Je laminácia obočia bezpečná a efektívna alternatíva Microbladingu?

16.03.2022

Laminácia obočia, v minulosti nazývaná aj trvalá na obočie či niekedy označovaná ako Brow lamination, je v beauty svete relatívne novou procedúrou, ktorej výsledkom sú lesklé a uhladené chĺpky, perfektne držiace svoj tvar. Vyhľadávaná je najmä dámami s riedkym či nepoddajným obočím, ktorých vôbec nie je málo. Na rozdiel od Microbladingu obočia, ihly či farbivá pri laminácii uvidíte len ťažko.

Táto semi-permanentná procedúra je skvelou voľbou aj vtedy, ak si potrpíte na dokonalom tvare obočia, no unavuje vás každodenná úprava zahrňujúca neustále vyčesávanie a fixácia drobných chĺpkov. A hoci má laminácia obočia množstvo výhod, tak ako pri všetkom, aj s ňou môžu byť spojené určité riziká, o ktorých je dobré vedieť. O tom, a aj o ďalších dôležitých informáciách o laminácii obočia sa dočítate v tomto článku.

Ako laminácia obočia prebieha?

Proces laminácie obočia spočíva najmä vo fixácii obočia v určitom tvare, ktorý vďaka použitým prípravkom bude držať všetky chĺpky na správnom mieste.

Procedúra vyzerá v skratke asi takto:

1. Kozmetička na obočie aplikuje špeciálny krém, ktorý umožní ľahšiu manipuláciu s jednotlivými chĺpkami obočia.

2. Následne je obočie vyčesané smerom dohora, čím sa zaplnia akékoľvek prázdne miesta a docieli sa úmerného a plného vzhľadu.

3. Ďalším krokom je zafixovanie obočia špeciálnym prípravkom.

4. Nakoniec sa obočie nafarbí Refectocilom podľa odtieňa vašich chĺpkov. Potom sa už len vytrhajú tie neželané a zatúlané, aby bolo vaše obočie úplne dokonalé. 

Celá procedúra trvá zvyčajne 1 hodinu, niekedy dokonca menej. 

Výhody laminácie obočia

Laminácia obočia je taká obľúbená najmä preto, lebo dokáže vyriešiť množstvo estetických neduhov, ktorými dámy často trpia. Medzi tie najčastejšie patria:

- rednúce obočie, ktoré sa môže objaviť s pribúdajúcim vekom;

- prázdne medzierky v obočí, ktoré často vznikajú pri nesprávnom vytrhávaní;

- nepoddajné chĺpky, ktoré častokrát aj napriek našej snahe smerujú do rôznych strán;

- problémy s udržaním úmerného tvaru obočia.

Navyše, procedúra laminácie obočia je celkom neinvazívna a dopomôže vám k plnšiemu vzhľadu, po ktorom ste možno už dlho túžili.

Potenciálne riziká a vedľajšie účinky

Napriek tomu, že laminácia obočia je neinvazívnou procedúrou, v niektorých prípadoch ju môžu sprevádzať vedľajšie účinky, ktoré sú prevažne spojené s podráždením pokožky obočia, čo je následkom aplikovania vyššie spomenutých prípravkov.

Vedľajšie účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť priamo v oblasti obočia (no niekedy aj pri očnom viečku) zahŕňajú nasledovné:

- opuch

- začervenanie

- šúpanie pokožky

- svrbenie

- drobné pupáčiky

Laminácia obočia sa neodporúča dámam, ktoré majú citlivú pokožku, rosacea, ekzém či trpia na kontaktnú dermatitídu. Podobne ako trvalá na vlasy, aj táto procedúra môže viesť k nadmernému vysúšaniu či poškodeniu pokožky, no to najmä vtedy, ak si ju dopriavate častejšie, ako je odporúčané - čiže skoršie ako každých 6 týždňov.

Ďalšou vecou, na ktorú si je potrebné dať pozor, je, aby sa používané prípravky nedostali do kontaktu s očami, čo môže viesť k ich poškodeniu. Avšak, ak kozmetička vie, čo robí, ničoho podobného sa v dobrom salóne báť nemusíte.

Ako dlho mi laminácia obočia vydrží?

