Microblading obočia – predtým a teraz

26.09.2019

Microblading obočia je jednou z najobľúbenejších kozmetických procedúr súčasnosti a pokiaľ ste o nej ešte nepočuli, tak ste naozaj veľa zmeškali. Microblading, často nazývaný aj ako "tetovanie obočia", je semi-permanentný make-up, vďaka ktorému dosiahnete obočie perfektného tvaru a hustoty. A prečo je táto technika taká obľúbená? Odpoveď je celkom jednoduchá - pretože Microblading vás oslobodí od každodenného dokresľovania obočia, pričom si perfektný tvar užívate až po dobu 1-2 rokov.

Hoci sa táto kozmetická metóda u nás stala obľúbenou iba nedávno, má za sebou už nejakú históriu. Pozrime sa spoločne na to, odkiaľ Microblading vlastne pochádza a ako sa časom trendy v úprave obočia vyvíjali.

Kde sa vzal Microblading obočia?

Tetovaním ako takým si ľudia zdobia svoju pokožku už niekoľko tisícročí, no s aplikovaním semi-permanentného pigmentu na obočie sa začalo ešte len pred 25 rokmi v Číne. Okolo roku 2005 sa táto technika stala veľmi rozšírenou najmä v Singapure, Číne a Kórei, kde sa nazývala ako "eyebrow embroidery" (čo v preklade znamená "výšivka obočia"). V roku 2010 sa semi-permamentný make-up obočia dostal aj do západného sveta, kde ho Dr. Laura Dixon pomenovala tak, ako ho poznáme dnes - Microblading. Ten sa stal v nasledujúcich rokoch čoraz vyhľadávanejšou kozmetickou procedúrou a stal sa jednou z najlepších inovácií v oblasti tetovania a kozmetiky.

Cesta k prirodzenému obočiu

Módne trendy sa neustále menia, a ani trendy v úprave obočia nie sú výnimkou. Zamyslite sa nad tým, aké obočie sa nosilo pár rokov dozadu. Máte to? Aj vy vidíte tie neprirodzené čiarky, ktoré boli vtedy také obľúbené? Možno ste ich nosili aj vy alebo minimálne niekto z vášho okolia (hoci niektoré dámy týmto trendom žijú aj dnes). Tenké obočie je otázkou minulosti, súčasný trend môžeme popísať jediným slovom - prirodzenosť.

Úlohou Microbladingu nie je úplne zmeniť tvar vášho obočia, tak ako sme to robili v minulosti. Počas procedúry sa pracuje s vaším prirodzeným tvarom, pretože príroda vie najlepšie, čo sa k vašej tvári najviac hodí. Microblading vaše prirodzené obočie iba vylepší - čo znamená, že upraví jeho tvar a vyplní akékoľvek prázdne miesta, aby malo obočie správnu hustotu.

Rozdiel v tvare obočia je najzásadnejšou zmenou, ktorou si Microblading prešiel. Ďalšou zmenou je tiež spôsob kreslenia jednotlivých chĺpkov. V minulosti sa jednotlivé chĺpky obočia zvykli kresliť do tvaru písmena X, pretože chĺpky obočia sa prirodzene krížia. Táto technika však nebola veľmi vhodnou, pretože obočie nepôsobilo prirodzene a zároveň to poškodzovalo pokožku. V súčasnosti sa chĺpky kreslia v jednom smere, jeden vedľa druhého, vďaka čomu sa dosiahne oveľa prirodzenejší a jemnejší vzhľad.

Dokonale upravené obočie môžete mať aj vy

Osloboďte sa aj vy od rutinnej úpravy obočia, ktorá nevydrží. Vyskúšajte aj vy Microblading, vďaka ktorému budete mať dokonalé, prirodzene pôsobiace obočie až po dobu 2 rokov! Pokiaľ je Microblading urobený kvalitne, nikto ani nebude poznať, že dokreslené chĺpky nie sú pravé. A o to nám v AristorA ide.


BLOG - Pozrite si najnovšie články