Ako na dokonalé obočie? S týmito tipmi to zvládnete aj vy

19.02.2020

Obočie sa zdá ako maličkosť, no ak je dokonale upravené, dokáže úplne zmeniť celkový výzor celej našej tváre a podčiarknuť najmä naše oči. Nie je to však len tak - pekné obočie vyžaduje správnu starostlivosť a pravidelnú úpravu, no dôležité je zvoliť správne techniky. Aké sú to, to sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Chĺpky si vytrhávajte správne

Vytrhávanie obočia - základná technika, ktorú dôverne pozná každá z nás. Hoci máte za sebou hodiny a hodiny trhania chĺpkov pred zrkadlom, ste si isté, že to robíte správne?

Správnou technikou vytrhávania chĺpkov je trhanie v smere ich rastu a s celkom uvoľnenou tvárou. Koľké z vás to takto robia? Stavím sa, že nie úplne všetky (poznáme to z vlastnej skúsenosti). Obočie vytrhávame do všetkých strán a navyše pri tom robíme rôzne grimasy.

Spomenutá technika je dôležitá z dvoch hlavných dôvodov - bude vás to menej bolieť a takisto dosiahnete lepší tvar. Pokiaľ si ho totiž trháme, keď je obočie neprirodzene zdvihnuté, po jeho uvoľnení môžeme zistiť, že sme vytrhli aj chĺpky, ktoré sme ani nemali v pláne.

Podporte rast vytrhnutých chĺpkov

Vytrhli ste viac, ako ste mali? Väčšinou nie je potrebné robiť žiadnu paniku, keďže chĺpky po čase dorastú samé. Niekedy sa však stane, že niektoré chĺpky naspäť nedorastú a vám tak zostanú nepekné medzery.

Čo môžete urobiť? Riešenia máme pre vás rovno dve. Zájdite si do kuchyne - pokiaľ tam nájdete olivový, mandľový alebo ricínový olej, máte vyhrané. Alebo si urobte prechádzku do drogérie a kúpte si sérum na podporu rastu obočia. Následne si olejom či sérom obočie pravidelne masírujte.

Skracujte dĺžku obočia

Sem-tam sa nájde nejaký chĺpok, ktorý vytŕča a narušuje tak tvar obočia. Nie je nič jednoduchšie, ako takýto chĺpok skrátiť bežnými manikúrovými nožničkami. Dávajte si však pozor, aby ste chĺpok neskrátili až príliš - preto si pred každým strihaním obočie pekne vyčešte.

Obočie si pekne vytvarujte

Máme tu niekoho, kto stále nosí tenké obočie? Dúfame, že nie - isto viete, že úzke obočie patrí minulosti. Dnes sa nosí prirodzenosť. A práve preto by ste do tvaru svojho obočia nemali príliš zasahovať, iba svoj prirodzený tvar troška vylepšiť.

Základom je vedieť, kde má obočie začínať, končiť a kde má oblúk dosahovať vrchol. Priložte si ceruzku kolmo ku koreňu nosa. V mieste, kde sa ceruzka pretína s líniou obočia, by mal byť jeho začiatok. Ceruzku pri koreni nosa nechajte, no zmeňte jej polohu - rovno cez stred vášho oka a nájdete bod, v ktorom by vaše obočie malo dosahovať vrchol. Koniec obočia nájdete, keď ceruzku povediete cez vonkajší kútik vášho oka.

Zvýraznite ho farbou

Poznáme niekoľko spôsobov, ako svoje obočie zvýrazniť, pričom tými najbežnejšími je dokresľovanie ceruzkou a očnými tieňmi či farbenie obočia. Pokiaľ si nechcete dokresľovať obočie na dennej báze, zvoľte radšej jeho farbenie, ktoré má trvácnosť najviac jeden týždeň.

Dokonalé obočie až na 2 roky

Vyššie uvedené tipy sú rutinnou záležitosťou, ktorú musí každá z nás absolvovať, aby si udržala krásne obočie. My však poznáme spôsob, ako sa väčšiny týchto starostí s obočím zbavíte. Odpoveďou je Microblading, semi-permanentný make-up obočia, s ktorým dosiahnete zvýraznenie farby, perfektný tvar aj ideálnu hustotu, a to všetko až na 1 - 2 roky. Je to investícia do krásy, ktorá sa vám za tú dobu mnohonásobne vráti.


BLOG - pozrite si najnovšie články