Beauty trendy roku 2023

20.01.2023

Nechty v štýle "glazed donut", metalické a trblietavé očné tiene či takzvaný plačúci makeup. Všetky tieto trendy (a ešte mnoho ďalších) vládli beauty svetu v roku 2022. Nový rok je však už v plnom prúde, a to znamená aj príchod nových či znovuzrodenie starších trendov v líčení, manikúre, účesoch či starostlivosti o pleť. Ste zvedavé, čo bude tento rok in? Tak poďme na to.

Nechty

Vo svete manikúry, nechtov a dizajnu budú "chytľavými" alternatívne nechtové dizajny, pri ktorých je podstatnou práve štruktúra a povrch nechtu. Tohtoročné spoznávanie 3D manikúry obohatí nechtové umenie o veľké množstvo nových a unikátnych dizajnov. Nechty pokropené rosou alebo rozliate zlato na nechtoch sú dizajny, ktoré ste už mali možnosť vidieť, ale predstavte si, že to je len začiatok. Prekročenie hraníc a spoznávanie všelijakých kreatívnych zákutí tohto trendu bude určite zábavné nie len pre vás-naše zákazníčky, ale aj pre nás.

V tomto roku budú hitom aj metalické a chrómové farby. Jednofarebné nechty, ktoré žiaria a pri pohybe môžu pripomínať tekutinu, no neznie to úžasne? (A vyzerá ešte lepšie)

Jasná červená! Tento znovuzrodený trend kričí nebojácnosťou, ženskosťou a nespútanosťou. Dlhé a lesklé nechty takejto farby sú hitom, ktorý sa určite veľmi rýchlo uchytí.

K ďalším trendom roku 2023 patria aj jednoduché, vo väčšine nude nechty, ktoré ale nie sú nuda. Aj takéto čisté, minimalistické a jemné nechty totiž môžu zaujať a ohúriť. Stačí len malý detail vo forme kamienku, ozdoby či napríklad nakresleného srdiečka. Je to len na vás.

A čo tak nechty ako optická ilúzia? Pomocou ombré efektu sa na nechtoch vytvorí hra svetla a tieňa a v oblúčiku francúzskej manikúry sa použité dve farby vymenia. To bude mať za následok vzhľad rozdeleného tieňa. Tento dizajn sa už postupne šíri internetom a naberá na popularite. Vzhľad takto vytvorených nechtov je tak dychberúci, že nebude trvať dlho a čoskoro z neho bude hit roku 2023.

Líčenie

Linky sú takým prvkom líčenia, ktorý musí napredovať stále. Každý rok sa v trendoch vyskytne aj taký, ktorý súvisí s linkami, pretože práve s nimi sa dá akokoľvek vyhrať. V minulom roku boli obrovským hitom takzvané oči sirény a tento trend sa zatiaľ nikam nechystá, pretože bude in aj v tomto roku. Populárnym je tiež trend dlhého chvostíka s nezvyčajným detailom na jeho konci.

Rovnako budú ďalej dominovať metalické a trblietavé očné tiene, ktoré dominujú najmä v takzvanom Euphoria líčení.

Neodlúčiteľnou súčasťou akéhokoľvek festivalového líčenia sú aj trblietavé kamienky. V roku 2023 sa tieto "tvárové šperky" dostanú aj ďalej ako na party a festivalové looky a bude z nich šik doplnok akéhokoľvek líčenia.

Obočie. Nekonečne meniaca sa kapitola. Aj vy máte pocit, že trendy v úprave obočia sa každoročne menia a prechádzajú istým procesom? Od tenkých po hrubé, od tmavých po prirodzene vyzerajúce. No a tohtoročné extravagantné líčenia sa budú riadiť heslom "menej je viac". A to doslova. Veď pozrite sa samy.

Oslovil vás niektorý z týchto trendov? Tak príďte si po ten svoj do nášho salónu. Radi spolu s vami objavíme čaro všetkých tohtoročných trendov.


BLOG - pozrite si najnovšie články