Problematika C-oblúka: Prečo to niekedy nevyjde

28.05.2019

Ktorá z nás by si nepriala mať dokonale upravené nechty, ktoré sú navyše odolné, majú správny tvar a pôsobia prirodzene? Úplným základom pre silné a prirodzene pôsobiace nechty je práve C-oblúk, ktorý môžete vidieť, keď sa na svoje nechty pozriete z profilu.

Tie šťastné z nás majú prirodzene zaoblené nechty od prírody, tým menej šťastným sa dá dopomôcť správnou modeláciou nechtov gélom. Avšak zdôrazňujeme tu slovo SPRÁVNOU, keďže príliš často sa stáva, že po návšteve nechtového štúdia sa zákazníčka vráti s niečím, čo ani zďaleka nepripomína dokonalé nechty, kvôli ktorým návštevu absolvovala. Pozrime sa spoločne na to, prečo je C-oblúk dôležitý, prečo niekedy nevyjde a čo pre to môžete urobiť.

Každé nechty rastú inak

Každej z nás bol od prírody nadelený istý tvar nechtov - niektoré z nás ich majú ploché, niektoré sú vytočené dohora, niektoré sú príliš zakrivené - a potom sú tu tie šťastné z nás, ktoré majú C-oblúk ako z reklamy na nechtové štúdiá. C-oblúk nie je iba estetickou záležitosťou, ale takisto zabezpečuje, aby nechty boli pevné a nelámali sa.

Pokiaľ nie ste s tvarom svojich nechtov spokojná, nezúfajte - nechtová dizajnérka vám pomocou gélu dokáže vymodelovať žiaduci tvar ľavou-zadnou a vyčarovať na vašich rukách prirodzené nechty, po ktorých ste vždy snívali. Ibaže by nechtová dizajnérka nevedela, čo robí.

Pre zväčšenie kliknite na foto

Nie je nechtová dizajnérka ako nechtová dizajnérka

Je medzi vami niekto, kto sa vrátil z nechtové štúdia s niečím, čo iba zďaleka pripomínalo nechty? Síce vaše zdvihnuté ruky práve nevidíme, sme si úplne istí, že sa to už stalo mnohým z vás. Čo sa presne stalo?

Môžeme vás uistiť, že chybou nie je váš prirodzený tvar nechtov - každá skúsená nechtová dizajnérka vám nepekný prirodzený tvar nechtov dokáže premodelovať na pekný C-oblúk. Pokiaľ tvar vašich nechtov nie je taký, ako ste si ho predstavovali, znamená to, že ste vkročili do nesprávnych dverí - k manikérke, ktorá veľmi nevie, čo robí.

Pokiaľ sa nad tým zamyslíte, stať sa nechtovou dizajnérkou v dnešnej dobe nie je veľmi ťažké - na Youtube a na blogoch nájdete tisícky inštruktážnych videí, ktoré vás vedú krok za krokom v procese modelácie gélových nechtov. Tak to niektoré skúsia a vy namiesto C-oblúka dostane niečo z tohto:

  • Vysoký C-oblúk, ktorý sa nenachádza v strede nechtu, ale takmer na jeho špičke, čo pôsobí veľmi neprirodzene a vtipne;
  • Žiaden C-oblúk, kedy sú nechty úplne rovné a nielenže to zle vyzerá, ale vaše nechty budú tiež neodolné a ľahko sa zlomia;
  • Jama namiesto C-oblúka, platí tu to isté, ako v predchádzajúcom prípade.

Nechtové štúdio vyberajte múdro

Ako si teda vybrať kvalitnú nechtovú dizajnérku či štúdio? Našou radou je, aby ste si vyberali radšej na základe referencií iných spokojných zákazníčok, ako si slepo vyberať nechtárku na základe reklamy alebo ceny.

Pokiaľ ste to svoje pravé štúdio ešte nenašli alebo po zlej skúsenosti hľadáte nové, v ArtistorA máme certifikované manikérky s viac ako 11-ročnými skúsenosťami, ktoré majú modeláciu gélových nechtov doslova v malíčku. A správnu modeláciu C-oblúka, samozrejme, tiež. 


BLOG - pozrite si naše najnovšie články