Prečo je kvalitná manikúra pri gélových nechtoch taká dôležitá?

22.04.2020

Modelácia gélových nechtov - to nie je iba predĺženie nechtov, nanesenie gélu a stvrdnutie v UV lampe. Tie z vás, ktoré si už gélové nechty či gél lak dopriali, viete, že samotná príprava nechtov sa skladá z mnohých krokov, no možno úplne neviete, prečo sú všetky úkony nevyhnutné. Ak nechcete, aby sa vám vaše nechty predčasne zničili, pred aplikáciou gélu či gellaku je mimoriadne dôležitá správne vykonaná manikúra.

Neznamená to však, že nasledujúce kroky sa aplikujú iba pri gélových nechtoch - takmer všetky (okrem zbrusovania povrchu nechtov) by mali byť súčasťou aj vašej bežnej manikúry. A teraz sa už pozrime na jednotlivé úkony a ich dôležitosť.

Čisté ruky sú základ

Asi vás neprekvapíme, keď povieme, že pred začatím akejkoľvek procedúry musia byť vaše nechty úplne čisté. Nechty sa musia v prvom rade odlakovať (ak ich máte nalakované, samozrejme), prípadne sa z nich musia odstrániť akékoľvek zvyšky z predošlej gélovej manikúry. A keď už na nechtoch nemáte nič, čo na ne nepatrí, potrebné ich je umyť pod teplou vodou alebo vydenzifikovať.

Úprava dĺžky a tvaru nechtov

Keď sú vaše ruky (a nechty) dokonale čisté a suché, môžeme postúpiť do ďalšej fázy, ktorou je úprava dĺžky. Požadovaná dĺžka sa môže líšiť, a to na základe toho, akú manikúru si idete dopriať (pri modelácii gélových nechtov pomocou šablóny musia byť prirodzené nechty dlhšie a pri gél laku úplne záleží na vašej dĺžke vlastných nechtov). Následne sa pomocou pilníka upraví tvar nechtov.

Zatlačenie kožičky pri nechtovom lôžku

Dôkladné zatlačenie nechtovej kožičky (kutikuly), odumretej pokožky okolo nechtového lôžka, je veľmi dôležitý krok, bez ktorého sa nezaobídete pri žiadnom druhu manikúry (ani pokiaľ si lakujete nechty obyčajným lakom). A hneď vám povieme prečo. Pokiaľ na túto kožičku aplikujete gél, gél lak, či obyčajný lak, ten sa vám začne čoskoro v týchto miestach odlupovať či "odchlipovať".

Kožička sa často zatláča pomarančovým drievkom (doma) alebo kovovým pusherom. Na kožičku sa pred tým môže aplikovať aj zmäkčovač, ktorý celý proces urýchli a zjednoduší. Na odstránenie kožičky môžeme použiť širokú škálu brúsnych nadstavcov. 

Zbrúsenie povrchu nechtov

Ďalší veľmi dôležitý krok pred aplikáciou gélových nechtov či gél laku je zbrúsenie povrchu nechtov jemným pilníkom či špeciálnou brúskou na nechty. To zabezpečí, že z povrchu nechtov sa odstránia odumreté bunky, vyhladíme ich povrch a zároveň ich zmatníme. Tu si treba dať naozaj záležať a zmatniť každý kúsok nechta, pretože na akomkoľvek vynechanom mieste vám gél nesprávne priľne a v dôsledku toho sa môže stať, že vám takýto necht neskôr odpadne, alebo sa vám vytvoria škaredé bubliny.

Prach, ktorý zostane na nechte, sa následne opráši štetcom a nechty sa očistia a dehydratujú pomocou špeciálneho čistiaceho prípravku. A teraz už je necht perfektne pripravený na aplikáciu gélových nechtov či gél laku.

Výživa nechtov na záver

Pred týmto krokom by ste už mali mať na rukách perfektné gélové nechty. Bodkou za celou procedúrou je už len aplikácia vyživujúceho olejčeka plného prospešných látok a vitamínov, ktorý sa vmasíruje do nechtového lôžka a zanechá ho hydratované. Zdravé nechtové lôžko sa rovná zdravým a pevným nechtom, preto by ste si ho mali vyživovať pravidelne aj u vás doma.


BLOG - pozrite si najnovšie články