa, aj na tie prichádza rad práve v tejto fáze. Samozrejmosťou je ich zastrihnutie, zabrúsenie, zatlačenie kožičky a aj prípadné zdobenie gél-lakom.

Na záver sa môžete tiež tešiť na píling, aplikáciu vyživujúceho krému na pokožku nôh a tiež zapúdrovanie ako bodku za 60 minútovou procedúrou.

Potrebujú aj vaše nohy špeciálnu starostlivosť?

Odpoveď na otázku je, ak ste už ktokoľvek - rozhodne áno! A pamätajte si, starostlivosť o nohy nie je iba otázkou toho, či je leto alebo zima - starostlivosť o chodidlá je dôležitá počas celého roka, a dokonca by sme povedali, že v chladnejších mesiacoch, kedy sú naše nohy neustále zatvorené v topánkach, je ešte o čosi dôležitejšia.

Kombinovaná pedikúra je efektívna metóda, ktorá v sebe spája najväčšie množstvo výhod, a aj práve preto sa v salóne AristorA venujeme výhradne tomuto druhu procedúry. Hebké, perfektne upravené chodidlá sú len jednu rezerváciu vzdialené - urobíte si ju ešte dnes? :) 


BLOG - pozrite si najnovšie články