Manikúra a pedikúra pre mužov: Prečo sa ich nebáť?

25.01.2022

Nechty na rukách aj nohách ste si svojpomocne strihali celý svoj život a podľa vášho skromného názoru vám to ide celkom dobre. Samozrejme, občas sa stane, že si necht odstrihnete troška kostrbato alebo až príliš nakrátko, no čo je na tom? Veď predsa opäť dorastú a akékoľvek nedokonalosti sa stanú minulosťou...

Keď to doma tak bravúrne zvládate už toľké roky, prečo by ste mali vôbec platiť niekomu, aby to robil za vás? A navyše, ide hlavne ženskú záležitosť, však?

Dovoľte, aby sme uviedli veci na pravú mieru.

Je vôbec manikúra a pedikúra pre mužov?

Niekedy ku kaderníkovi chodili čisto iba ženy, no v dnešnej dobe muži u barbera častokrát presedia oveľa viacej času - a nenavštevujú ho iba kvôli výzoru, ale aj aby sa zrelaxovali a dopriali si čas pre seba. Nie je to však iba o holičstvách. Beauty svet sa pomaly ale isto začína čoraz viac otvárať aj mužom a ich návštevy salónov sú rovnako bežné a normálne, ako je tomu u nežného pohlavia.

To platí aj pre profesionálnu manikúru a pedikúru. A že muži si nechty nelakujú? Možno vás to prekvapí, no ani jedna z týchto procedúr nie je primárne o tom nechať si ozdobiť nechty farbami či kamienkami. Ide o oveľa viac a ak ste niekto, kto trpí suchou pokožkou, mozoľmi, zarastajúcimi nechtami či inými neduhmi, ste tým pravým kandidátom na to, aby ste sa objednali do salónu v najbližšom možnom termíne.

Benefity pánskej manikúry a pedikúry

Stojí teda pánska manikúra a pedikúra naozaj za to? Aby sme vás presvedčili, pozrite sa na 3 hlavné dôvody, prečo by mal každý moderný muž dopriať svojim rukám aj nohám pravidelnú starostlivosť:

1. Zdravé ruky a chodidlá

Hlavným dôvodom, prečo by každý - rovnako ženy, ako aj muži - mal pravidelne absolvovať profesionálnu manikúru či pedikúru, je predovšetkým ZDRAVIE. Hoci si to neuvedomujeme, naše ruky aj chodidlá sú najviac namáhanými časťami tela, no častokrát sa im od nás dostáva najmenej pozornosti. Celková úprava, odstránenie odumretej pokožky a následná hydratácia vás nielen zbavia akýchkoľvek "nepekností" a dodajú mladistvý vzhľad, no zároveň poslúžia aj ako prevencia pred kožnými ochoreniami, ktoré dokážu byť viac ako len nepríjemné.

2. Upravené ruky ako vizitka

Dávno sú už preč tie časy, kedy sa za poriadneho chlapa považoval ten, kto mal špinu za nechtami a mozole na rukách. Dnes sú upravené ruky znakom toho, že sa o seba staráte a zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v osobnom styku, najmä ak chcete vzbudiť dobrý dojem na pracovných stretnutiach či na rande. Vedeli ste napríklad, že ženy sa na prvom stretnutí sa mužom pozerajú práve na ruky? A odhalené chodidlá v letnej obuvi tiež neuniknú ich pozornosti.

3. Relaxácia

Každý z nás si zaslúži trocha kvalitného oddychu, a to najmä vtedy, ak pracujete v stresujúcom prostredí, ktoré má na vás čoraz vyššie nároky. Predpokladáme, že nie mnoho z vás chodí pravidelne na masáže rúk či chodidiel, máme pravdu? No vedeli ste vôbec, že ku každej dobrej manikúre či pedikúre si môžete pridať aj masáž? Zabijete dve muchy jednou ranou - spojíte príjemné s užitočným, a to pri jednej návšteve salónu.

Čo keď mi je návšteva salónu nepríjemná?

Áno, my vieme, že aj napriek všetkým benefitom môže byť rozhodnutie konečne sa objednať do salónu pre mužov ťažké, a to najmä ak vám záleží na názore okolia. No zamyslite sa nad tým - prečo by malo byť vôbec niekomu smiešne, že sa staráte o svoje telo? Smeje sa niekto človeku, ktorý športuje? Keď už niečo, tak majú títo ľudia u nás iba obdiv - a manikúra či pedikúra vo svojej podstate od toho vôbec nemá ďaleko.

Ak stále váhate, možno vám pomôže, ak sa dozviete nasledovné:

1. Nemusíte sa báť, že budete v salóne jediným mužom. Manikúru aj pedikúru si dopriava väčšie množstvo mužov, ako si myslíte.

2. Chodidlá pánov sú častokrát v oveľa lepšom stave, ako sú chodidlá žien. Nie je tu teda dôvod pre žiadnu hanbu.

3. Počas pedikúry máte u nás úplné súkromie - v miestnosti budete len Vy a pedikérka.

Presvedčili sme vás?

Cena manikúry je 18€ a cena pedikúry 30€. V tom prípade ďalej neváhajte a predtým, než si to opäť rozmyslíte, objednajte sa na najbližší možný termín do nášho salónu AristorA, kde sú návštevy pánov bežné. Určite neoľutujete a dokonca by sme sa aj stavili o tom, že po prvej návšteve už budete chodiť pravidelne, tak ako väčšina našich klientov. 


BLOG - pozrite si najnovšie články