Nechty namiesto transparentu: Ako manikúrou podporiť dobrú vec

15.02.2022

Dúhy, nápisy, vlajky, portrét vášho psíka... Manikúra nie je iba o dobre vyzerajúcich nechtoch, ale zdobenie dokáže nášmu okoliu vyjadriť, čo sme a na čom nám záleží. Práve táto stránka manikúry sa dá výborne využiť na rôzne účely, a rozhodne medzi tie najlepšie patrí podpora dobrej veci. Ako na to? Pozrime sa na tri iniciatívy, ktoré aj vás môžu inšpirovať k tomu, aby ste svojou manikúrou prispeli k lepšiemu svetu- pretože aj malý skutok sa počíta.

Polished Man Project

Slávne osobnosti Ameriky nám v tomto príklade krásne ukazujú, že na úspešnú dobročinnú kampaň stačí aj tak málo, ako si farebne nalakovať iba jeden necht. Známe mužské mená ako Zac Efron či bratia Liam a Chris Hemsworthovci sa farebnými nechtami pýšili aj na červenom koberci, a to v rámci iniciatívy "Polished Man", ktorá mala za cieľ zvýšiť povedomie o domácom násilí a sexuálnom zneužívaní detí do 18 rokov.

Prečo iba jeden farebný necht? Pretože tento symbolizoval jedno z piatich detí po celom svete, ktoré sa stalo obeťou zneužívania. A to, že si takto nechty zdobili práve muži, má tiež svoje opodstatnenie - v priemere každá štvrtá žena je obeťou domáceho násilia, ktoré je vo väčšine prípadov páchané práve mužmi, často ich partnermi. A práve títo istí muži zároveň traumatizujú aj ich deti.

Výťažky z projektu Polished Man boli použité na podporu detí, ktoré sa stali obeťou násilia a taktiež na podporu programov na jeho prevenciu, a to po celom svete.

Ružový október

Ak niečo charakterizuje október, je to zvyčajne kombinácia oranžovej a čiernej farby, ktorá predpovedá blížiaci sa Halloween. No tento sviatok nie je jediným, čo v tomto období sfarbuje naše nechty do určitých farieb - vedeli ste, že farbou októbra je aj ružová?

Často nazývaný aj "ružový október", tento mesiac je celosvetovo venovaný boju proti rakovine prsníka a symbolom tejto iniciatívy je práve ružová farba či ružová stužka. A hoci si na podporu tejto veci môžete kúpiť produkty od najrôznejších organizácií, čo sa tak zapojiť tým, čo máme tak rady - tematickou manikúrou?

Ak chcete aj vy pridať ruku (alebo nechty) k dielu a pomôcť so zvyšovaním povedomia o rakovine prsníka, jednoducho si ozdobne nechty ružovou farbou či ikonickou stužkou - a možno to budú práve tie vaše, ktoré inšpirujú niekoho iného zájsť na vyšetrenie a možno mu zachránia aj život.

Maynicure

Počas mája - mesiaca venovanému podpore mentálneho zdravia - sa z obyčajnej manikúry stáva "Maynicure".

Kde je rozdiel? Ak si chcete urobiť "Maynicure", ozdobte si štyri nechty jednou farbou a piaty necht úplne inou, kontrastnou farbou. Podobne ako pri iniciatíve "Polished Man", aj tu tento kontrastný necht symbolizuje jedno z piatich detí, ktoré však v tomto prípade trpí duševnou chorobou.

Možno sa pýtate, ako tým prispejete dobrej veci? Tento dizajn je hravý a kontrastné farby budú zaručene pútať pohľady ľudí - a keď sa vás konečne spýtajú, prečo máte na rukách niečo také, môžete to byť práve vy, kto rozprúdi konverzáciu o tomto probléme a možno svojím malým dielom prispeje k jeho riešeniu.

A, samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na sociálne siete! Pochváľte sa na nich svojou "Maynicure", označte ju hashtagom #Maynicures a pridajte sa k tisíckam žien po celom svete, ktoré duševné zdravie detí neberú na ľahkú váhu. Idete do toho?

Podporíte dobrú vec aj vy?

Využiť naše nechty ako také malé "transparenty" je skvelý nápad, ako aspoň malou drobnosťou prispieť k riešeniu spoločenských problémov, ktoré rozhodne vyžadujú pozornosť. My v AristorA takéto geniálne využitie manikúry viac než podporujeme a bude nám cťou, ak nám dáte možnosť byť toho súčasťou.


BLOG - pozrite si najnovšie články