Morské riasy – bohatstvo morí, oceánov a nášho salónu

22.05.2024

Keď sa pozrieme na krásu a zdravie, ktoré nám poskytuje príroda, nemôžeme nespomenúť neuveriteľne bohaté a rozmanité morské prostredie. Práve v ňom nachádzame mnoho cenných surovín, ktoré dokážu priaznivo pôsobiť na našu pleť a pokožku.

Jednou z popredných kozmetických značiek, ktorá plne využíva silu morských rias, je Repêchage. Táto prémiová značka sa špecializuje na vývoj a výrobu vysokokvalitných kozmetických prípravkov, v ktorých sú zakomponované tie najúčinnejšie zložky z vodného sveta.

Spolu sa teraz pozrieme na to, aké druhy morských rias Repêchage vo svojich produktoch využíva a ako dokážu tieto mimoriadne rastliny priaznivo pôsobiť na pleť a pokožku. Odhalíme tak tajomstvo úspechu tejto unikátnej 44-ročnej kozmetickej značky.

Riasa Laminaria

Je mimoriadne bohatá na celý rad prospešných látok, vďaka ktorým sa stáva cennou súčasťou tejto kozmetickej značky. Riasa Laminaria obsahuje široké spektrum minerálov, vrátane jódu, vápnika, horčíka, železa a zinku. Tie pomáhajú udržiavať pleť zdravú a vyvážene zásobenú živinami. Táto riasa je tiež bohatým zdrojom vitamínov A, C, D a E, ktoré majú antioxidačné účinky a chránia pleť pred poškodením. Zložky s názvom polysacharidy majú výborné hydratačné vlastnosti a poskytujú pleti intenzívnu a dlhotrvajúcu hydratáciu. Riasa tiež obsahuje široké spektrum aminokyselín, ktoré napomáhajú obnove a regenerácii pleťových buniek.

Riasa Fucus

Známa aj ako riasa Wakame, je ďalšou výraznou morskou riasou, ktorá hrá kľúčovú úlohu. Táto hnedá riasa zvyčajne rastie v chladných, miernych oblastiach oceánov. Je bohatá na celý rad prospešných látok, ktoré z nej robia mimoriadne cenný zdroj. Obsahuje silné antioxidačné zlúčeniny, vrátane flavonoidov a fukoidanov, ktoré chránia pleť pred voľnými radikálmi a predčasným starnutím. V produktoch Repechage pomáha táto riasa komplexne chrániť, vyživovať a regenerovať pleť a pokožku.

Riasa Spirulina

Je dávno známa ako superpotravina z mora. Je jednobunkovou riasou zelenej farby, ktorá je považovaná za jednu z najvýživnejších a najprosperujúcejších rastlín na Zemi. Chlorella má vysoký obsah živín. Je bohatá na bielkoviny, vitamíny (najmä A, C, E a B-komplex), minerály (železo, vápnik, horčík) a ďalšie cenné látky. Obsahuje veľké množstvo chlorofylu, ktorý chráni pleť pred oxidačným stresom a predčasným starnutím. Táto vzácna riasa má tiež schopnosť viazať a vylučovať ťažké kovy a toxíny z tela, čo priaznivo vplýva aj na stav pokožky. Nehovoriac o tom, že obsahuje aj unikátne zložky, ktoré podporujú regeneráciu a obnovu buniek pokožky, a tým prispievajú k jej mladistvému a zdravému vzhľadu.

Cesta je účinnosť a udržateľnosť

Repêchage® kladie dôraz na vysokú účinnosť svojich zložiek. Ich morské riasy sú šetrne zbierané z čistých vôd Bretónska vo Francúzsku a Maine v USA, a spracované patentovanou metódou, ktorá zachováva maximálny obsah fyto-živín. 

Firma sa zameriava na udržateľnosť a spolupracuje s odborníkmi na ekologický zber rias. Riasy spracúvajú na čistý filtrát v malých dávkach, čo zaručuje vysokú kvalitu ich produktov, ktoré zlepšujú vzhľad pokožky. V spolupráci s profesorom Charlesom Yarishom sa Repêchage® zameriava na výskum a udržateľnú produkciu morských rias, využívaných v širokej škále ich produktov.

Ostatné zložky a riasy si môžete pozrieť na webe Repêchage. Na vlastnej koži sme týždne skúmali túto kozmetiku a presvedčili sme sa o jej pozoruhodných výsledkoch. Sme nesmierne radi, že sme pre vás našli to najlepšie a môžeme vám tak absolútne zdokonaliť služby tvárových ošetrení o prémiovú triedu. Tak šup, ak ešte nemáte svoj termín na oddych počas tvárového ošetrenia Repêchage, nie je na čo čakať.


BLOG - pozrite si najnovšie články