Laminácia obočia má jednu veľkú nevýhodu, a tou je, že nevydrží večne (ako by sme si to niektoré priali). Typická doba, počas ktorej si môžete užívať dokonalého obočia, je približne 4 až 6 týždňov. Po tom, čo sa efekt laminácie vytratí, je nutné navštíviť salón znova.

Svoju rolu tu však zohráva aj to, ako sa o svoje obočie po procedúre staráte. Dôležitá je najmä každodenná hydratácia pokožky vyživujúcim olejčekom či krémom, ktorý zabezpečí, že obočie zostane zdravé a bez poškodenia.

Koľko laminácia obočia stojí?

Priemerná cena laminácie obočia sa pohybuje v rozmedzí od 30€ do 49€, pričom cena sa odvíja najmä od lokality salónu aj kvality použitých materiálov a služieb. Keďže laminácia obočia vyžaduje menej času, práce a použitého materiálu, ide o cenovo dostupnejšiu alternatívu iných semi-permanentných úprav obočia, akými je napríklad známy Microblading.

Na výbere kozmetického salónu záleží

Pri každej semi-permanentnej kozmetickej procedúre je veľmi dôležité si vybrať ten správny salón a profesionála - totiž, vzniknutý efekt len tak rýchlo nezmizne, preto by ste si mali byť isté, že si volíte to najlepšie.

Pri hľadaní kozmetického salónu či špecialistky by ste sa mali zamerať na ich predchádzajúce skúsenosti, licencie a certifikáty, ceny, portfólio ich prác - a ak náhodou poznáte niekoho, kto má s daným miestom či osobou priamu skúsenosť, tým lepšie. Nebojte sa veľa vypytovať, ide predsa o vašu tvár!

Alternatívy laminácie obočia

Dnešný beauty svet ponúka množstvo spôsobov, ako dosiahnuť plnšieho obočia dokonalého tvaru. Toto sú tie najčastejšie:

Microblading

Microblading je jedným z najobľúbenejších spôsobov úpravy obočia súčasnosti, počas ktorého sa farebný pigment zapracováva do pokožky obočia špeciálnym prístrojom podobným tetovaciemu strojčeku. Výsledkom je veľmi prirodzene vyzerajúce obočie, ktoré vydrží po dobu od 1 až 1 a pol roka.

Microshading

Procedúra podobná Microbladingu, Microshading tiež spočíva v zapracovávaní pigmentu do pokožky, no namiesto imitácie chĺpkov sa tu postupuje "bodkovaním". Tento semi-permanentný make-up vám vydrží niekoľko mesiacov.

Permanentné tetovanie

Klasické tetovanie je tiež jedným zo spôsobov, ako si skrášliť svoje obočie, no na rozdiel od tých ostatných, táto úprava je natrvalo. Tu však treba brať do úvahy, že farba tetovania časom tiež vybledne a zároveň tu hrozí viac vedľajších účinkov.

Farbenie

Klasika, ktorú pozná každý z nás. Farbenie obočia špeciálnym farbivom mu dodá výraznejší vzhľad, ktorý potrvá zopár týždňov.

Dokresľovanie

Ďalším spôsobom, ako dosiahnuť plnšieho a výraznejšieho obočia, je jeho dokresľovanie ceruzkou či tieňmi. Hoci je to rýchle a jednoduché, obočie si takto musíte dokresľovať každý deň.

Gélovanie

Ak sú vaším problémom nepoddajné chĺpky, rýchla domáca úprava zahŕňa zafixovanie obočia špeciálnym gélom vo forme akejsi maskary na obočie, ktorá ho udrží vo svojom tvare dokedy si ho nezmyjete vodou.

Laminácia obočia: Áno či nie?

Na konci tohto detailného článku by ste mali vedieť všetko dôležité, čo je potrebné pri laminácii obočia zohľadniť. Teraz už len zostáva na vás, aby ste vstrebali všetky pre a proti, zvážili alternatívy a rozhodli sa, či je laminácia obočia pre vás to pravé.

No a ak je vašou odpoveďou ÁNO, viete kde nás nájdete: v salóne AristorA v samom centre Bratislavy, kde už naše skúsené profesionálky čakajú, až budú môcť skrotiť aj tie vaše neposlušné obočká. 


BLOG - pozrite si najnovšie články