Chcete nosiť farbu roka 2024?

04.01.2024

Sledovali mnoho reklám na mnoho rôznych produktov, videli mnoho módnych prehliadok, inovatívnych líčení, skúmali rôzne dizajny... Marketingoví odborníci z Pantone sa pri vyberaní farby roka naozaj neriadia náhodou. Na konci každého roka oznámia, aká farba bude dominovať počas nasledujúcich dvanástich mesiacov vo svete módy, reklamy, dizajnu, popkultúry... 

Rok 2024 tak spojili s farbou peach fuzz. Krásna, jemná broskyňová farba však nesie aj hlbší význam. Je teplá a podľa odborníkov v nás evokuje mäkkosť, útulnosť či príjemný dotyk. 

Nadýchané oblaky, huňaté vankúše a poddajné látky. Cítite to?

Akoby ste sa do nej chceli zabaliť ako do deky a cítiť teplo a pokoj. Tá túžba po jemnosti a dotyku je podľa odborníkov to, čo dnešným ľuďom chýba. Našej chladnej a rýchlej dobe chýba s dotykom spojená ľudskosť, empatia, osobný kontakt a uvedomovanie si bytia. A ako nosiť tento odkaz? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Peach fuzz v móde

Ako dominantná farba outfitu? Samozrejme. Ako ju nosiť tak, aby vynikla? Skúste ju skombinovať s kúskami v neutrálnych farbách, akými sú biela, sivá alebo béžová. Broskyňová skvelo hrá aj s olivovou či teplou hnedou. Ak by ste chceli doplniť niečo metalické, siahnuť môžete napríklad po šperkoch a doplnkoch v odtieni rosegold. A v menej formálnom outfite môže skvelo vyniknúť aj v kombinácii s denimom.

Peach fuzz makeup

Táto farba je skvelá aj v tom, že sa často nachádza v paletkách či v nádobkách rôznych produktov dekoratívnej kozmetiky. Naniesť si ju môžete na očné viečka, ale aj na pery a krásna je aj ako rozjasňovač či lícenka. Natrafiť môžete na mnoho alternatív tejto farby v kozmetike, ale naše odporúčanie – skúste peach fuzz s trblietkami. Neoľutujete.

Peach fuzz manikúra

A čo nechty a broskyňová? Netreba jej nič viac. Stačí ju na nechtoch nechať vyniknúť samotnú. Ale s peach fuzz môžete dosiahnuť aj jemnejšiu a minimalistickejšiu verziu známych bielych oblúčikov, teda elegantnú broskyňovú francúzsku manikúru. Zvoliť si môžete aj ombré v tejto farbe alebo ju môžete skombinovať s metalickým efektom. No a aj v tomto prípade platí, fakt skúste tie trblietky.

Farba skvelá na kombinovanie, krásna na očných viečkach, na perách aj na nechtoch. Príďte si po svoj osobný odkaz farby roka 2024 k nám, do salónu AristorA. Tešíme sa na vašu návštevu.

BLOG - pozrite si najnovšie info od nás