O gélových nechtoch trochu inak

16.12.2021

Doba je už taká, že si vyslovene žiada odľahčenú komunikáciu a trochu zábavy. Dajme teda na chvíľku seriózne manikúrové témy bokom a pozrime sa na nechtový dizajn trošku inak - s úsmevom na tvári a s našimi meme-čkami.

Na začínajúcich manikérkach nie je vôbec, ale vôbec nič zlé - naopak, je úžasné vidieť, keď sa niekto chce venovať práve tomuto ušľachtilému remeslu a robiť svet krajším peknými nechtíkmi. Pozor si však dajte na tie, ktoré začínajú úplne od konca a po nákupe výbavy sa rovno vrhnú do práce - to znamená, na vaše nechty.


Nožničky nechajte bokom na strihanie kožičky, my osvietené si nechty zásadne upravujeme iba pilníkom! A ako na to? Vždy z kraja do stredu nechta a iba jedným smerom.


Áno, uznávame - nájsť niekoho, kto to robí lacnejšie, nie je vôbec ťažké. No viete, čo naopak ťažké je? Keď potom po ulici chodíte s výtvormi takéhoto typu :)


Keď vás najbližšie niekto poučí dobre mienenou radou, že si máte dať pauzu od manikúry, aby sa mohli nechty troška nadýchať, tento obrázok sa vám bude hodiť.


Tak schválne, ktorá ste vy - tá, čo by na manikúru najradšej chodila každý týždeň alebo tá, ktorá si ju nechá v pohode odrásť, až dokiaľ nedosiahne raz takú dĺžku? Ak patríte k tej druhej skupine, dávajte pozor - nielen že veľké odrastky nevyzerajú vôbec pekne, no veľmi ľahko s nimi môžete prísť k dosť bolestivému úrazu.


Pekné nechty sa nekončia návštevou nechtového salónu - dôležitá je aj pravidelná domáca starostlivosť, ktorá ich udrží zdravé, pevné a navyše vám akákoľvek úprava aj dlhšie vydrží!


Neschopné sa ničoho dotknúť ani nič robiť, no zato šťastné, že sme niečo urobili pre samú seba? Och áno, ten kráľovský pocit dokonale poznáme ;-) 


Bohužiaľ, svet niekedy dokáže byť naozaj kruté miesto, a to najmä ak vaše povolanie bráni tomu, aby ste si aj vy mohli dopriať dlhokánske nechty. No je vôbec niečo zlé na krátkych nechtoch? Vôbec! Krátke dĺžky môžu vyzerať rovnako pôvabne ako XL-ky, a navyše sú oveľa praktickejšie do bežného života. Toľko k vášmu rozveseleniu :)


Keby aspoň boli namáčané v čokoláde! Nechajte nechty nechtami a nájdite si pod zub niečo zdravšie a chutnejšie - vaše ruky (aj tráviaca sústava) sa vám odvďačia. S obhrýzaním nechtov  vám vieme pomôcť!


Odpustiť zradu nie je pre žiadnu manikérku jednoduché... No občas je to nevyhnutnou súčasťou života, na ktorú si musíme jedine zvyknúť. No vedzte, že aj keď si niektoré z vás občas "odbehnú vedľa", vždy vás privítame s otvorenou náručou a vrčiacou frézou v ruke.


Tu už prestáva všetka sranda - zradu, to ešte dokážeme prekusnúť, no chatovanie počas modelácie gélových nechtov, to je iná káva. Pamätajte si, že upozornenie z instagramu väčšinou neznačí urgentnú situáciu, no stekajúci, lepkavý gél kade-tade, ten už troška naliehavý je ;-)


A uzatvárame to nechtárskym desatorom: 


BLOG - pozrite si najnovšie články